'Η ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
'Η ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ

--- Forum ενάντια στα δήθεν ---
 
Αρχική ΣελίδαΑρχική Σελίδα  ΕικονοθήκηΕικονοθήκη  ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΑναζήτησηΑναζήτηση  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  

 

 ΣΥΣΤΑΣΕΙΣ ΥΨΗΛΩΝ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΩΝ :)

Πήγαινε κάτω 
+4
johnniebegood
magicat
V for Vasilis
vasiliskos
8 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
vasiliskos
Σαμάνος
Σαμάνος
vasiliskos


Αριθμός μηνυμάτων : 146
Τόπος : ΕΛΛΑΔΑ
Registration date : 22/02/2008

ΣΥΣΤΑΣΕΙΣ ΥΨΗΛΩΝ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΩΝ :) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΣΥΣΤΑΣΕΙΣ ΥΨΗΛΩΝ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΩΝ :)   ΣΥΣΤΑΣΕΙΣ ΥΨΗΛΩΝ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΩΝ :) Icon_minitimeΤετ Ιουν 11, 2008 10:19 am

Στους ανένταχτους δεν έβαλα καν ένα μετρητή για να βλέπω στατιστικές. Με ενδιέφερε να ξέρω αν κάποιος διαβάζει το μπλογκάκι μου αλλά από την άλλη ήξερα ότι θα ήταν ένα είδος ψυχαναγκασμού και δεν θα μπορούσα να νοιώθω ελεύθερα να γράφω. Θα αναρωτιώμουν γιατί τόσοι λίγοι? Η γιατί τόσοι πολοί? Η γιατί κανένας?

Με το καιρό στατιστική έγινε η απ΄ευθείας επικοινωνία με μια ομάδα φίλων που βρεθήκαμε, γνωριστήκαμε κι εκείνων που δεν τους γνώρισα αλλά γνωριζόμαστε μέσα από αυτά που γράφουμε.
Πολλές φορές με ρώτησαν φίλοι μα καλά ένα προφίλ δεν μπορούσες να φτιάξεις έτσι ώστε κάποιος να βλέπει μια περίληψη έστω και μικρή?

Να λοιπόν που γράφω εδώ στο φόρουμ ένα μικρό προφίλ. Γιατί εδώ? Γιατί είναι σαν ένα στέκι που λέμε ότι μας έρθει στο μυαλό και εγώ σήμερα ξύπνησα με τη διάθεση να συστηθώ ! Τώρα τι από αυτά είναι αλήθεια τι ψέματα... ποιός να το ξέρει! (ούτε κι εγώ η ίδια δεν το ξέρω!)

Ονομα – Βασιλική , ή βασιλίσκος βέβαια. (το τέρας ή τ΄αστερι)

Ηλικία – 47 (αυτή είναι αληθινή) οι κινέζοι λένε «να προσέχεις πολύ μια γυναίκα που λέει χωρίς πρόβλημα την ηλικία της!»

Τόπος – Εκεί που βρίσκομαι τη κάθε στιγμή (έτσι κι αλλοιώς ναυαγός είμαι)

Χρόνος – Δεν έχω αποφασίσει ακόμα αν γεννήθηκα πολύ νωρίς ή πολύ αργά ... στη σωστή ημερομηνία δεν νομίζω!

Ασχολίες – Μια δουλειά αγγαρεία και μια συνεχής επιθυμία να ήμουν συνταξιούχος!

Ενδιαφέροντα – Διάβασμα, μουσική, κινηματογράφος (η σειρά αλλάζει κατά καιρούς κι έτσι είναι από το δημοτικό μέχρι σήμερα)

Ζώο – Αιγόκερος – Λένε ότι οι αιγόκεροι είναι λάτρεις της τάξης. Η εγώ δεν είμαι αιγόκερος ή κάνουν λάθος για το ζωόδιο ή το χάος είναι η απόλυτη τάξη.

Αγαπώ – Τη ζωή γιατί κάθε φορά είναι μοναδική κι οποιος προλάβει πρόλαβε!

Φοβάμαι – Το θάνατο γιατί θαχω μεγάλο ταξίδι να κάνω και δεν θα υπάρχει βοήθεια από το κοινό...

Μισώ – Δεν υπάρχει κάτι (ακόμα) τόσο σπουδαίο που να αξίζει το μίσος μου.Η αγάπη και το μίσος είναι κάτι που πρέπει να δίνουμε προσοχή που τα απευθύνουμε εκτός κι αν.... γουστάρουμε απλά να ζούμε τη παραμύθα μας.

Ελάττωμα – Εθελοτυφλώ. Δεν το κάνω από δειλία. Απλά βλέπω τόσο γρήγορα τι καπνό φουμάρει κάποιος που θάπρεπε , αν δεν έφτιαχνα ένα παραμύθι, να είμαι διαρκώς κλεισμένη σ΄ενα δωμάτιο και να μοιρολογάω! Δεν είναι και το πιο εύκολο πράγμα να το αποδεχτεί κανείς. Οπότε έχω γίνει μάνα στο να δίνω δικαιολογίες στο αδικαιολόγητο....

Προτέρημα – Προσαρμόζομαι εύκολα. Μερικές φορές καταντάει τόσο απόλυτη η αποδοχή κάθε αλλαγής στη ζωη μου που σκέφτομαι μήπως προσαρμόζονται οι άλλοι γύρω μου και το νομίζω σαν δική μου επιτυχία!!

Τι μουσική – Οτι μπορεί να προκαλέσει κάτι μέσα μου. Μέχρι τώρα η ψυχή μου ροκάρει! Αυριο μπορεί να χορέψει και τσιφτετέλι... που να ξέρω?

Τι βιβλία – Απειρα. Γενικός τίτλος « η κοσμογονία της σκέψης»


Κινηματογράφος – Χάος.... Πηγαίνει από τη πιο αστεία παιδική ταινία μέχρι τη πιο άθλια σπλατεριά. Απλά έχω λόξα με το κινηματογράφο.

Τι ευχή θα έκανα ? – Να ξεκλειδωθεί η μνήμη μου (και να το αντέξω)

Ο ορισμός του βασιλίσκου ? Σε βλέπω αλλά δεν θα το μαρτυρήσω σε κανένα.

Αυτά. Θα χαρώ πολύ να διαβάσω τη περίληψη των φίλων εδώ μέσα. Κάντε μία έστω και ψεύτικη! Μερικές φορές αυτό που νομίζουμε παραμύθι, είναι απλά αυτό που δεν έχει γίνει ακόμα, αλλά σύντομα θάρθει ακόμα κι αν δεν το πιστεύουμε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://vasiliskos.blogspot.com
vasiliskos
Σαμάνος
Σαμάνος
vasiliskos


Αριθμός μηνυμάτων : 146
Τόπος : ΕΛΛΑΔΑ
Registration date : 22/02/2008

ΣΥΣΤΑΣΕΙΣ ΥΨΗΛΩΝ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΩΝ :) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΥΣΤΑΣΕΙΣ ΥΨΗΛΩΝ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΩΝ :)   ΣΥΣΤΑΣΕΙΣ ΥΨΗΛΩΝ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΩΝ :) Icon_minitimeΤετ Ιουν 11, 2008 10:21 am

Εννοείται ότι στο παρόν θέμα , εκτός από το να πούμε τα δικά μας, μπορούμε να εκφέρουμε και την άποψή μας για κάποιον άλλον . Να του πούμε ότι τον λατρεύουμε ή ότι θα τον πλακώσουμε στο ξύλο! Μπορούμε να βγάλουμε ότι θέλουμε ελεύθερα! Laughing Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://vasiliskos.blogspot.com
V for Vasilis
Πολέμαρχος-Ιππαγρέτης
Πολέμαρχος-Ιππαγρέτης
V for Vasilis


Αριθμός μηνυμάτων : 147
Ηλικία : 48
Registration date : 20/02/2008

ΣΥΣΤΑΣΕΙΣ ΥΨΗΛΩΝ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΩΝ :) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΥΣΤΑΣΕΙΣ ΥΨΗΛΩΝ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΩΝ :)   ΣΥΣΤΑΣΕΙΣ ΥΨΗΛΩΝ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΩΝ :) Icon_minitimeΤετ Ιουν 11, 2008 1:08 pm

Χμ. Ζόρικο θεματάκι. Επειδή δεν μπορώ τις άμεσες συστάσεις να το κάνω λίγο πιο ζόρικο;
Εγώ θα αναφέρω τρεις περίεργες αλήθειες για μένα και ένα ψέμα. Just guess...

1) Παρόλο που είμαι χορτοφάγος, κάποτε είχα ένα αρκετά "αμαρτωλό" παρελθόν: Στα 11 μου έσφαξα έναν κόκορα, ενώ έχω πάρει μέρος και σε κυνήγι λαγού... Evil or Very Mad Sad

2) Τρομαχτική εμπειρία: σε κάποιο Rockwave επιχείρησα bungee jumping. Τελικά, βλέποντας το κενό από κάτω, έκανα μεταβολή και έφυγα έντρομος, pale ενώ κάποιοι φώναζαν "πήδα μαλάκα, πήδα". lol!

3) Στα 20 μου πήρα μέρος σε μια συναυλιακή εκδοχή του "Jesus Christ Superstar" στον ρόλο του Πιλάτου. king

4) Στην διάρκεια της θητείας μου στο ΠΝ pirat , έζησα τρεις super εμπειρίες: μπήκα σε υποβρύχιο, είδα φάλαινα στην Αδριατική και κολύμπησα δίπλα σε δελφίνια. Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://itaniepitas.blogspot.com
vasiliskos
Σαμάνος
Σαμάνος
vasiliskos


Αριθμός μηνυμάτων : 146
Τόπος : ΕΛΛΑΔΑ
Registration date : 22/02/2008

ΣΥΣΤΑΣΕΙΣ ΥΨΗΛΩΝ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΩΝ :) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΥΣΤΑΣΕΙΣ ΥΨΗΛΩΝ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΩΝ :)   ΣΥΣΤΑΣΕΙΣ ΥΨΗΛΩΝ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΩΝ :) Icon_minitimeΤετ Ιουν 11, 2008 1:16 pm

Εκτός από τον υπ.αριθ. (4) που θα ευχόμουν να είναι αλήθεια γιατί είναι πολύ όμορφο
οποιοδήποτε από τα άλλα τρία να είναι αλήθεια

ΘΑ ΘΕΛΑ ΝΑ ΤΟ ΔΩ!!!!! Laughing Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://vasiliskos.blogspot.com
magicat
Ενωμοτάρχης
Ενωμοτάρχης
magicat


Αριθμός μηνυμάτων : 60
Ηλικία : 46
Registration date : 30/04/2008

ΣΥΣΤΑΣΕΙΣ ΥΨΗΛΩΝ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΩΝ :) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΥΣΤΑΣΕΙΣ ΥΨΗΛΩΝ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΩΝ :)   ΣΥΣΤΑΣΕΙΣ ΥΨΗΛΩΝ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΩΝ :) Icon_minitimeΤετ Ιουν 11, 2008 1:24 pm

vasiliskos έγραψε:
Εννοείται ότι στο παρόν θέμα , εκτός από το να πούμε τα δικά μας, μπορούμε να εκφέρουμε και την άποψή μας για κάποιον άλλον . Να του πούμε ότι τον λατρεύουμε ή ότι θα τον πλακώσουμε στο ξύλο! Μπορούμε να βγάλουμε ότι θέλουμε ελεύθερα! Laughing Laughing Laughing

Χμ.."να του πούμε ότι θα τον πλακώσουμε στο ξύλο" ? Wow !!! Για να δούμε..Αυτό σίγουρα θα είχε ενδιαφέρον.
..................................................................................................................................................
Όταν είμαι καλή, είμαι πολύ καλή. Όταν είμαι κακιά είμαι ακόμα καλύτερη. ( Mae West)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vasiliskos
Σαμάνος
Σαμάνος
vasiliskos


Αριθμός μηνυμάτων : 146
Τόπος : ΕΛΛΑΔΑ
Registration date : 22/02/2008

ΣΥΣΤΑΣΕΙΣ ΥΨΗΛΩΝ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΩΝ :) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΥΣΤΑΣΕΙΣ ΥΨΗΛΩΝ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΩΝ :)   ΣΥΣΤΑΣΕΙΣ ΥΨΗΛΩΝ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΩΝ :) Icon_minitimeΤετ Ιουν 11, 2008 2:57 pm

Magicat να υποθέσουμε ότι το :
Όταν είμαι καλή, είμαι πολύ καλή. Όταν είμαι κακιά είμαι ακόμα καλύτερη. ( Mae West)
τα λέει όλα για σένα? Laughing
Ωραίο θαταν να μαθαίναμε και κάτι άλλο.
Ανοιξε το κουτί της Πανδώρας κι ότι γίνει Laughing

Εννοείται ότι αν το θέλεις , πάσο!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://vasiliskos.blogspot.com
magicat
Ενωμοτάρχης
Ενωμοτάρχης
magicat


Αριθμός μηνυμάτων : 60
Ηλικία : 46
Registration date : 30/04/2008

ΣΥΣΤΑΣΕΙΣ ΥΨΗΛΩΝ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΩΝ :) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΥΣΤΑΣΕΙΣ ΥΨΗΛΩΝ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΩΝ :)   ΣΥΣΤΑΣΕΙΣ ΥΨΗΛΩΝ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΩΝ :) Icon_minitimeΤετ Ιουν 11, 2008 3:14 pm

vasiliskos έγραψε:
Magicat να υποθέσουμε ότι το :
Όταν είμαι καλή, είμαι πολύ καλή. Όταν είμαι κακιά είμαι ακόμα καλύτερη. ( Mae West)
τα λέει όλα για σένα? Laughing
Ωραίο θαταν να μαθαίναμε και κάτι άλλο.
Ανοιξε το κουτί της Πανδώρας κι ότι γίνει Laughing

Εννοείται ότι αν το θέλεις , πάσο!

Βασιλίσκε, αυτή η ατάκα μ' αρέσει πολύ αλλά δυστυχώς δεν μιλάει για 'μένα. Και λέω δυστυχώς γιατί θα είμουν πολύ καλύτερα στην ζωή μου αν μπορούσα να είμαι "κακιά" εκεί που πρέπει και απέναντι σ' αυτούς που πρέπει. Και όχι το θύμα που είμαι τώρα.
Ωχ, αν ανοίξω το κουτί της Πανδώρας...άσε καλύτερα. Αν είναι να κάνω κάτι τέτοιο θέλω να έχω οπτική επαφή με τον άλλον και όχι έτσι απρόσωπα σ'ένα forum !!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
magicat
Ενωμοτάρχης
Ενωμοτάρχης
magicat


Αριθμός μηνυμάτων : 60
Ηλικία : 46
Registration date : 30/04/2008

ΣΥΣΤΑΣΕΙΣ ΥΨΗΛΩΝ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΩΝ :) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΥΣΤΑΣΕΙΣ ΥΨΗΛΩΝ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΩΝ :)   ΣΥΣΤΑΣΕΙΣ ΥΨΗΛΩΝ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΩΝ :) Icon_minitimeΤετ Ιουν 11, 2008 6:07 pm

ΣΥΣΤΑΣΕΙΣ

Βασιλίσκε,
Θα κινηθώ στο στυλ της δικής σου φόρμας, με μικρές παραλλαγές, γιατί την βρίσκω πληρέστατη.
Όλα τα παρακάτω είναι αλήθειες, με αποδιοργανώνουν τα ψέματα.

Όνομα : Πώλα (Magicat)

Ηλικία: 30. Επίσης ο θεός Όσκαρ Γουάϊλντ έλεγε "ποτέ μην εμπιστεύεσαι μια γυναίκα που αποκαλύπτει την ηλικία της. Αυτή η γυναίκα είναι πρόθυμη ν' αποκαλύψει τα πάντα."

Χρώμα μαλλιών : Μισά κόκκινα μισά μαύρα

Χρώμα ματιών : Πράσινα σκούρα

Ζώδιο : Καρκίνος (26 Ιουνίου) ( ΟΧΙ δεν θέλουν όλοι οι Καρκίνοι οικογένεια και τα ρέστα)

Τόπος : Αθήνα, στην πραγματικότητα. Το που θα ήθελα να βρίσκομαι είναι το θέμα. Αυτό για μένα έχει σημασία ή μήπως τελικά δεν έχει ;

Αγαπημενη ταινία: Χαμένη Λεωφόρος -David Lynch, Blow up- Antonioni

Αγαπημένο τραγούδι: Πάρα πολλά. Σταθερές αξίες : Starman από David Bowie γιατί ταιριάζει πολύ να το αφιερώσεις σε άντρα που ζαχαρώνεις, Superstar (διασκευή) από Sonic Youth, το ακούω χρόνια και δεν το έχω βαρεθεί ακόμη.

Προτέρηματα: Αλήθεια δεν ξέρω. Περιμένω πάντα να μου πουν οι άλλοι. Πιστεύω ότι δεν θέλω να κάνω κακό σε κανέναν. Δεν είμαι εκδικητική, ό,τι κι αν μου' χει κάνει ο άλλος. Απλά φεύγω από την ζωή του. Easy come easy go.

Ελάττωματα : Μεγάλη η λίστα. Ανασφαλής (αλλά και ποιός δεν είναι), πατάω εύκολα την αξιοπρέπειά μου (μόνο όταν είμαι καψούρα, αλλιώς χέστηκα), γίνομαι εύκολα παρεξηγήσιμη γιατί έχω μια μόνιμη συμπεριφορά άμυνας. Επίσης δεν είμαι τόσο δυνατή όσο θα' θελα, είμαι φαντασιόπληκτη και μ' άρεσε που διάβασα πριν ότι "τα παραμύθια είναι αυτά που δεν έχουν συμβεί ακόμη" Χα ! Χα! δηλαδή μπορώ να ελπίζω; Μπα, δεν νομίζω, φαντάζομαι πολύ ακραία πράγματα !!!
Νιώθω συχνά ότι δίνω στους άλλους έδαφος να με πληγώνουν.
Τέλος, και 'γω πολλές φορές βλέπω τους ανθρώπους όπως θέλω να τους βλέπω και όχι όπως είναι, δεν μπορώ πάντα να καταλάβω τι είναι αυτό που θέλουν από' μένα. Και την πατάω στο τέλος φυσικά. Δεν θα βάλω μυαλό.

Αγαπώ : Την γάτα μου, τα ζώα, την φύση γενικότερα και την ΜΟΥΣΙΚΗ. Είναι τα μόνα που αισθάνομαι ότι δεν θα με προδώσουν ποτέ

Φοβάμαι : Την απώλεια. Σε οτιδήποτε. Δηλ. απώλεια αγαπημένου προσώπου, υγείας, φίλου, συντρόφου κλπ. Αυτός ο φόβος περιλαμβάνει τα πάντα.
Να βρεθώ σε μια κατάσταση πρωτόγνωρη για' μένα και να μην ξέρω πώς να την αντιμετωπίσω, να αιφνιδιαστώ αρνητικά.

Μισώ: Τίποτα. Εκτός π.χ από τους φονιάδες των λαών. Απορώ γιατί το μίσος μερικοί το βλέπετε σαν κάτι σπουδαίο. Μόνο το ανθρώπινο είδος μπορεί να μισεί και να τα αποτελέσματα.

Αντιπαθώ: Την αδιαφορία σε όλα τα επίπεδα, την εσκεμμένη έλλειψη επικοινωνίας, την ξεροκεφαλιά, τα ημίμετρα, τα ξεκατινιάσματα, την κάθε είδους καφρίλα και τους σεξιστές ( στην Ελλάδα έχουμε πάρα πολλούς).
Σε προσωπικό επίπεδο : να ξερνάνε κάποιοι τα κόμπλεξ τους πάνω μου. Αντιπαθώ αυτούς που δεν έχουν το θάρρος ν'αντιμετωπίσουν μια κατάσταση ή ένα πρόσωπο και αντί γι' αυτό σε ξεφτιλίζουν κι από πάνω πίσω από την πλάτη σου.

Τύπος άντρα που μ'αρέσει: Τρυφερός, ήσυχος, συναισθηματικός, να ξέρει πως να κρατάει μια γυναίκα δίπλα του (είναι πολύ λίγοι αυτοί πιστέψτε με), δηλ. να μην είναι εγωκεντρικός, να είναι θαρραλέος, να έχει υπομονή και κυρίως να ξέρει να χάνει (πολύ δύσκολο αυτό). Τέλος ο άντρας ο σωστός πρέπει να είναι COOL !!! σ.σ Ευτυχώς μέχρι στιγμής είμαι τυχερή σ'αυτόν τον τομέα.
Εμφανισιακά : Είναι γνωστό αυτό πια βλ. άβαταρ Lol !!

Τύπος άντρα που δεν μ'αρέσει: Τον ξερόλα, αυτόν που συμπεριφέρεται σαν μικροαστική γυναικούλα, αυτός που σε κατηγορεί επειδή δεν μπορεί να σ' έχει (μου έτυχε πρόσφατα στην προηγούμενή μου δουλειά), αυτός που τσαντίζεται με το παραμικρό (not cool)

Μότο : Καλύτερα να μην κάνεις τίποτα απ' το να κάνεις ένα τίποτα.

Ευχή : Να έχω την δύναμη ν' αντέχω.

Σίγουρα έχω ξεχάσει πολλά, αν θυμηθώ κάτι θα το συμπληρώσω. Ενδιαφέρον το θέμα αυτό Βασιλίσκε !! Bravo !!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
V for Vasilis
Πολέμαρχος-Ιππαγρέτης
Πολέμαρχος-Ιππαγρέτης
V for Vasilis


Αριθμός μηνυμάτων : 147
Ηλικία : 48
Registration date : 20/02/2008

ΣΥΣΤΑΣΕΙΣ ΥΨΗΛΩΝ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΩΝ :) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΥΣΤΑΣΕΙΣ ΥΨΗΛΩΝ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΩΝ :)   ΣΥΣΤΑΣΕΙΣ ΥΨΗΛΩΝ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΩΝ :) Icon_minitimeΤετ Ιουν 11, 2008 8:09 pm

vasiliskos έγραψε:
Εκτός από τον υπ.αριθ. (4) που θα ευχόμουν να είναι αλήθεια γιατί είναι πολύ όμορφο
οποιοδήποτε από τα άλλα τρία να είναι αλήθεια

ΘΑ ΘΕΛΑ ΝΑ ΤΟ ΔΩ!!!!! Laughing Laughing Laughing

Το (4) είναι αλήθεια. 21 μήνες θητεία (20 σε καράβι) αλλά ήμουν τυχερός στην ατυχία μου.
Τα ταξίδια όλα που έκανα είχαν περιπέτειες άξιες αφήγησης!
Το (1) δυστυχώς...και αυτό αλήθεια. Don't ask... Sad
Το (3) αλήθεια και αυτό. Θα μπορούσε να είναι super εμπειρία αν δεν ξεχνούσα ένα στίχο απο το λιμπρέτο
εκείνη τη στιγμή...
Το (2) όμως είναι ψέμα. Δεν αντέχω τα ύψη. Ούτε καν σε αεροπλάνο δε μπαίνω!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://itaniepitas.blogspot.com
vasiliskos
Σαμάνος
Σαμάνος
vasiliskos


Αριθμός μηνυμάτων : 146
Τόπος : ΕΛΛΑΔΑ
Registration date : 22/02/2008

ΣΥΣΤΑΣΕΙΣ ΥΨΗΛΩΝ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΩΝ :) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΥΣΤΑΣΕΙΣ ΥΨΗΛΩΝ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΩΝ :)   ΣΥΣΤΑΣΕΙΣ ΥΨΗΛΩΝ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΩΝ :) Icon_minitimeΤετ Ιουν 11, 2008 8:10 pm

Πώλα η κόρη μου είναι καρκίνος Very Happy

Ναι τα παραμύθια μπορούν να γίνουν αληθινά! Αφού εμείς φτιάχνουμε ότι θέλουμε. Βάλε στόχο ένα παραμύθι και τσέκαρε να δεις τι γίνεται.
Σου απαγορεύει κανείς να ξεχάσεις μια γόβα κάπου?

Γενικώς μιλώντας, αφού το θέμα δίνει κι αφορμή για διάφορες σκέψεις, ολοι οι άνθρωποι κουβαλάμε το μικρό και το μεγάλο μας εαυτό. Απλά κάποια στιγμή αφήνουμε ν΄ατροφήσει ο ένας από τους δυό. Γιατί φυσικά δεν γίνεται να τα πάνε καλά οι δυό τους. Οπότε έρχεται κάποια στιγμή που διαλέγεις.

Το δυσκολο , κατά την άποψή μου, είναι ότι το να ταίσεις τον καλό ευατό χρειάζεται κόπος, θυσίες, και δύναμη και πρέπει να το κάνεις χωρίς να ζητάς ανταλλάγματα (γιατί αλλοιώς είναι πονηριά)

Ενώ ο κακός ευαυτός είναι χύμα. Ετοιμος να βγει χωρίς κόπο, και μπόλικος!

Καθώς περνούν τα χρόνια η κακία δεν μπορεί να σε εκπλήξει. Γίνεται σχεδόν ανιαρή. Αντίθετα η καλωσύνη είναι πάντα μια αναπάντεχη έκπληξη Laughing

Μήπως θάπρεπε να μεταφέρουμε το θέμα στην ενότητα ΑΝΘΡΩΠΟΣ?

Μου θύμισες ότι δεν έβαλα αγαπημένη φράση....

"Σ΄ενα μεγάλο πείσμα κρύβεται η ευαισθησία...."
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://vasiliskos.blogspot.com
vasiliskos
Σαμάνος
Σαμάνος
vasiliskos


Αριθμός μηνυμάτων : 146
Τόπος : ΕΛΛΑΔΑ
Registration date : 22/02/2008

ΣΥΣΤΑΣΕΙΣ ΥΨΗΛΩΝ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΩΝ :) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΥΣΤΑΣΕΙΣ ΥΨΗΛΩΝ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΩΝ :)   ΣΥΣΤΑΣΕΙΣ ΥΨΗΛΩΝ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΩΝ :) Icon_minitimeΤετ Ιουν 11, 2008 8:13 pm

Αρχηγέ θέλω να σε δω σαν Πιλάτο!!! Θέλω τη κόπια της παράστασης τώρα Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://vasiliskos.blogspot.com
V for Vasilis
Πολέμαρχος-Ιππαγρέτης
Πολέμαρχος-Ιππαγρέτης
V for Vasilis


Αριθμός μηνυμάτων : 147
Ηλικία : 48
Registration date : 20/02/2008

ΣΥΣΤΑΣΕΙΣ ΥΨΗΛΩΝ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΩΝ :) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΥΣΤΑΣΕΙΣ ΥΨΗΛΩΝ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΩΝ :)   ΣΥΣΤΑΣΕΙΣ ΥΨΗΛΩΝ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΩΝ :) Icon_minitimeΤετ Ιουν 11, 2008 8:18 pm

vasiliskos έγραψε:
Αρχηγέ θέλω να σε δω σαν Πιλάτο!!! Θέλω τη κόπια της παράστασης τώρα Laughing

Καταρχήν ήταν συναυλιακή version. Μόνο ορχήστρα και φωνές. Άρα αν περιμένεις να με δεις με χλαμύδες και σανδάλια, μάλλον θα απογοητευτείς...! lol!
Κατά δεύτερον...Ακόμα και να είχα οπτικοακουστικό υλικό δεν θα το έδειχνα σε κανέναν, γιατί έκανα δυο λαθάκια πάνω στο τρακ μου (ευτυχώς όχι φωνητικά).
Cool
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://itaniepitas.blogspot.com
johnniebegood
Λοχαγός Μόρας
Λοχαγός Μόρας
johnniebegood


Αριθμός μηνυμάτων : 153
Ηλικία : 64
Τόπος : Γαία
Registration date : 21/02/2008

ΣΥΣΤΑΣΕΙΣ ΥΨΗΛΩΝ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΩΝ :) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΥΣΤΑΣΕΙΣ ΥΨΗΛΩΝ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΩΝ :)   ΣΥΣΤΑΣΕΙΣ ΥΨΗΛΩΝ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΩΝ :) Icon_minitimeΠεμ Ιουν 12, 2008 5:08 pm

vasiliskos έγραψε:

Αυτά. Θα χαρώ πολύ να διαβάσω τη περίληψη των φίλων εδώ μέσα. Κάντε μία έστω και ψεύτικη! Μερικές φορές αυτό που νομίζουμε παραμύθι, είναι απλά αυτό που δεν έχει γίνει ακόμα, αλλά σύντομα θάρθει ακόμα κι αν δεν το πιστεύουμε.

θα εγραφα λεπτομερειες για το τομαρι μου ωστε να με φακελωσεις (το ξερω οτι γι αυτο το κανεις
Suspect ) αλλά φευγω για την Δραμα (παω να δω αν εσβησαν τα καρβουνα των αναστεναρηδων).

σου αφηνω ομως ενα μερος απο το ψυχογραφημα μου.

γαβ!



geek Cool lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.johnniebegood.gr
Stratos
Πεντηκόνταρχος
Πεντηκόνταρχος
Stratos


Αριθμός μηνυμάτων : 95
Ηλικία : 50
Τόπος : Εδώ
Registration date : 22/02/2008

ΣΥΣΤΑΣΕΙΣ ΥΨΗΛΩΝ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΩΝ :) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΥΣΤΑΣΕΙΣ ΥΨΗΛΩΝ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΩΝ :)   ΣΥΣΤΑΣΕΙΣ ΥΨΗΛΩΝ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΩΝ :) Icon_minitimeΠεμ Ιουν 12, 2008 9:08 pm

Στα πεταχτά δυο λόγια για μένα και επανέρχομαι δημήτριος σύντομα....

magicat έγραψε:


Τύπος άντρα που μ'αρέσει: Τρυφερός, ήσυχος, συναισθηματικός, να ξέρει πως να κρατάει μια γυναίκα δίπλα του (είναι πολύ λίγοι αυτοί πιστέψτε με), δηλ. να μην είναι εγωκεντρικός, να είναι θαρραλέος, να έχει υπομονή και κυρίως να ξέρει να χάνει (πολύ δύσκολο αυτό). Τέλος ο άντρας ο σωστός πρέπει να είναι COOL !!! σ.σ Ευτυχώς μέχρι στιγμής είμαι τυχερή σ'αυτόν τον τομέα.
Εμφανισιακά : Είναι γνωστό αυτό πια βλ. άβαταρ Lol !!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://alladalla.blogspot.com/
V for Vasilis
Πολέμαρχος-Ιππαγρέτης
Πολέμαρχος-Ιππαγρέτης
V for Vasilis


Αριθμός μηνυμάτων : 147
Ηλικία : 48
Registration date : 20/02/2008

ΣΥΣΤΑΣΕΙΣ ΥΨΗΛΩΝ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΩΝ :) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΥΣΤΑΣΕΙΣ ΥΨΗΛΩΝ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΩΝ :)   ΣΥΣΤΑΣΕΙΣ ΥΨΗΛΩΝ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΩΝ :) Icon_minitimeΠαρ Ιουν 13, 2008 9:10 am

MAGICAT: "Τύπος άντρα που μ'αρέσει: Τρυφερός, ήσυχος, συναισθηματικός, να ξέρει πως να κρατάει μια γυναίκα δίπλα του"


...ή αλλιώς Cosmopolitan, σελίδα 42...


Ω, Θεοί του Ολύμπου..Πώς σιχαίνομαι αυτά τα "ζουζουνιάρικα"...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://itaniepitas.blogspot.com
vasiliskos
Σαμάνος
Σαμάνος
vasiliskos


Αριθμός μηνυμάτων : 146
Τόπος : ΕΛΛΑΔΑ
Registration date : 22/02/2008

ΣΥΣΤΑΣΕΙΣ ΥΨΗΛΩΝ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΩΝ :) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΥΣΤΑΣΕΙΣ ΥΨΗΛΩΝ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΩΝ :)   ΣΥΣΤΑΣΕΙΣ ΥΨΗΛΩΝ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΩΝ :) Icon_minitimeΠαρ Ιουν 13, 2008 9:26 am

ή αλλιώς Cosmopolitan, σελίδα 42...

Δεν νομίζω... δεν αναφέρθηκε πουθενά "το θεληματικό πηγούνι"!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://vasiliskos.blogspot.com
V for Vasilis
Πολέμαρχος-Ιππαγρέτης
Πολέμαρχος-Ιππαγρέτης
V for Vasilis


Αριθμός μηνυμάτων : 147
Ηλικία : 48
Registration date : 20/02/2008

ΣΥΣΤΑΣΕΙΣ ΥΨΗΛΩΝ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΩΝ :) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΥΣΤΑΣΕΙΣ ΥΨΗΛΩΝ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΩΝ :)   ΣΥΣΤΑΣΕΙΣ ΥΨΗΛΩΝ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΩΝ :) Icon_minitimeΠαρ Ιουν 13, 2008 9:34 am

vasiliskos έγραψε:
ή αλλιώς Cosmopolitan, σελίδα 42...

Δεν νομίζω... δεν αναφέρθηκε πουθενά "το θεληματικό πηγούνι"!!!!

Έχεις δίκιο. Σελίδα 43 μήπως;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://itaniepitas.blogspot.com
vasiliskos
Σαμάνος
Σαμάνος
vasiliskos


Αριθμός μηνυμάτων : 146
Τόπος : ΕΛΛΑΔΑ
Registration date : 22/02/2008

ΣΥΣΤΑΣΕΙΣ ΥΨΗΛΩΝ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΩΝ :) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΥΣΤΑΣΕΙΣ ΥΨΗΛΩΝ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΩΝ :)   ΣΥΣΤΑΣΕΙΣ ΥΨΗΛΩΝ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΩΝ :) Icon_minitimeΠαρ Ιουν 13, 2008 9:47 am

Βρήκα ένα θεληματικό πηγούνι!!!



ΣΥΣΤΑΣΕΙΣ ΥΨΗΛΩΝ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΩΝ :) Lemmy01_story
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://vasiliskos.blogspot.com
magicat
Ενωμοτάρχης
Ενωμοτάρχης
magicat


Αριθμός μηνυμάτων : 60
Ηλικία : 46
Registration date : 30/04/2008

ΣΥΣΤΑΣΕΙΣ ΥΨΗΛΩΝ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΩΝ :) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΥΣΤΑΣΕΙΣ ΥΨΗΛΩΝ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΩΝ :)   ΣΥΣΤΑΣΕΙΣ ΥΨΗΛΩΝ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΩΝ :) Icon_minitimeΠαρ Ιουν 13, 2008 2:44 pm

V for Vasilis έγραψε:
vasiliskos έγραψε:
ή αλλιώς Cosmopolitan, σελίδα 42...

Δεν νομίζω... δεν αναφέρθηκε πουθενά "το θεληματικό πηγούνι"!!!!

Έχεις δίκιο. Σελίδα 43 μήπως;
Χα ! Χα! Μ'αρέσει τελικά να με προκαλούν. Παιδάκια...διακρίνω ειρωνεία στα σχόλιά σας !! ΔΕΝ έχω διαβάσει ποτέ Cosmopolitan αλλά για να το σχολιάζει έτσι o V σημαίνει ότι το διαβάζει εκείνος άρα κάτι θα ξέρει!!! Και ΝΑΙ ,επιγραμματικά , αυτοί οι άντρες μ' αρέσουν και δεν είμαι υποχρεωμένη ν' απολογούμαι γι' αυτό. Πάντως βλέπω απ' όσα έχω γράψει αυτό σας έκανε εντύπωση! Εγώ νομίζω πιο ενδιαφέρον είναι το ποιοί άντρες ΔΕΝ μ' αρέσουν.
Α.. που' σαι V εξαιρετικά αφιερωμένο:
ΣΥΣΤΑΣΕΙΣ ΥΨΗΛΩΝ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΩΝ :) Beyonce-on-the-cover-of-cosmopolitan
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vasiliskos
Σαμάνος
Σαμάνος
vasiliskos


Αριθμός μηνυμάτων : 146
Τόπος : ΕΛΛΑΔΑ
Registration date : 22/02/2008

ΣΥΣΤΑΣΕΙΣ ΥΨΗΛΩΝ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΩΝ :) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΥΣΤΑΣΕΙΣ ΥΨΗΛΩΝ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΩΝ :)   ΣΥΣΤΑΣΕΙΣ ΥΨΗΛΩΝ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΩΝ :) Icon_minitimeΠαρ Ιουν 13, 2008 3:24 pm

Πάντως βλέπω απ' όσα έχω γράψει αυτό σας έκανε εντύπωση!

Σε ποιούς μας έκανε εντύπωση?

Προσωπικά είπα ένα αστείο στο V γιατί το σχόλιό του μου θύμισε ΑΡΛΕΚΙΝ και ναι εγώ έχω διαβάσει μπόλικα άρλεκιν στα 12 - 14 και τώρα γελάω που το σκέφτομαι.

Για τα όσα έγραψες Πώλα δεν σχολίασα απολύτως τίποτα. Και να το κάνω θα είναι με δικό μου προσωπικό σχόλιο και όχι μέσω του V με τον οποίον μπορεί και να μην συμφωνώ.

Αυτά προς διευκρίνηση!

Ειρήν υμίν!!! Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://vasiliskos.blogspot.com
magicat
Ενωμοτάρχης
Ενωμοτάρχης
magicat


Αριθμός μηνυμάτων : 60
Ηλικία : 46
Registration date : 30/04/2008

ΣΥΣΤΑΣΕΙΣ ΥΨΗΛΩΝ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΩΝ :) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΥΣΤΑΣΕΙΣ ΥΨΗΛΩΝ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΩΝ :)   ΣΥΣΤΑΣΕΙΣ ΥΨΗΛΩΝ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΩΝ :) Icon_minitimeΠαρ Ιουν 13, 2008 4:27 pm

vasiliskos έγραψε:
Πάντως βλέπω απ' όσα έχω γράψει αυτό σας έκανε εντύπωση!

Σε ποιούς μας έκανε εντύπωση?

Προσωπικά είπα ένα αστείο στο V γιατί το σχόλιό του μου θύμισε ΑΡΛΕΚΙΝ και ναι εγώ έχω διαβάσει μπόλικα άρλεκιν στα 12 - 14 και τώρα γελάω που το σκέφτομαι.

Για τα όσα έγραψες Πώλα δεν σχολίασα απολύτως τίποτα. Και να το κάνω θα είναι με δικό μου προσωπικό σχόλιο και όχι μέσω του V με τον οποίον μπορεί και να μην συμφωνώ.

Αυτά προς διευκρίνηση!

Ειρήν υμίν!!! Laughing
Βασιλίσκε, No problem !!! Περισσότερο απευθύνθηκα στον V που δεν έχασε ευκαιρία να σχολιάσει τι ΣΙΧΑΙΝΕΤΑΙ απ' αυτά που γράφω για' μένα. Έχω λόγο που το λέω αυτό.

Και όσον αφορά το Ειρήν υμίν δεν το βλέπω να υφίσταται όσο υπάρχουν άτομα που παρεξηγούνται με το παραμικρό, όπως επίσης όσο υπάρχουν άτομα που όταν έχουν πρόβλημα με κάποιον να μην το λύνουν ΠΡΩΤΑ μ' αυτόν που έχουν το πρόβλημα αλλά αντίθετα να κρατάνε αρνητική στάση απέναντί του.
σ.σ Βασιλίσκε, όλα αυτά δεν απευθύνονται σε 'σένα, μην παρεξηγηθώ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Darkoteque
Psychosomatic Addict, Insane
Psychosomatic Addict, Insane
Darkoteque


Αριθμός μηνυμάτων : 227
Ηλικία : 35
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 09/03/2008

ΣΥΣΤΑΣΕΙΣ ΥΨΗΛΩΝ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΩΝ :) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΥΣΤΑΣΕΙΣ ΥΨΗΛΩΝ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΩΝ :)   ΣΥΣΤΑΣΕΙΣ ΥΨΗΛΩΝ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΩΝ :) Icon_minitimeΠαρ Ιουν 13, 2008 9:49 pm

Ονομα – Aγγέλα [αν σε βολεύει Αγγελική]

Ηλικία – στα 20 [24-10 τα κλείνω]

Τόπος – Θεσσαλονίκη-Σαντορίνη [2η πατρίδα, όχι καταγωγή]

Χρόνος – ακόμα και για να βαρεθώ, πολύ.. πάρα πολύ..

Ασχολίες – λέω να γίνω φοιτήτρια. αλλά μάλλον δεν θα γίνω! οπότε.. θα ανοίξω μαγαζί!

Ενδιαφέροντα – μουσική, dvd, cinema, συζητήσεις με φίλους!

Ζώο – Σκορπιός [δεν είναι τυχαία το πιο ερωτικό ζώδιο!]

Αγαπώ – ότι με κάνει να το κοιτάω για ώρα..

Φοβάμαι – εμένα [γιατί δεν ξέρω μέχρι που μπορώ να φτάσω!], και την ζωή.

Μισώ – την γιαγιά μου [δεν θέλω σχόλια, σας παρακαλώ!]

Ελάττωμα – πολλά! πάαααααρα πολλά! άι, ας πω λίγα! εγωίστρια [εκεί που πρέπει], ισχυρογνώμων, ειλικρινής [δεν ξέρω αν ειναι ελάττωμα! μάλλον είναι]...

Προτέρημα – καλό παιδί, δε κρατάω κακία ΠΟΤΕ!!!, αθφόρμητη, πλακατζού [ααα τστστστστσσσ.. lol! ].. έχω και άλλα? Razz

Τι μουσική – gothic, synth-pop, industrial, metal, rock, alternative, indie, folk, avant-garde, ebm, tbm, black metal, death metal, darkwave, new-wave.. [γενικά ότι κάθεται καλά στο αυτί μου!]

Τι βιβλία – κανένα. [δεν διαβάζω]

Κινηματογράφος – τι ακριβώς λέμε, εδώ?

Τι ευχή θα έκανα? – να περάσω τις πανελλήνιες, αλλά.. είναι όνειρο αυτό! μου χα χα.. ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ!

Ο ορισμός του βασιλίσκου? - [εδώ το αλλάζω σε darkoteque?]
μάλλον ναι..

Ο ορισμός της Darkoteque? - Όπως λέμε "Discoteque".. Έτσι λέμε και "Darkoteque"! Wink

Bloody Kisses
xXx
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://darkoteque.blogspot.com/
Δεν_Ειμαι_Εγω
Ιππέας
Ιππέας
Δεν_Ειμαι_Εγω


Αριθμός μηνυμάτων : 29
Ηλικία : 47
Τόπος : Θεσσαλονικη
Registration date : 29/06/2008

ΣΥΣΤΑΣΕΙΣ ΥΨΗΛΩΝ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΩΝ :) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΥΣΤΑΣΕΙΣ ΥΨΗΛΩΝ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΩΝ :)   ΣΥΣΤΑΣΕΙΣ ΥΨΗΛΩΝ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΩΝ :) Icon_minitimeΤρι Ιουλ 01, 2008 3:42 am

Χμμμμ........ Τέλος πάντων, θα το ανεχτείτε και αυτό: Ας συστηθεί η Αυτού Μεγαλειότης μου... Suspect


-ΟΝΟΜΑ: Φωτεινός. Όχι Φώτης, please, έχω τρελό κόλλημα. Φωτεινός, δεν είναι δα και τόσο άσχημο...

-ΗΛΙΚΙΑ: 30. Με τάση πρός 25. Για να μην πω 18 και παρεξηγηθώ...

-ΤΟΠΟΣ: Θεσσαλονίκη-τώρα. όμως μεγάλωσα Αθήνα, και μετά από οικογενειακές αναταράξεις, έγινα καρντάσης... afro

-ΧΡΟΝΟΣ: Λίγος.Απελπιστικά πολλές φορές....

-ΑΣΧΟΛΙΕΣ: Προσπαθώ να προκαλέσω αυτανάφλεξη στον εαυτό μου,εργαζόμενος σε απίστετα βαρετές δουλειές (αυτή τη στιγμή σε εταιρία λογισμικού). Τις νύχτες όμως γράφω (ναι...έχω και τις αυταπάτες πως κάποτε θα το κάνω επάγγελμα-μη γελάτε!!! Embarassed Embarassed

-ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ: Μακροσκελείς συζητήσεις με άτομα που γουστάρω να κάνω παρέα μαζι τους, δίπλα σε μια φωτιά ή απλά σε μια μπουκάλα με νερό που καίει, βόλτες δίπλα στη θάλασσα,σινεμά... Boriiiiiiing...

-ΖΩΟ :Σκορπιός.Χωρίς να θέλω να αμφισβητήσω την προλαλλήσασσα ( tongue ),θα τόνιζα κυρίως την αυτοκαταστροφική μας τάση.Παντού και πάντα...

-ΑΓΑΠΩ: ...Το χαμόγελό της - είναι για μένα ευλογία και κατάρα...

-ΦΟΒΑΜΑΙ: ...Πως κάποια στιγμή θα σοβαρέψω τόσο, που δεν θα με αντέχω.Και πως ώρες ώρες παρουσιάζω ενδείξεις αυτής της ασθένειας!

-ΜΙΣΩ: Προσπαθώ να μην μισώ τίποτε και κανέναν...Νομίζω πως αυτό με κάνει καλύτερο (ή,τουλάχιστον,σοφότερο) άνθρωπο. Παρόλα αυτά, αποφεύγω όπως ο διάολος το λιβάνι αυτούς που θεωρούνται φορείς της μόνης και ορθής αλήθειας:κόβω λάσπη όποτε διακρίνω κάποιον τέτοιο, έτσι ώστε, όταν θα αρχίσει το αναπόφευκτο κήρυγμα να μην είμαι εκεί και παραφερθώ (a.k.a αρχίσω να κράζω,γιατί άνθρωπος είμαι κι εγώ, κι έχω κι εγώ τα δικά μου... Rolling Eyes )

-ΕΛΛΑΤΩΜΑ: Εγωισμός στο φουλ. Ελλάτωμα που με έχει καταστρέψει κατά το παρελθόν... Α, και ντροπαλός.Αστα... Razz

-ΠΡΟΤΕΡΗΜΑ: Δεν προδίδω ποτέ φίλο. Κανόνας, οι φίλοι είναι ιερό πράγμα. Κρίμα που κάποιοι φίλοι μου δεν τηρούσαν τον ίδιο κώδικα ηθικής κατα το παρελθόν.Τι τα θες, c'est la vie...

-ΜΟΥΣΙΚΗ: Πέρασα πολλές (πολλέεεεεεεεες) φάσεις μουσικών "κολλημάτων" έως τώρα, φαίνομαι να καταλήγω σε ροκ ακούσματα (παλαιότερα, αλλά ενημερωνομαι κιόλλας, μην νομίζετε!! Embarassed ).Αλλά μάλλον είμαι "εύκολος" στο αυτί...

-ΒΙΒΛΙΑ :Ο,τι πέσει στο χέρι μου:είμαι η χαρά του βιβλιοπώλη!!!

-ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ: ...Βλέπε πάνω- αν και προσπαθώ,λόγω έλλειψης χρόνου πλέον, να μαντεύω ποιές είναι καλές πλέον.Μακάρι να μπορούσα να τις δω όλες-ΚΑΙ τις πατάτες tongue

-ΤΙ ΕΥΧΗ ΘΑ ΕΚΑΝΑ: Αχμμμ.... Στις τελευταίες στιγμές της ζωής μου, βλέποντας πίσω, να μην πω πως η ζωή μου υπήρξε άχρωμη και άοσμη...Πως είχε νόημα και δικαιολόγησα την ύπαρξή μου...

-Ο ΟΡΙΣΜΟΣ ΤΟΥ Δεν_Ειμαι_Εγω: Πίσω από ένα ψευδόνυμο,ειπώνονται πολλές αλήθειες...


ΑΥτά. Και πάλι χάρηκα που είμαι εδώ μαζί σας Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Cerberus
Οπλίτης (Όμοιος)
Οπλίτης (Όμοιος)
Cerberus


Αριθμός μηνυμάτων : 10
Ηλικία : 39
Registration date : 07/07/2008

ΣΥΣΤΑΣΕΙΣ ΥΨΗΛΩΝ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΩΝ :) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΥΣΤΑΣΕΙΣ ΥΨΗΛΩΝ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΩΝ :)   ΣΥΣΤΑΣΕΙΣ ΥΨΗΛΩΝ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΩΝ :) Icon_minitimeΔευ Ιουλ 07, 2008 6:56 pm

Εδω ειναι οι ΣΥΣΤΑΣΕΙΣ???scratch
Περισσοτερο με Δωματιο Ψυχαναλυσης φερνει...χαρηκα παντως που σας εμαθα...
Περαστικα σε όλους!!! Very Happy Very Happy Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Stratos
Πεντηκόνταρχος
Πεντηκόνταρχος
Stratos


Αριθμός μηνυμάτων : 95
Ηλικία : 50
Τόπος : Εδώ
Registration date : 22/02/2008

ΣΥΣΤΑΣΕΙΣ ΥΨΗΛΩΝ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΩΝ :) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΥΣΤΑΣΕΙΣ ΥΨΗΛΩΝ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΩΝ :)   ΣΥΣΤΑΣΕΙΣ ΥΨΗΛΩΝ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΩΝ :) Icon_minitimeΔευ Ιουλ 07, 2008 9:05 pm

Άντε να σας κάνω κι εγώ τη χάρη… Suspect

Όνομα : Στράτος

Ηλικία : 34 +1/3

Τόπος : Αθήνα με το ζόρι

Χρώμα μαλλιών : το καλύτερο

Χρώμα ματιών : το καλύτερο

Σχήμα προσώπου : το απόλυτο

Ύψος : το ιδανικότερο

Ζώδιο : Ιχθείς (13 Μαρτίου) και δεν με νοιάζει αν σας αρέσει

Προτερήματα : χιλιάδες

Ελαττώματα : κανένα… ίσως λίγο η μετριοφροσύνη μου αλλά δεν είμαι σίγουρος

Ασχολίες : δεκάδες

Ενδιαφέροντα : εκατοντάδες

Ομάδα : τα ευκόλως εννοούμενα παραλείπονται

Αγαπώ : την πάρτη μου, γιατί μου προσφέρω τα πάντα

Φοβάμαι : τίποτα

Μισώ : τίποτα και κανέναν

Αντιπαθώ : τους βάζελους

Μουσική : τα πάντα (από Βάσω Χαρακίδα μέχρι Led Zeppelin)

Βιβλία : ότι πέσει στα χέρια μου

Κινηματογράφος : σχεδόν τα πάντα

Ευχή : να μ’ έχει ο θεός καλά

Ο ορισμός του Στράτου : είμαι ότι φαίνομαι
.
.
.
Φαντάζομαι ότι ήμουν σαφής... Suspect
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://alladalla.blogspot.com/
 
ΣΥΣΤΑΣΕΙΣ ΥΨΗΛΩΝ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΩΝ :)
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
'Η ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ :: Διάφορα :: Λοιπά-
Μετάβαση σε: