'Η ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
'Η ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ

--- Forum ενάντια στα δήθεν ---
 
Αρχική ΣελίδαΑρχική Σελίδα  ΕικονοθήκηΕικονοθήκη  ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΑναζήτησηΑναζήτηση  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  

 

 ΚΑΙ ΤΟ ΟΣΚΑΡ ΠΑΕΙ ΣΤΟΝ....

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
vasiliskos
Σαμάνος
Σαμάνος
vasiliskos


Αριθμός μηνυμάτων : 146
Τόπος : ΕΛΛΑΔΑ
Registration date : 22/02/2008

ΚΑΙ ΤΟ ΟΣΚΑΡ ΠΑΕΙ ΣΤΟΝ.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΚΑΙ ΤΟ ΟΣΚΑΡ ΠΑΕΙ ΣΤΟΝ....   ΚΑΙ ΤΟ ΟΣΚΑΡ ΠΑΕΙ ΣΤΟΝ.... Icon_minitimeΔευ Φεβ 25, 2008 10:54 am

Και το όσκαρ πήγε (ακόμα μια φορά) στον αγαπημένο Ντάνιελ Ντει Λιούις.
Το They will be blood δεν το είδα ακόμα. Ως συνήθως όταν θέλω να δω τη νέα ταινία κάποιου από τους αγαπημένους μου ηθοποιούς, αφήνω στο τέλος. Να έχει φύγει ο θόρυβος να έχει αδιάσει λίγο η αίθουσα, να βρω ένα μικρό κινηματογράφο και να «σαπίσω» απολαμβάνοντας στο πίσω κάθισμα...

Γιατί αγαπημένος ο Ντανιέλ? Γιατί είναι είναι από αυτούς που αφήνουν το στίγμα τους. Το δικό τους στίγμα. Αυθεντικός. Εργάτης της τέχνης. Χαμηλών τόνων-υψηλών στόχων. Και τους πετυχαίνει. Ξετρυπώνει αργά αλλά σταθερά κάθε φορά με κάτι που θα μας μείνει... Γιατί έχει πάντα κάτι σπουδαίο να πει η ερμηνεία του.

Σε όσους δεν έχουν δει τι να προτείνω?
Εύκολο!
Να τον δουν σαν Christy Brown τετραπληγικό γιό μιας φτωχής ιρλανδέζικης οικογένειας (το αγαπημένο του...) συγγραφέας με το μόνο λειτουργικό του μέλος, το αριστερό πόδι....
Σαν το τελευταίο των Μοϊκανών (The last of the Mohicans) ...χμ δεν ξέρω πόσες φορές έχω δει τη ταινία,
Ενας όντως μεγάλος έρωτας (ναι, ναι κι εγώ μαζί τους!!!) με την Μισέλ στα χρόνια της αθωότητας (The age of innocence)
Μια ταραγμένη Ιρλανδία σε μια φοβερή ταινία ΕΙΣ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΠΑΤΡΟΣ
Ενα ταραγμένο κυνήγι μαγισσών στο CRUICIBLE με τη Γουαιόνα απόλυτα γοητευτική ψυχοπαθή όπως πάντα,
Ενα κακός μα τι κακός στις ΣΥΜΟΡΙΕΣ ΤΗΣ ΝΕΑΣ ΥΟΡΚΗΣ...
Κι άλλες πολλές..
Αλλα ας ξεκινήσουμε απ΄αυτές και βλέπουμε γιατί στο τέλος
Θα χυθεί αίμα!!! Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://vasiliskos.blogspot.com
MaryInsider
Οπλίτης (Όμοιος)
Οπλίτης (Όμοιος)
MaryInsider


Αριθμός μηνυμάτων : 8
Ηλικία : 51
Registration date : 23/02/2008

ΚΑΙ ΤΟ ΟΣΚΑΡ ΠΑΕΙ ΣΤΟΝ.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΑΙ ΤΟ ΟΣΚΑΡ ΠΑΕΙ ΣΤΟΝ....   ΚΑΙ ΤΟ ΟΣΚΑΡ ΠΑΕΙ ΣΤΟΝ.... Icon_minitimeΔευ Φεβ 25, 2008 12:51 pm

Ο Ντάνιελ ειναι φοβερος ηθοποιος. Δεν εχω δει ακόμα την ταινία του, αλλά σιγουρα θα δινει ρεσιταλ για μια ακόμη φορά. Η πλάκα ειναι οτι κάποτε ήθελε και να αποσυρθει απο το σινεμα! Exclamation
Ευτχως δεν το κανε....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.dvdclubinside.blogspot.com
John Black
Πεντηκόνταρχος
Πεντηκόνταρχος
John Black


Αριθμός μηνυμάτων : 100
Ηλικία : 49
Registration date : 21/02/2008

ΚΑΙ ΤΟ ΟΣΚΑΡ ΠΑΕΙ ΣΤΟΝ.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΑΙ ΤΟ ΟΣΚΑΡ ΠΑΕΙ ΣΤΟΝ....   ΚΑΙ ΤΟ ΟΣΚΑΡ ΠΑΕΙ ΣΤΟΝ.... Icon_minitimeΔευ Φεβ 25, 2008 2:36 pm

Είναι φοβερός ηθοποιός. Μου άρεσε πολύ στο Οι Συμμορίες της Νέας Υόρκης. Τη ταινία δε ντρέπομαι να πω ότι τη βαρέθηκα (παρόλο που ο Σκορτσέζε είναι ο μέγιστος) αλλά εξαιτίας του Λούις, κόλησα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://mementumvivere.blogspot.com/
 
ΚΑΙ ΤΟ ΟΣΚΑΡ ΠΑΕΙ ΣΤΟΝ....
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
'Η ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ :: Γράμματα & Τέχνες :: Κινηματογράφος-
Μετάβαση σε: