'Η ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
'Η ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ

--- Forum ενάντια στα δήθεν ---
 
Αρχική ΣελίδαΑρχική Σελίδα  ΕικονοθήκηΕικονοθήκη  ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΑναζήτησηΑναζήτηση  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  

 

 Γάμος και δημιουργία οικογένειας από ομοφυλόφιλους

Πήγαινε κάτω 
+5
johnniebegood
HELLen
John Black
Darkoteque
V for Vasilis
9 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
vasiliskos
Σαμάνος
Σαμάνος
vasiliskos


Αριθμός μηνυμάτων : 146
Τόπος : ΕΛΛΑΔΑ
Registration date : 22/02/2008

Γάμος και δημιουργία οικογένειας από ομοφυλόφιλους - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γάμος και δημιουργία οικογένειας από ομοφυλόφιλους   Γάμος και δημιουργία οικογένειας από ομοφυλόφιλους - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιουλ 11, 2008 8:59 pm

Το περασμένο μήνα έγραψα το παρακάτω κείμενο στους ΑΝΕΝΤΑΧΤΟΥΣ.



Τετάρτη, 4 Ιούνιος 2008
ΤΗΣ ΤΗΛΟΥ ΕΓΙΝΕ!

Σούσουρο μ΄αυτό το γάμο της Τήλου. Επειδή λοιπόν έχουν βγει όλοι και σκίζουν τα ρούχα τους (αυτή η εκνευριστική αντιδραση η υποκριτική που μου τη δίνει στα νεύρα σε κάθε περίπτωση) είπα κι εγώ να γράψω δυό κουβέντες.
Η ομοφυλοφιλία λοιπόν. Η ερωτική σχέση μεταξύ δύο ανθρώπων του ιδίου φύλλου, γιατί είναι αποδεκτή ή γιατί δεν είναι.
Για να απαντήσουμε αυτό το ερώτημα λοιπόν πρέπει να μην τα ανακατεύουμε όλα μαζί σαν σάλτσα θα πρέπει επι τέλους να αποφασίσουμε τι είναι ομοφυλοφιλία?

Είναι ασθένεια (και μάλιστα σοβαρή όπως τόσα χρόνια έχει γραφτεί σε εκατοντάδες επιστημονικά συγγράματα) ή είναι απλά μια ερωτική προτίμηση?

Στη πρώτη περίπτωση είμαι ενάντια στο γάμο δυό ανθρώπων βαρειά αρρώστων για τον απλούστατο λόγο ότι αντί να παντρεύονται θα πρεπε να μπουν σε καμμιά κλινική να γιατρευτούν γιατί κινδυνεύουν. (αντε ας παντρευτούν μέσα στο ψυχιατρείο αν είναι να νοιώσουν καλύτερα....)

Σ’αυτή τη περίπτωση όμως το ίδιο πρέπει να γίνει και σε ένα άλλο σωρό περιπτώσεις. Δηλ. ένας ψυχικά άρρωστος και μάλιστα βαρειά δεν πρέπει να έχει μεγάλης ευθύνης αξιώματα, να διοικεί επιχειρήσεις, δεν πρέπει να είναι ιερωμένος και να καθοδηγεί το ποίμνιο, δεν πρέπει να διδάσκει σε σχολεία, δεν πρέπει να κάνει οποιοδήποτε επάγγελμα απαιτεί ψυχική και πνευματική υγεία και έχει υπ΄ευθύνη την ζωή άλλων ανθρώπων. Δεν θα μπορούσε να είναι πιλότος π.χ. ούτε στρατιωτικός ούτε γιατρός!

Αν λοιπόν λάβουμε υπόψη την ομοφυλοφιλία ως μια αποτρόπαια βαρειά ψυχική και πνευματική νόσο...(τύπου Χάνιμπαλ π.χ.) τότε ο γάμος είναι το τελευταίο που πρέπει να μας απασχολεί. Εχουμε ολόκληρο κυνήγι μαγισσών να κάνουμε. Να τους απομωνοσουμε, να τους κάνουμε λοβοτομή να τους δέσουμε με αλυσίδες και να τους φουσκώσουμε με ψυχοφάρμακα!!

Μήπως δεν έχει γίνει με τόσα στρώματα πληθυσμού ένα ακόμα θα μας χαλάσει???

Παμε τώρα στη δεύτερη περίπτωση. Η ομοφυλοφιλία δεν είναι μια ασθένεια είναι απλά μια ακόμα ερωτική προτίμηση όπως τόσες άλλες. Ενα βίτσιο αν θέλετε. Θέλετε να το βαρύνουμε ακόμα πιο πολύ? Μια σεξουαλική διαστροφή.

Σε περίπτωση λοιπον που δεχτούμε κάτι τέτοιο τότε θα πρέπει να επεκτείνουμε πολύ τον προ του γάμου έλεγχο....

Θα πρέπει να καταφθάνουμε στα δημαρχεία με βεβαιώσεις στα χέρια που θα δηλώνουν ότι δεν είμαστε φετιχιστές, επιδειξίες, νεκρόφιλοι, κοπρολάγνοι, σαδομαζο, και άλλες ευγενείς κατηγορίες.

Γιατί αν κάποιο όργανο της πολιτείας, καταδικάσει την νομιμότητα ενός ζευγαριού που απλά είναι του ιδίου φύλου και αγαπιούνται και θέλουν να ζήσουν μαζί τότε με το νεκρόφιλο τι θα έκανε? Θαπρεπε και τη κηδεία να του απαγορέψει!!!!

Κυρίες μου κύριοι ας σοβαρευτούμε....

Προσωπικά είχα και θα έχω πάντα την ίδια άποψη σχετικά με ετεροφιλοφυλλους και ομόφιλόφυλλους

Το σεξ είναι ένα κομμάτι της ζωής μας και ένας υγιής νους το βιώνει υγιεινά. Δηλαδή καθάρια, με κέφι με αγάπη με έμπνευση και κυρίως με ευαισθησία.

Αν ένας κυκλοφορεί με ένα όργανο καρφωμένο στο μυαλό και τοχει κάνει ευαγγέλιο είτε είναι άντρας είτε γυναίκα είται γκει είτε λεσβία το ίδιο χαιβάνι το λέω.
Αν μέσω του σεξ βρει μια δουλειά. Ρεμάλια όλους τους λέω.
Αν τη στήσει σε μια πλατεία και τον πηδάνει για να βγάζει πέντε φράγκα ξεφτιλισμένους τους λέω όλους ή δύστυχα ανθρωπάκια.
Αν βγει στη τηλεόραση και γίνει καραγκιόζης ξεφτιλίζωντας τη προσωπική του ζωή το ίδιο βλάκας θα είναι ακόμα κι αν αποκαλεί τον ευαυτό του άντρακλα ή γυναικάρα.
Αν αφήσει τα πάντα στην άκρη και το μόνο που σκέφτεται από το πρωί ως το βράδυ είναι ποιόν να πηδήξει ή πως να πηδηχτεί μαλάκα τον λέω όποιος και ναναι.

Διαστροφή είναι να τουρλώνεις το πισινό σου σαν ξεκαρβαλωμένη βάρκα μέσα στο δρόμο για να βρεις κανένα πρόθυμο να στον χώσει
Διαστροφή είναι να μπαίνεις στο λεωφορείο με μια φούστα μέχρι τη κοιλιά μ΄ενα βρακί φάντασμα και να τα δείχνεις όλα για να τη παίζουν οι γύρω σου.

Δηλαδή γενικώς όλα τα άτομα που μετράνε τη ζωή τους με κάτι μακρύ ή κάτι βαθύ είναι στο ίδιο άθλιο τσουβάλι. Για μένα... Και ούτε άξιοι είναι να κάνουν οικογένεια ούτε άξιοι είναι να κάνουν τίποτα άλλο από το να ασχολούνται με το όργανό τους.

Οι άνθρωποι όμως που πέραν από σεξουαλικές τους προτιμήσεις (εφόσον αυτές δεν βλάπτουν το συνάνθρωπό τους) έχουν μια σοβαρότητα, ένα μέτρο στη ζωή, μια ισορροπία μεταξύ επιθυμιών της σάρκας και επιθυμιών του πνεύματος είναι όλοι σεβαστοί. Τώρα αν είχαμε ξεμείνει από θέματα για κους κους στη τηλεόραση μετά τι Μαλακοβιζιόν και βρήκαμε αυτό τότε πάω πάσο. Δεν συμμετέχω κι αφήνω στους τηλεοφιλόφυλους να τη βρίσκουν με τη βρώμα που θα κυλίσει.

Αναρτήθηκε από vasiliskos στις 3:30 μμ


Νοιώθω την ανάγκη μετά από τόσα που διάβασα όλο αυτό το καιρό εντός και εκτός δικτύου να μιλήσω σαν απλός άνθρωπος και να εξηγήσω λίγο τη δική μου άποψη.
Η ζωή δεν είναι ένα πράγμα είναι ένα σύνολο από αμέτρητες στιγμές που αγγίζουν από τη γέννησή μας μέχρι το θάνατο μας όλο το είναι μας.
Είναι έρωτας, πόνος, χαρά, λύπη, αγώνας, βάσανα, στιγμές ευτυχίας, όνειρα, απογοητεύσεις, σεξ...
Ενας άνθρωπος δεν φτιάχνεται με ένα από ολα αυτά είναι ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΜΑΖΙ.

Πολύ απλά λοιπόν, όποιος σ΄αυτή τη ζωή περπατήσει και γευτεί ενα δυό πραγματα, κολλήσει σ΄αυτά και δε μπορέσει να νοιώσει τίποτα άλλο.... θάναι μισός.
Θα είναι ο τσιγγούνης που έζησε μόνο για να γεμίζει το πουγγί του,
Ο μισάνθρωπος που έζησε μόνο για να μισεί,
Ο κενός που δεν βρήκε τίποτα να γεμίσει τη ψυχή του,
κλπ κλπ κλπ....
Εκεί ανήκει κι ο κολλημένος στη λαγνεία που ζει και υπάρχει για να περιφέρει το μυαλό του και τη σκέψη του γύρω από ένα κομμάτι κρέας.
Δεν μπορεί να προχωρήσει παρά πέρα. Ολη η προσωπικότητά του είναι συνειφασμένη με τα ένστικτά του. Τα οποία ένστικτα γίνονται η θρησκεία του, το πολίτευμά του, η πατρίδα του.
Αυτό το συγκεκριμένο είδος κατώτερης προσωπικότητας, είτε είναι αρσενικό είτε θυληκό και ΟΠΟΙΑ γούστα και να έχει στη σεξουαλική του ζωή μου προκαλεί απλά θλίψη.

Το πρόβλημα είναι όμως το εξής. Η προσωπικότητα αναπτύσσεται μέσα στην ελευθερία. Οταν μπορείς να φτάσεις (και να πάρεις αυτό το δικαίωμα) να ζήσεις , και να κρίνεις τα σκαλιά που πρέπει ν΄ανέβεις χωρίς περιορισμούς, χωρίς να νοιώσεις "γκέτο" Είδες, γεύτηκες, απήλθες. Πας πιο ψηλά. Και μετά ακόμα πιο ψηλά.
Μαθαίνεις να δαμάζεις τα ένστικτά σου, να τα εναρμονίζεις πάνω σου ελεύθερα, χωρίς να σε αναγκάζει κανείς μαθαίνεις να τα ορίζεις εσύ κι όχι αυτά εσένα.

Οταν έναν άνθρωπο όμως με το πόλεμο που του κάνεις τον πεισμώσεις, τον αναγκάζεις να μείνει εκεί. Να παλεύει και ΝΑ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ συνέχεια με αυτό που εσύ του απαγορεύεις.
Αν το ίδιο άτομο ένοιωθε όχι παραγκωνισμένο, δακτυλοδεικτούμενο, μειονότητα, γκέτο, θα βίωνε αλλοιώς τη προσωπική του ζωή.
Η ντροπή, η ενοχές, η λάσπη που πρέπει να ανέχεται για μια επιλογή του , τον κάνει να κάνει αυτή την επιλογή ευαγγέλιο. Ετσι αντί να είναι με έναν άνθρωπο να βιώνει μια σχέση ήρεμα, χωρίς να χρειάζεται να δώσει εξηγήσεις, χωρίς να βλάπτει κάποιον, τον αναγκάζεις να το κάνει κίνημα, να κατεβαίνει στους δρόμους, να βγαίνει στα κανάλια, να ασχολείται με ένα πράγμα που θα έπρεπε να είναι απολαυστικό απλά όπως μια παγωμένη μπύρα το καλοκαίρι, τον κάνεις να ασχολείται ΜΟΝΟ μ΄αυτό.

Αν αύριο το πρωί έβγαινε μια κυβέρνηση τρελλαμένη κι έλεγε απαγορεύεται ρητά το σεξ οποιασδήποτε μορφής ακομα και γερόντια που έχουν ξεχάσει πως το κάνουν, θα κατέβαιναν στους δρόμους με πανώ! Αντί ν΄ασχολόντουσαν με τα εγγόνια θ΄αρχιζαν να διαβάζουν τσόντες και θα γεμίζαν τα μπουρδέλα. Θαβλεπες ανθρώπους που νοιώθουν ήσυχοι με το ζευγάρι τους και ζουν ομορφα να προσπαθούν πάση θυσία ν΄αποδείξουν ότι κάνουν ΣΕΞ!!!

Δεν θέλω να σας κουράσω άλλο γιατί η σκέψη μου είναι λίγο χαώδης. Ελπίζω μόνο κάποιος να νοιώσει αυτά που ήθελα να πω χωρίς μίσος, χωρίς διαμάχες.

Τη πουτάνα τη κάνουν τα λεφτά και ανάγκη.

Ας σκεφτουμε λοιπόν, ότι σ΄ενα κόσμο που οι άνθρωποι ΟΛΟΙ θα ένοιωθαν ελεύθεροι ίσως θα μπορούσαν να κάνουν και σωστότερες επιλογές και πιο ταιριαστές για αυτό που αληθινά είναι, και μόνο σ΄αυτού του είδους τις κοινωνίες θα μπορούσαμε να ξεχωρίσουμε τους αληθινά σοβαρούς από τους αληθινά γελοίους.
Γιατί τότε κι ένα αγόρι π.χ. που θα ήταν ομοφυλόφυλος θα μπορούσε να φτιάξει μια σχέση "ανθρώπινη" χωρίς να χρειάζεται να γυρίζει σε κωλομπαρα, περικυκλωμένο από κάθε λογής διεστραμένο, άρρωστο, κι ίσως να μπορούσε κάποια μέρα να ξεφύγει από το "κόλλημα" και να ανέπτυσε την αληθινή του προσωπικότητα αντί να αναλλώνεται συνέχεια στην αναζήτηση πηδήματος....

Ευχαριστώ για την υπομονή σας...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://vasiliskos.blogspot.com
johnniebegood
Λοχαγός Μόρας
Λοχαγός Μόρας
johnniebegood


Αριθμός μηνυμάτων : 153
Ηλικία : 64
Τόπος : Γαία
Registration date : 21/02/2008

Γάμος και δημιουργία οικογένειας από ομοφυλόφιλους - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γάμος και δημιουργία οικογένειας από ομοφυλόφιλους   Γάμος και δημιουργία οικογένειας από ομοφυλόφιλους - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Ιουλ 12, 2008 12:02 am

vasiliskos έγραψε:
Ευχαριστώ για την υπομονή σας...

η οποία δοκιμαστηκε με το κοκκινο σεντονι... Suspect

ρε συ, εχω και καποια πρεσβυωπια! lol!


κατα τα άλλα, κι εγω λεσβια ειμαι παιδια.
εχω μεγαλη κλειτοριδα και μου αρεσουν οι γυναικες. affraid affraid affraid

afro
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.johnniebegood.gr
Stratos
Πεντηκόνταρχος
Πεντηκόνταρχος
Stratos


Αριθμός μηνυμάτων : 95
Ηλικία : 50
Τόπος : Εδώ
Registration date : 22/02/2008

Γάμος και δημιουργία οικογένειας από ομοφυλόφιλους - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γάμος και δημιουργία οικογένειας από ομοφυλόφιλους   Γάμος και δημιουργία οικογένειας από ομοφυλόφιλους - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Ιουλ 12, 2008 11:30 am

johnniebegood έγραψε:
vasiliskos έγραψε:
Ευχαριστώ για την υπομονή σας...

η οποία δοκιμαστηκε με το κοκκινο σεντονι... Suspect

ρε συ, εχω και καποια πρεσβυωπια! lol!


κατα τα άλλα, κι εγω λεσβια ειμαι παιδια.
εχω μεγαλη κλειτοριδα και μου αρεσουν οι γυναικες. affraid affraid affraid

afro

Καλά σε είπα τότε αρσενική γριά...
(που λέει και μια ψυχή)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://alladalla.blogspot.com/
johnniebegood
Λοχαγός Μόρας
Λοχαγός Μόρας
johnniebegood


Αριθμός μηνυμάτων : 153
Ηλικία : 64
Τόπος : Γαία
Registration date : 21/02/2008

Γάμος και δημιουργία οικογένειας από ομοφυλόφιλους - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γάμος και δημιουργία οικογένειας από ομοφυλόφιλους   Γάμος και δημιουργία οικογένειας από ομοφυλόφιλους - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Ιουλ 12, 2008 12:51 pm

χτες με ειπανε και στριμενη κωλογρια. What a Face

για να επιμενει τοσος κοσμος, δικιο πρεπει να χει... Rolling Eyes

Cool
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.johnniebegood.gr
John Black
Πεντηκόνταρχος
Πεντηκόνταρχος
John Black


Αριθμός μηνυμάτων : 100
Ηλικία : 49
Registration date : 21/02/2008

Γάμος και δημιουργία οικογένειας από ομοφυλόφιλους - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γάμος και δημιουργία οικογένειας από ομοφυλόφιλους   Γάμος και δημιουργία οικογένειας από ομοφυλόφιλους - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Ιουλ 21, 2008 2:23 am

Βίκυ για άλλη μια φορά μας χάρισες ενα καταπληκιτκό κείμενο.
Στο χω πει πολλές φορές και καταντάω αηδία ο λόγος σου είναι φωτεινό παράδειγμα καθαρής σκέψης.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://mementumvivere.blogspot.com/
 
Γάμος και δημιουργία οικογένειας από ομοφυλόφιλους
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
'Η ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ :: Κοινωνία :: Ελλάδα-
Μετάβαση σε: