'Η ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
'Η ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ

--- Forum ενάντια στα δήθεν ---
 
Αρχική ΣελίδαΑρχική Σελίδα  ΕικονοθήκηΕικονοθήκη  ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΑναζήτησηΑναζήτηση  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  

 

 Ο Α-ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ ΤΩΝ ΚΑΦΡΩΝ!

Πήγαινε κάτω 
+4
johnniebegood
Stratos
The Deadman
vasiliskos
8 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
vasiliskos
Σαμάνος
Σαμάνος
vasiliskos


Αριθμός μηνυμάτων : 146
Τόπος : ΕΛΛΑΔΑ
Registration date : 22/02/2008

Ο Α-ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ ΤΩΝ ΚΑΦΡΩΝ! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Ο Α-ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ ΤΩΝ ΚΑΦΡΩΝ!   Ο Α-ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ ΤΩΝ ΚΑΦΡΩΝ! Icon_minitimeΤετ Φεβ 27, 2008 11:32 am

Στάση εργασίας στο μετρό μέχρι της 9. Σημαίνει ότι στις 9 θα τα δεις όλα μαζεμένα. Το πολιτισμό της καφρίλας σε όλο του το μεγαλείο!
Οι ατέλειωτες συσωρευμένες ουρές επιβατών, όλων των μετρό που δεν πέρασαν από την έναρξη της βάρδιας μέχρι τις 9 είναι εκεί. Ετοιμοπόλεμοι!

ΑΕΡΑΑΑΑΑΑΑ!

Οι χοντροκώλες πρώτες και καλύτερα να μπουκάρουν σε όποια ελεύθερη θέση. Αν μπορούσαν να κάνουν κι ένα χιλιόμετρο όρθιες δεν θαχαν αυτούς του κώλους!

Μετά είναι εκείνοι που το φχαριστιούνται με τη ψυχή τους. Να βρεθούν σε κατάσταση που κάποιος θα τους σπρώξει για ν΄αρχίσουν να βρίζουν ασύστολα μια και το προηγούμενο βράδυ δε κατάφεραν «να σπρώξουν» τη κυρά!

Στη συνέχεια έχουμε εκείνους που πρέπει να βγουν για να μπει το πλήθος που έχει στριμωχτεί απέξω σε κατάσταση πανικού, αλλά επίτηδες βγαίνουν αργά, σαδιστικά, για να μπορέσουν να ουρλιάξουν υστερικά «σιγάααααααα να βγούμε εμείς πρώταααααα» Ναι κυρά μου, βγες , γρήγορα όμως τώρα, σήμερα όχι αύριο! Το ξύσιμο ταιριάζει στη θέση σου μόλις φτάσεις στο γραφείο στο δημόσιο αλλά τώρα από το ξύσιμό σου δεν μασάει κανείς!

Οι ανύπαρκτοι σεκιουριτάδες όταν τους χρειάζεσαι. Οταν είναι παντέρημο το μετρό και υπάρχει ένας δύστυχος κακομοιρης παντέρμος στην αποβάθρα μπουκάρουν ωσάν φιλόδοξα ράμπο καμμιά δεκαριά και του λένε «το εισιτήριο ή τη ζωή σου!!!!»

Σήμερα που οι πίσω σπρώχνανε από τις σκάλες τη μπροστινή λαοθάλασσα η οποία λίγο κινδύνεψε να έχει τη τύχη των στρατιωτών του Ξέρξη καθώς πέφτανε στη θάλασσα σπρωγμένοι από τους 300......, σεκιουριτάς ΑΟΡΑΤΟΣ!.

Αφού έφτασα στη πρώτη σειρά (γιές!) κράταγα όλο το πλήθος με τις στιβαρές μου πλάτες ωσάν νέα ηρωίδα για να μη βρεθώ με τη μούρη στις ράγες και πατημένη από πάνω!
Ο ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ ΤΗΣ ΚΑΦΡΙΛΑΣ.

Αυτό θέλω να γράφουμε εδώ αν συμφωνείτε. Να κάνουμε αναφορά σε όλα αυτά που κάθε μέρα μας γυρίζουν το μυαλό ανάποδα ή που απλά δεν μπορούμε να αντιμετωπίσουμε αλλοιώς παρά μόνο με κυνικό γέλιο.....

Τι σας τι δίνει φίλοι μου χειρότερα?
Πότε νοιώθετε ότι δεν υπάρχει καμμιά θεραπεία για τον ασθενή?
Πότε νοιώθετε εύχεστε μυστικά (και φανερά ενίοτε) να πέσει μια φωτιά και να μας κάνει κάρβουνο όλους?

Οσοι πιστοί ακολουθείστε με στο ταξίδι του απολιτισμού που μας τρώει τα σωθικά κάθε μέρα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://vasiliskos.blogspot.com
The Deadman
Οπλίτης (Όμοιος)
Οπλίτης (Όμοιος)
The Deadman


Αριθμός μηνυμάτων : 9
Registration date : 24/02/2008

Ο Α-ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ ΤΩΝ ΚΑΦΡΩΝ! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο Α-ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ ΤΩΝ ΚΑΦΡΩΝ!   Ο Α-ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ ΤΩΝ ΚΑΦΡΩΝ! Icon_minitimeΤετ Φεβ 27, 2008 12:47 pm

Έχω τη σοβαρή υπόνοια ότι υπάρχει ένα σύστημα επιβράβευσης που δεν ξέρει ο πολύς κόσμος
σύμφωνα με το οποίο κερδίζεις κάποιο βραβείο εάν:
1)Μπεις πρώτος στο βαγόνι
2)Βγεις πρώτος απ'το βαγόνι
3)Προλάβεις να καθίσεις και μετά κοιτάξεις με υπερηφάνεια τους άχρηστους που δεν πρόλαβαν.
4)Σπρώξεις, πατήσεις ή χτυπήσεις καταλάθος κάποιον ο οποίος δεν αξίζει ένα συγγνώμη, αλλά αντίθετα του άξιζε η ενόχληση.
5)Προλάβεις να είσαι ο πρώτος που θα ανέβει στις κυλιόμενες σκάλες,μόνο για να καθίσεις ήσυχος στη δεξιά μεριά και να κοιτάς τους "κοινούς" που έρχονται μετά από εσένα.

Η λίστα συνεχίζει αλλά αυτά έχω καταφέρει μέχρι τώρα να εξακριβώσω Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Stratos
Πεντηκόνταρχος
Πεντηκόνταρχος
Stratos


Αριθμός μηνυμάτων : 95
Ηλικία : 50
Τόπος : Εδώ
Registration date : 22/02/2008

Ο Α-ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ ΤΩΝ ΚΑΦΡΩΝ! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο Α-ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ ΤΩΝ ΚΑΦΡΩΝ!   Ο Α-ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ ΤΩΝ ΚΑΦΡΩΝ! Icon_minitimeΤετ Φεβ 27, 2008 1:41 pm

vasiliskos έγραψε:

Αυτό θέλω να γράφουμε εδώ αν συμφωνείτε. Να κάνουμε αναφορά σε όλα αυτά που κάθε μέρα μας γυρίζουν το μυαλό ανάποδα ή που απλά δεν μπορούμε να αντιμετωπίσουμε αλλοιώς παρά μόνο με κυνικό γέλιο.....

Τι σας τι δίνει φίλοι μου χειρότερα?
Πότε νοιώθετε ότι δεν υπάρχει καμμιά θεραπεία για τον ασθενή?
Πότε νοιώθετε εύχεστε μυστικά (και φανερά ενίοτε) να πέσει μια φωτιά και να μας κάνει κάρβουνο όλους?

Οσοι πιστοί ακολουθείστε με στο ταξίδι του απολιτισμού που μας τρώει τα σωθικά κάθε μέρα!

Πολύ καλή ιδέα φιλενάδα !!!

Σε αυτό το θέμα που άνοιξες, δεν ξέρει κανείς από πού να αρχίσει και που να τελειώσει.
Τι να πρωτοαναφέρεις ;
Είναι τόσο πολλά τα παραδείγματα που συναντάμε καθημερινά, που δικαιολογούν απόλυτα και την
Ψηφοφορία : Πόσο μαλάκες είμαστε τελικά ; που έβαλε ο -V-.

Εγώ θα αναφέρω κάτι που το συναντώ καθημερινά και που είναι ο ποιο ασφαλής τρόπος για να μου γίνουν τα νεύρα κορδόνια. Ποιο είναι αυτό ;

Ο μαλάκας Έλληνας οδηγός.

Πρέπει να είναι ανήκει στην υψηλότερη βαθμίδα εξέλιξης της μαλακίας ασυζητητί.
Είναι η ζωντανή καθημερινή επιβεβαίωση ότι «ζουν ανάμεσα μας».

Που να πρωτοσταθείς ;
Στις υπερβολικές ταχύτητες στα στενάκια ; στις συνεχόμενες σφήνες στην εθνική ενώ γίνεται της καργίολας για κερδίσουν 5 μέτρα ; στην κατάργηση των stop ; στην κατάργηση του κόκκινου ; στην κατάργηση των φλας ; στην οδήγηση με στυλ «ο δρόμος μου ανήκει», στην οδήγηση με 80 χλμ. στην αριστερή λωρίδα της εθνικής ; στο κοκάλωμα του φρένου στα καλά καθούμενα στη μέση του δρόμου ; στη εξυπνάδα να σου πάρουν το πάρκινγκ ενώ περιμένεις να ξεπαρκάρει ο άλλος ; στο πέταγμα της «μούρης» του μαλάκα για να διακόψει την κυκλοφορία και να περάσει άρχοντας ; στο κορνάρισμα σε φανάρι πριν ακόμα γίνει πράσινο ;

Σταματάω εδώ, γιατί όσο γράφω εκνευρίζομαι... Evil or Very Mad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://alladalla.blogspot.com/
johnniebegood
Λοχαγός Μόρας
Λοχαγός Μόρας
johnniebegood


Αριθμός μηνυμάτων : 153
Ηλικία : 64
Τόπος : Γαία
Registration date : 21/02/2008

Ο Α-ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ ΤΩΝ ΚΑΦΡΩΝ! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο Α-ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ ΤΩΝ ΚΑΦΡΩΝ!   Ο Α-ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ ΤΩΝ ΚΑΦΡΩΝ! Icon_minitimeΤετ Φεβ 27, 2008 6:35 pm

συμφωνω απολυτως και με τα δυο παραδειγματα καφριλας που αναφερατε, αφου τα βιωνω καθημερινα.

ας προσθεσω και κατι που μας ακουμπα σαν ατομα που εκφραζονται ελευθερα στο διαδικτυο: η γκουγκλ εβαλε προειδοποιηση περιεχομενου στο ή τάν ή επί τάς του Vασιλη.

αν καποιοι θελουν δικτυακο ανταρτοπολεμο, ριχτε τα λινκ των καθικιων να περασουμε στην αντεπιθεση.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.johnniebegood.gr
vasiliskos
Σαμάνος
Σαμάνος
vasiliskos


Αριθμός μηνυμάτων : 146
Τόπος : ΕΛΛΑΔΑ
Registration date : 22/02/2008

Ο Α-ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ ΤΩΝ ΚΑΦΡΩΝ! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο Α-ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ ΤΩΝ ΚΑΦΡΩΝ!   Ο Α-ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ ΤΩΝ ΚΑΦΡΩΝ! Icon_minitimeΤετ Φεβ 27, 2008 8:13 pm

ας προσθεσω και κατι που μας ακουμπα σαν ατομα που εκφραζονται ελευθερα στο διαδικτυο: η γκουγκλ εβαλε προειδοποιηση περιεχομενου στο ή τάν ή επί τάς του Vασιλη.


Τι είναι αυτό πάλι??
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://vasiliskos.blogspot.com
HELLen
Ενωμοτάρχης
Ενωμοτάρχης
HELLen


Αριθμός μηνυμάτων : 37
Ηλικία : 44
Registration date : 22/02/2008

Ο Α-ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ ΤΩΝ ΚΑΦΡΩΝ! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο Α-ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ ΤΩΝ ΚΑΦΡΩΝ!   Ο Α-ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ ΤΩΝ ΚΑΦΡΩΝ! Icon_minitimeΠεμ Φεβ 28, 2008 6:05 pm

Για μενα μια τεραστια καφριλα ειναι στο σινεμα. ΚΑΝΕΙΣ δεν κλεινει το κινητο.
ΟΛΟΙ παρλαρουν. Και τα πιο μομολα σε ηλικια πετουν ποπκορν δεξια και αριστερα.
Τα νευρα σου γινονται κλωστες και η ταινια παει περιπατο... Evil or Very Mad Mad Evil or Very Mad
Γαμω τα multiplex γαμω, μονο στο ΑΣΤΥ και στο MICROCOSMOS πλεον και καθημερινη.
Και φυσικα πολλα πολλα dvd.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
John Black
Πεντηκόνταρχος
Πεντηκόνταρχος
John Black


Αριθμός μηνυμάτων : 100
Ηλικία : 49
Registration date : 21/02/2008

Ο Α-ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ ΤΩΝ ΚΑΦΡΩΝ! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο Α-ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ ΤΩΝ ΚΑΦΡΩΝ!   Ο Α-ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ ΤΩΝ ΚΑΦΡΩΝ! Icon_minitimeΠαρ Μαρ 07, 2008 6:51 pm

Μια καφρίλα:

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://mementumvivere.blogspot.com/
vasiliskos
Σαμάνος
Σαμάνος
vasiliskos


Αριθμός μηνυμάτων : 146
Τόπος : ΕΛΛΑΔΑ
Registration date : 22/02/2008

Ο Α-ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ ΤΩΝ ΚΑΦΡΩΝ! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο Α-ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ ΤΩΝ ΚΑΦΡΩΝ!   Ο Α-ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ ΤΩΝ ΚΑΦΡΩΝ! Icon_minitimeΠαρ Μαρ 07, 2008 10:06 pm

Φοβερό!!! Very Happy Very Happy Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://vasiliskos.blogspot.com
johnniebegood
Λοχαγός Μόρας
Λοχαγός Μόρας
johnniebegood


Αριθμός μηνυμάτων : 153
Ηλικία : 64
Τόπος : Γαία
Registration date : 21/02/2008

Ο Α-ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ ΤΩΝ ΚΑΦΡΩΝ! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο Α-ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ ΤΩΝ ΚΑΦΡΩΝ!   Ο Α-ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ ΤΩΝ ΚΑΦΡΩΝ! Icon_minitimeΣαβ Μαρ 08, 2008 1:18 am

vasiliskos έγραψε:
ας προσθεσω και κατι που μας ακουμπα σαν ατομα που εκφραζονται ελευθερα στο διαδικτυο: η γκουγκλ εβαλε προειδοποιηση περιεχομενου στο ή τάν ή επί τάς του Vασιλη.


Τι είναι αυτό πάλι??

ανευ ουσιας, ανευ σημασιας.

το θεμα ειναι οτι το τομαρι επαψε να γραφει στο μπλογκ του!!!

δικαιωμα του και το σεβομαι, αλλά θα μου λειψει.

και δεν εννοω μονο την πενα του, γιατι μπορει να γραφει εδω, εννοω οτι θα μου λειψει ολιστικα η καλλιτεχνικη του εκφραση στο μπλογκ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.johnniebegood.gr
johnniebegood
Λοχαγός Μόρας
Λοχαγός Μόρας
johnniebegood


Αριθμός μηνυμάτων : 153
Ηλικία : 64
Τόπος : Γαία
Registration date : 21/02/2008

Ο Α-ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ ΤΩΝ ΚΑΦΡΩΝ! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο Α-ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ ΤΩΝ ΚΑΦΡΩΝ!   Ο Α-ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ ΤΩΝ ΚΑΦΡΩΝ! Icon_minitimeΣαβ Μαρ 08, 2008 1:23 am

JD έγραψε:
Μια καφρίλα:


ξερω οτι ειναι αναρμοστο να γραψω "και γαμω τα βιντεο", γι αυτο θα γραψω και μπιπ τα βιντεο! Rolling Eyes

μπορω να το αναμεταδωσω πληηηηζ??? Twisted Evil
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.johnniebegood.gr
V for Vasilis
Πολέμαρχος-Ιππαγρέτης
Πολέμαρχος-Ιππαγρέτης
V for Vasilis


Αριθμός μηνυμάτων : 147
Ηλικία : 48
Registration date : 20/02/2008

Ο Α-ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ ΤΩΝ ΚΑΦΡΩΝ! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο Α-ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ ΤΩΝ ΚΑΦΡΩΝ!   Ο Α-ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ ΤΩΝ ΚΑΦΡΩΝ! Icon_minitimeΣαβ Μαρ 08, 2008 1:30 am

HELLen έγραψε:
Για μενα μια τεραστια καφριλα ειναι στο σινεμα. ΚΑΝΕΙΣ δεν κλεινει το κινητο.
ΟΛΟΙ παρλαρουν. Και τα πιο μομολα σε ηλικια πετουν ποπκορν δεξια και αριστερα.
Τα νευρα σου γινονται κλωστες και η ταινια παει περιπατο... Evil or Very Mad Mad Evil or Very Mad
Γαμω τα multiplex γαμω, μονο στο ΑΣΤΥ και στο MICROCOSMOS πλεον και καθημερινη.
Και φυσικα πολλα πολλα dvd.

Ρε Ελένη θα με τρελλάνεις;
Δεν μένεις Θεσσαλονίκη; Πού το ξέρεις το ΑΣΤΥ και τον ΜΙΚΡΟΚΟΣΜΟ;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://itaniepitas.blogspot.com
V for Vasilis
Πολέμαρχος-Ιππαγρέτης
Πολέμαρχος-Ιππαγρέτης
V for Vasilis


Αριθμός μηνυμάτων : 147
Ηλικία : 48
Registration date : 20/02/2008

Ο Α-ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ ΤΩΝ ΚΑΦΡΩΝ! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο Α-ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ ΤΩΝ ΚΑΦΡΩΝ!   Ο Α-ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ ΤΩΝ ΚΑΦΡΩΝ! Icon_minitimeΣαβ Μαρ 08, 2008 1:37 am

johnniebegood έγραψε:
vasiliskos έγραψε:
ας προσθεσω και κατι που μας ακουμπα σαν ατομα που εκφραζονται ελευθερα στο διαδικτυο: η γκουγκλ εβαλε προειδοποιηση περιεχομενου στο ή τάν ή επί τάς του Vασιλη.


Τι είναι αυτό πάλι??

ανευ ουσιας, ανευ σημασιας.

το θεμα ειναι οτι το τομαρι επαψε να γραφει στο μπλογκ του!!!

δικαιωμα του και το σεβομαι, αλλά θα μου λειψει.

και δεν εννοω μονο την πενα του, γιατι μπορει να γραφει εδω, εννοω οτι θα μου λειψει ολιστικα η καλλιτεχνικη του εκφραση στο μπλογκ.

Έχεις 30 blog, σπηλιές, σπήλαια και σκουληκότρυπες Exclamation Exclamation Exclamation
Πίστεψέ με, θα ξεπεράσεις πανεύκολα την "απώλεια"...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://itaniepitas.blogspot.com
johnniebegood
Λοχαγός Μόρας
Λοχαγός Μόρας
johnniebegood


Αριθμός μηνυμάτων : 153
Ηλικία : 64
Τόπος : Γαία
Registration date : 21/02/2008

Ο Α-ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ ΤΩΝ ΚΑΦΡΩΝ! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο Α-ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ ΤΩΝ ΚΑΦΡΩΝ!   Ο Α-ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ ΤΩΝ ΚΑΦΡΩΝ! Icon_minitimeΣαβ Μαρ 08, 2008 2:54 am

θελεις να σε ξαναπω τομαρι, ή να ακουσεις ξανα οτι εισαι ενας απο τους αγαπημενους μου κυνικους?
στα μπλογκ μου γραφω, αλλά δεν με διαβαζω.
ειναι βαρετο.
στα σπηλαια δεν διαβαζω για να μην παω αδιαβαστος.

εσενα σε διαβαζα ομως!

αντε γραψε κανα κειμενο γιατι με πιανει το συνδρομο στερησης και αρχισαν να τρεμουν τα χ Εr ια μου.. . geek

εστω και για μελισσες! pirat
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.johnniebegood.gr
HELLen
Ενωμοτάρχης
Ενωμοτάρχης
HELLen


Αριθμός μηνυμάτων : 37
Ηλικία : 44
Registration date : 22/02/2008

Ο Α-ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ ΤΩΝ ΚΑΦΡΩΝ! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο Α-ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ ΤΩΝ ΚΑΦΡΩΝ!   Ο Α-ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ ΤΩΝ ΚΑΦΡΩΝ! Icon_minitimeΣαβ Μαρ 08, 2008 10:20 am

V for Vasilis έγραψε:
HELLen έγραψε:
Για μενα μια τεραστια καφριλα ειναι στο σινεμα. ΚΑΝΕΙΣ δεν κλεινει το κινητο.
ΟΛΟΙ παρλαρουν. Και τα πιο μομολα σε ηλικια πετουν ποπκορν δεξια και αριστερα.
Τα νευρα σου γινονται κλωστες και η ταινια παει περιπατο... Evil or Very Mad Mad Evil or Very Mad
Γαμω τα multiplex γαμω, μονο στο ΑΣΤΥ και στο MICROCOSMOS πλεον και καθημερινη.
Και φυσικα πολλα πολλα dvd.

Ρε Ελένη θα με τρελλάνεις;
Δεν μένεις Θεσσαλονίκη; Πού το ξέρεις το ΑΣΤΥ και τον ΜΙΚΡΟΚΟΣΜΟ;

Ρε Villy αν προσεχες τι εγραφα πιο παλια στο μπλογκ σου θα εβλεπες οτι κανω μεταπτυχιακο Θεσσαλονικη αλλα το σπιτι μου ειναι στην Αθηνα. Razz Razz Razz
Και πληροφοριακα σου λεω οτι Θεσσαλονικη δεν εχει εναλλακτικες λυσεις οπως το ΑΣΤΥ η ο MICROCOSMOS.
No
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
John Black
Πεντηκόνταρχος
Πεντηκόνταρχος
John Black


Αριθμός μηνυμάτων : 100
Ηλικία : 49
Registration date : 21/02/2008

Ο Α-ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ ΤΩΝ ΚΑΦΡΩΝ! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο Α-ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ ΤΩΝ ΚΑΦΡΩΝ!   Ο Α-ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ ΤΩΝ ΚΑΦΡΩΝ! Icon_minitimeΣαβ Μαρ 08, 2008 12:03 pm

Johnnie,καλημερα το video είναι free για αναμετάδοση. Εννοείτε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://mementumvivere.blogspot.com/
Morg
Οπλίτης (Όμοιος)
Οπλίτης (Όμοιος)



Αριθμός μηνυμάτων : 4
Registration date : 24/02/2008

Ο Α-ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ ΤΩΝ ΚΑΦΡΩΝ! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο Α-ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ ΤΩΝ ΚΑΦΡΩΝ!   Ο Α-ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ ΤΩΝ ΚΑΦΡΩΝ! Icon_minitimeΤρι Μαρ 11, 2008 9:23 pm

HELLen έγραψε:
V for Vasilis έγραψε:
HELLen έγραψε:
Για μενα μια τεραστια καφριλα ειναι στο σινεμα. ΚΑΝΕΙΣ δεν κλεινει το κινητο.
ΟΛΟΙ παρλαρουν. Και τα πιο μομολα σε ηλικια πετουν ποπκορν δεξια και αριστερα.
Τα νευρα σου γινονται κλωστες και η ταινια παει περιπατο... Evil or Very Mad Mad Evil or Very Mad
Γαμω τα multiplex γαμω, μονο στο ΑΣΤΥ και στο MICROCOSMOS πλεον και καθημερινη.
Και φυσικα πολλα πολλα dvd.

Ρε Ελένη θα με τρελλάνεις;
Δεν μένεις Θεσσαλονίκη; Πού το ξέρεις το ΑΣΤΥ και τον ΜΙΚΡΟΚΟΣΜΟ;

Ρε Villy αν προσεχες τι εγραφα πιο παλια στο μπλογκ σου θα εβλεπες οτι κανω μεταπτυχιακο Θεσσαλονικη αλλα το σπιτι μου ειναι στην Αθηνα. Razz Razz Razz
Και πληροφοριακα σου λεω οτι Θεσσαλονικη δεν εχει εναλλακτικες λυσεις οπως το ΑΣΤΥ η ο MICROCOSMOS.
No

vakoura kai meta dipla biritsa sto drifter Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
V for Vasilis
Πολέμαρχος-Ιππαγρέτης
Πολέμαρχος-Ιππαγρέτης
V for Vasilis


Αριθμός μηνυμάτων : 147
Ηλικία : 48
Registration date : 20/02/2008

Ο Α-ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ ΤΩΝ ΚΑΦΡΩΝ! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο Α-ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ ΤΩΝ ΚΑΦΡΩΝ!   Ο Α-ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ ΤΩΝ ΚΑΦΡΩΝ! Icon_minitimeΠεμ Μαρ 13, 2008 10:49 am

13 Μαρτίου 2008. 24ωρη απεργία σε ΜΕΤΡΟ και ΗΣΑΠ.
Η εξίσωση έχει σαν μοναδική λύση τα υπόλοιπα δημόσια μέσα μεταφοράς.
Ο Ελληνάρας όμως κάνει πάλι το θαύμα του:
"Και το ΙΧ τι το έχουμε; Τσάμπα τα σκάω κάθε μήνα; Και έχω να το αποπληρώσω σε 898 δόσεις..."
Αποτέλεσμα;
Χ Α Ο Σ . Παρέλαση κρετίνων μέσα στα ΙΧ τους (μέγιστη ταχύτητα: 6χλμ/ώρα). Δρόμοι ερμητικά κλειστοί από αμάξια, αμαξάκια, άμαξες και αμαξίδια.
Το καθιερωμένο δρομολόγιό μου Ηλιούπολη-Σύνταγμα (25 λεπτά με λεωφορείο) έγινε σε 112 λεπτά ακριβώς!!! (Φαντάσου στην Κηφισίας τι γινόταν την ίδια στιγμή...)
ΚΡΕΤΙΝΟΙ ΚΩΛΟΕΛΛΗΝΑΡΑΔΕΣ. ΔΕΝ ΧΑΜΠΑΡΙΑΖΕΤΕ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΗΛΙΘΙΟΙ ΜΟΝΟΚΥΤΤΑΡΟΙ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΙ.
Μόνη σας ελπίδα, η άμεση ευθανασία.
Εκτός και αν ξυπνήσει ο κώδικας ΙΧΩΡ στο DNA σας (που λέει ο Λιακόπουλος).
Αλλά βλέπεις...δεν πιστεύω σε θαύματα.
ΕΥΘΑΝΑΣΙΑ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΓΡΗΓΟΡΑ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://itaniepitas.blogspot.com
vasiliskos
Σαμάνος
Σαμάνος
vasiliskos


Αριθμός μηνυμάτων : 146
Τόπος : ΕΛΛΑΔΑ
Registration date : 22/02/2008

Ο Α-ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ ΤΩΝ ΚΑΦΡΩΝ! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο Α-ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ ΤΩΝ ΚΑΦΡΩΝ!   Ο Α-ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ ΤΩΝ ΚΑΦΡΩΝ! Icon_minitimeΠαρ Μαρ 14, 2008 10:10 am

Πλατεία Ομονοίας, γύρω στις εφτά.Χθες. Η συγκέντρωση έχει πιάσει τη μισή πλατεία και ένα μεγάλο μέρος στη Σταδίου. Από τα μεγάφωνα ακούγεται «σώπα όπου νάναι θα σημάνουν οι καμπάνες», η Πανεπιστημίου έχει μπλοκάρει εντελώς. Αυτοκίνητα σφυράνε, οδηγοί βρίζουν, πεζοί ανακατεύονται ανάμεσα, στις στάσεις ουρές από κόσμο που περιμένουν κάποιο λεωφορείο που ίσως κάποια στιγμή φτάσει. Γύρω απ΄ολους αυτούς βουναλάκια σκουπίδια. Τα περισσότερα σκορπισμένα χύμα με γάτες και σκυλιά να έχουν βρει τη καλύτερή τους!. Αλλοδαποί πουλάνε ότι θες. Στις γωνίες ξαπλωμένοι οι μόνιμοι κάτοικοι των σκαλιών και των εισόδων. Και ανάμεσα σε όλους ένας τύπος έχει ανέβει σ΄ενα σκαλί έχει υψώσει τα χέρια ψηλά και προσεύχεται στο Θεό, φωνάζοντας ΕΡΧΕΤΑΙ! ΕΡΧΕΤΑΙ!
Ηθελα ναχω μαζί μου μια κάμερα. Δυστυχώς δεν είχα. Ομως σήμερα προσπαθώ να σκεφτώ αν χτες ήμουν στην Ομόνοια ή μήπως είχα κάπου αποκοιμηθεί και ονειρευόμουν σκηνές από κάποια ταινία που μου έχει διαφύγει?
ΜΕΤΑΝΟΕΙΤΕ!!!!!! Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://vasiliskos.blogspot.com
John Black
Πεντηκόνταρχος
Πεντηκόνταρχος
John Black


Αριθμός μηνυμάτων : 100
Ηλικία : 49
Registration date : 21/02/2008

Ο Α-ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ ΤΩΝ ΚΑΦΡΩΝ! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο Α-ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ ΤΩΝ ΚΑΦΡΩΝ!   Ο Α-ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ ΤΩΝ ΚΑΦΡΩΝ! Icon_minitimeΠαρ Μαρ 14, 2008 11:54 am

@ vasiliskos, νομίζω η κάμερα είναι περιττή. Η περιγραφή σου τα λέει όλα. Τόσο καλά μάλιστα που βλαστημώ που δεν ήμουν μαζί σου μέσα σε όλο αυτό το τσίρκο να κάνω και ‘γω το νούμερο μου ουρλιάζοντας προς τον κύριο «ΕΡΧΕΤΑΙ ΕΡΧΕΤΑΙ», «ΠΕΦΤΕΙ, ΧΡΙΣΤΙΑΝΕ ΜΟΥ, ΠΕΦΤΕΙ»! και να μετρήσουμε παρέα πόσα κεφάλια θα σκύψουν!
Τι ωραία που περνάμε εεε?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://mementumvivere.blogspot.com/
Stratos
Πεντηκόνταρχος
Πεντηκόνταρχος
Stratos


Αριθμός μηνυμάτων : 95
Ηλικία : 50
Τόπος : Εδώ
Registration date : 22/02/2008

Ο Α-ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ ΤΩΝ ΚΑΦΡΩΝ! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο Α-ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ ΤΩΝ ΚΑΦΡΩΝ!   Ο Α-ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ ΤΩΝ ΚΑΦΡΩΝ! Icon_minitimeΠαρ Μαρ 14, 2008 8:09 pm

V for Vasilis έγραψε:
13 Μαρτίου 2008. 24ωρη απεργία σε ΜΕΤΡΟ και ΗΣΑΠ.
Η εξίσωση έχει σαν μοναδική λύση τα υπόλοιπα δημόσια μέσα μεταφοράς.
Ο Ελληνάρας όμως κάνει πάλι το θαύμα του:
"Και το ΙΧ τι το έχουμε; Τσάμπα τα σκάω κάθε μήνα; Και έχω να το αποπληρώσω σε 898 δόσεις..."
Αποτέλεσμα;
Χ Α Ο Σ . Παρέλαση κρετίνων μέσα στα ΙΧ τους (μέγιστη ταχύτητα: 6χλμ/ώρα). Δρόμοι ερμητικά κλειστοί από αμάξια, αμαξάκια, άμαξες και αμαξίδια.
Το καθιερωμένο δρομολόγιό μου Ηλιούπολη-Σύνταγμα (25 λεπτά με λεωφορείο) έγινε σε 112 λεπτά ακριβώς!!! (Φαντάσου στην Κηφισίας τι γινόταν την ίδια στιγμή...)
ΚΡΕΤΙΝΟΙ ΚΩΛΟΕΛΛΗΝΑΡΑΔΕΣ. ΔΕΝ ΧΑΜΠΑΡΙΑΖΕΤΕ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΗΛΙΘΙΟΙ ΜΟΝΟΚΥΤΤΑΡΟΙ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΙ.
Μόνη σας ελπίδα, η άμεση ευθανασία.
Εκτός και αν ξυπνήσει ο κώδικας ΙΧΩΡ στο DNA σας (που λέει ο Λιακόπουλος).
Αλλά βλέπεις...δεν πιστεύω σε θαύματα.
ΕΥΘΑΝΑΣΙΑ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΓΡΗΓΟΡΑ.

Πω πω παράξενος άνθρωπος είσαι ρε αδερφάκι μου...

V for Vasilis έγραψε:
Το καθιερωμένο δρομολόγιό μου Ηλιούπολη-Σύνταγμα (25 λεπτά με λεωφορείο) έγινε σε 112 λεπτά ακριβώς!!!

Ε και τι έγινε... φάρμακο έπαιρνες ;

Δε μπορώ να σας καταλάβω ώρες ώρες... bounce
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://alladalla.blogspot.com/
johnniebegood
Λοχαγός Μόρας
Λοχαγός Μόρας
johnniebegood


Αριθμός μηνυμάτων : 153
Ηλικία : 64
Τόπος : Γαία
Registration date : 21/02/2008

Ο Α-ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ ΤΩΝ ΚΑΦΡΩΝ! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο Α-ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ ΤΩΝ ΚΑΦΡΩΝ!   Ο Α-ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ ΤΩΝ ΚΑΦΡΩΝ! Icon_minitimeΣαβ Μαρ 15, 2008 12:07 am

Stratos έγραψε:


V for Vasilis έγραψε:
Το καθιερωμένο δρομολόγιό μου Ηλιούπολη-Σύνταγμα (25 λεπτά με λεωφορείο) έγινε σε 112 λεπτά ακριβώς!!!

Ε και τι έγινε... φάρμακο έπαιρνες ;

Δε μπορώ να σας καταλάβω ώρες ώρες... bounce

τι φαρμακο...
αμα σε πιασει κατουρημα, τι κανεις? bounce What a Face bounce
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.johnniebegood.gr
 
Ο Α-ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ ΤΩΝ ΚΑΦΡΩΝ!
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
'Η ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ :: Κοινωνία :: Ελλάδα-
Μετάβαση σε: