'Η ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
'Η ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ

--- Forum ενάντια στα δήθεν ---
 
Αρχική ΣελίδαΑρχική Σελίδα  ΕικονοθήκηΕικονοθήκη  ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΑναζήτησηΑναζήτηση  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  

 

 Γάμος και δημιουργία οικογένειας από ομοφυλόφιλους

Πήγαινε κάτω 
+5
johnniebegood
HELLen
John Black
Darkoteque
V for Vasilis
9 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
V for Vasilis
Πολέμαρχος-Ιππαγρέτης
Πολέμαρχος-Ιππαγρέτης
V for Vasilis


Αριθμός μηνυμάτων : 147
Ηλικία : 48
Registration date : 20/02/2008

Γάμος και δημιουργία οικογένειας από ομοφυλόφιλους Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Γάμος και δημιουργία οικογένειας από ομοφυλόφιλους   Γάμος και δημιουργία οικογένειας από ομοφυλόφιλους Icon_minitimeΔευ Ιουν 09, 2008 2:53 am

Εξ ορισμού ύποπτη η διεκδίκηση του δικαιώματος του γάμου μεταξύ ομοφυλοφίλων. Η ελληνική gay κοινότητα ταλαντεύεται μεταξύ ενοχικών νευρώσεων και τάσης επεκτατισμού σε βαθμό αποικιοκρατίας.
Συγγνώμη, αλλά δεν μπορώ να καταλάβω...Κοινωνική ομάδα με βαρύ ιστορικό μαντρώματος στα γκέτο μικροαστικών συνειδήσεων –ΝΑΙ. Μοιραία περιθωριοποίηση -ΝΑΙ. Κοινωνικός στιγματισμός –ΝΑΙ.
Αλλά κάποια στιγμή στην πορεία τα δεδομένα αλλάζουν. Τα “γκέτο” αποκτούν δύναμη. Οι “μονάδες” τους τοποθετούνται σε θέσεις-κλειδιά στο ούτως ή άλλως διάτρητο σύστημα. Media, show biz, γράμματα, τέχνες. Παραβιασμένο ή επινοημένο κοινό μυστικό ότι ο τάδε pop αστέρας ή ηθοποιός είναι “πούστης”. (Και πάντα μέσα σε συζητήσεις καφετέριας με αντράκια-Πυγμαίους και γυναικούλες-Κατινίτσες).
Ποτέ δεν ακούγεται δυνατή φωνή ότι η αναξιότητα είναι ευδιάκριτη ακόμα και σε αυτή τη νέα γενιά κρατούντων. (Άντε τόλμα να πεις Ελληνάρα μου ότι ο Φασουλής είναι μια ατάλαντη, ξεκούδουνη αδερφή -σε εκτέλεσαν εν ψυχρώ και ας μπορεί να γνωρίζεις εσύ καλύτερα το αντικείμενο από τον καθένα). Η διαφορετικότητα πλέον δεν μπαίνει σε γκέτο. Αποκτά συγχωροχάρτι διαρκείας για μελλοντικές αναξιότητες.
Και τώρα αυτό...“Γάμος και δημιουργία οικογένειας από ομοφυλόφιλους”. Με ποιο πρόσχημα; Τη “νομική κατοχύρωση της συμβίωσης και τα κληρονομικά δικαιώματα; Μα αυτά υπάρχουν ήδη σε σχετικούς νόμους. (Και φυσικά άλλο "διεκδικώ το δικαίωμα του να είμαι διαφορετικός", άλλο "κράζω ότι είμαι διαφορετικός" και άλλο "σου επιβάλλω ότι είμαι διαφορετικός".)
Άρα, δεν πρόκειται λοιπόν για άλλο ένα αυτονόητο “δικαίωμα”. Είναι άλλο ένα έδαφος που πρέπει να κατακτηθεί, άλλο ένα φρούριο που πρέπει να πέσει. Καθαρή τάση αποικιοκρατίας, σε μια κοινωνία ενοχική για το παρελθόν της συντήρησης, να έλκεται τώρα από την ιδέα της επιμειξίας.
Όχι, δεν δέχομαι ως αποκατάσταση της αλήθειας ένα νέο ρυπογόνο ψέμα. Δεν δέχομαι πχ τον φερετζέ του “περιθωρίου” ως μόνιμο άλλοθι για την υιοθεσία παιδιών. (Χελόοου! Ετερόφυλα ζευγάρια είναι εγκλοβισμένα εδώ και χρόνια σε λίστες υιοθεσίας!). Και ας μαζεύτηκαν στην Κλαυθμώνος εκπρόσωποι της gay κοινότητας για να “διεκδικήσουν” πάνω σε ράμπες και πλατφόρμες -που ακόμα και ως αισθητική, η συγκέντρωση ήταν ύψιστο καραγκιοζιλίκι. (Φανταστείτε όμως να έπρατταν αντίστοιχο happening ετερόφυλοι άντρες κραυγάζοντας την σεξουαλική τους προτίμηση με πόζες body builder τι ντομάτα θα έπεφτε).
Συνεπώς, το να είσαι πλέον ‘straight’, σημαίνει ότι πιθανώς να σε μολύνουν με μίσος νοθευμένο που φέρνει πάντα η επιμειξία στον πιο αδύναμο. Και επειδή δεν γουστάρω διαχωρισμούς σε “ράτσες”, έχω την διαστροφή να τάσσομαι πάντα με τον ηττημένο.
Καθαρά ξεροκέφαλα λοιπόν, πεισματάρικα και χωρίς ίχνος επιβιωτικής ευφυΐας, λέω ‘ΟΧΙ’ σε αυτή την διεκδίκηση. Μου μυρίζει πλεονεξία και επεκτατισμός. Και ο πλεονέκτης ως γνωστόν, αν δεν αποκτήσει τα πάντα, νομίζει ότι δεν έχει τίποτα…
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://itaniepitas.blogspot.com
Darkoteque
Psychosomatic Addict, Insane
Psychosomatic Addict, Insane
Darkoteque


Αριθμός μηνυμάτων : 227
Ηλικία : 35
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 09/03/2008

Γάμος και δημιουργία οικογένειας από ομοφυλόφιλους Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γάμος και δημιουργία οικογένειας από ομοφυλόφιλους   Γάμος και δημιουργία οικογένειας από ομοφυλόφιλους Icon_minitimeΤρι Ιουν 10, 2008 1:23 pm

LOL. LOL. LOL.
apla gelaw s'ayta pou les..

kai poios sou eipe pws oi omofilofyloi den tha agaphsoun to idio opws esy kai h tyxon gynaika sou ena paidi?
poios sou eipe oti dn tha to megalwsoun me storgh kai xwris tpt na tou leipsei?
poios sou eipe pws DEN PREPEI na yiothethsoun paidia epeidh einai.. OMOFILOFILOI! affraid
gia onoma dld.. se ti koinwnia eimaste?
epeidh to pernoun metaksy tous dn paei na pei pws einai anwmalloi! oute anisoropoi!
dn mporeis na peis ME KAMIA PANAGIA pws mia Lesvia i enas Gay, dn exoun dikaiwma kai aytoi se ena paidi!
ma, dn einai kako allwste!

kai na pw kai kati allo!
o ypotithemenos gamos sthn Thlo me tous 2 omofilofilous htan STHMENO, mono kai mono gia na arxhsoun na to syxhtane edw sthn Ellada! o typakos pou milouse stis kameres dn exei kamia sxesh me ton allo pou phgan na pantretoun! apla to ekana ayto gia na arxhsoun oi kollhmenoi-ellhnes na syzhtane to thema!

epeishs sto festival pou ginete kathe xrono katw sthn Athina 7 Iouniou sthn Plateia Klathmonos [Pride, legetai!] me Gay, Lesvies, Transexual, ktlp.. pane kathe xrono polla straight zeygaria me PAIDIA!

Bloody Kisses
xXx

p.s.: MOU THN DINOUN OI KOLLHMENOI! eidika aytoi pou einai kai sxetika NEOI!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://darkoteque.blogspot.com/
V for Vasilis
Πολέμαρχος-Ιππαγρέτης
Πολέμαρχος-Ιππαγρέτης
V for Vasilis


Αριθμός μηνυμάτων : 147
Ηλικία : 48
Registration date : 20/02/2008

Γάμος και δημιουργία οικογένειας από ομοφυλόφιλους Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γάμος και δημιουργία οικογένειας από ομοφυλόφιλους   Γάμος και δημιουργία οικογένειας από ομοφυλόφιλους Icon_minitimeΤρι Ιουν 10, 2008 2:01 pm

LOL. LOL. LOL.
apla gelaw s'ayta pou les..
- Γελάει καλά όποιος γελάει τελευταίος...

kai poios sou eipe pws oi omofilofyloi den tha agaphsoun to idio opws esy kai h tyxon gynaika sou ena paidi?
poios sou eipe oti dn tha to megalwsoun me storgh kai xwris tpt na tou leipsei?
poios sou eipe pws DEN PREPEI na yiothethsoun paidia epeidh einai.. OMOFILOFILOI!
gia onoma dld.. se ti koinwnia eimaste?
- Αν πρόσεχες ΤΙ γράφω αντί να παίρνεις φόρα χωρίς να βάζεις το μυαλουδάκι σου να δουλέψει,
θα έβλεπες ότι ούτε καν κατέκρινα τους ομοφυλόφιλους, αλλά το σύστημα καθεαυατό.


epeidh to pernoun metaksy tous dn paei na pei pws einai anwmalloi! oute anisoropoi!
- Sorry, είτε το θες είτε όχι, ΕΙΝΑΙ ανωμαλία. Αλλά δεν το κατέκρινα και πάλι. Είναι δικαίωμά τους.
Και συνεχίζουμε:


dn mporeis na peis ME KAMIA PANAGIA pws mia Lesvia i enas Gay, dn exoun dikaiwma kai aytoi se ena paidi!
ma, dn einai kako allwste!
- Και πάλι πιάνεσαι αδιάβαστη. ΞΑΝΑΔΙΑΒΑΣΕ ΤΙ ΕΧΩ ΓΡΑΨΕΙ. ΠΟΥΘΕΝΑ ΔΕΝ ΑΝΕΦΕΡΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ.

kai na pw kai kati allo!
o ypotithemenos gamos sthn Thlo me tous 2 omofilofilous htan STHMENO, mono kai mono gia na arxhsoun na to syxhtane edw sthn Ellada! o typakos pou milouse stis kameres dn exei kamia sxesh me ton allo pou phgan na pantretoun! apla to ekana ayto gia na arxhsoun oi kollhmenoi-ellhnes na syzhtane to thema!
- Άσχετο εντελώς με ό,τι ανέφερα. Μπορεί και να είναι και έτσι. Δεν με απασχολεί. Μίλησα σ-υ-γ-κ-ε-κ-ρ-ι-μ-έ-ν-α.

epeishs sto festival pou ginete kathe xrono katw sthn Athina 7 Iouniou sthn Plateia Klathmonos [Pride, legetai!] me Gay, Lesvies, Transexual, ktlp.. pane kathe xrono polla straight zeygaria me PAIDIA!
-Και λοιπόν; Αυτό σημαίνει τι; Ότι έχουν παιδεία ή αισθητική;

Bloody Kisses

xXx
- Στα μούτρα σου και...περαστικά.

p.s.: MOU THN DINOUN OI KOLLHMENOI! eidika aytoi pou einai kai sxetika NEOI!
-Εμένα πάλι, μου τη δίνουν κάτι χαζά πιτσιρίκια που προτρέχουν χωρίς να προσέχουν.
Αλλά η ηλικία βλέπεις...Πού θα πάει, θα στρώσουν.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://itaniepitas.blogspot.com
Darkoteque
Psychosomatic Addict, Insane
Psychosomatic Addict, Insane
Darkoteque


Αριθμός μηνυμάτων : 227
Ηλικία : 35
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 09/03/2008

Γάμος και δημιουργία οικογένειας από ομοφυλόφιλους Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γάμος και δημιουργία οικογένειας από ομοφυλόφιλους   Γάμος και δημιουργία οικογένειας από ομοφυλόφιλους Icon_minitimeΤρι Ιουν 10, 2008 10:17 pm

Syggnwmh, ok!
mporei na eixa adiko! mallon den proseksa to keimeno [kosmara, en olighs!]
alla h hlhkia den kollaei pouthena s'ayto pou eipes!

kai pragmatika varethika na m to les kathe treis kai ligo, oti eimai mikrh!
OK, eimai! eimai 20xronwn.. so?
ti na leei? exw ligotero myalo apo sena?
i eimai xazh? tpt apo ta 2, safws!

tespa, thn syggnwmh m thn zhthsa!
den apaitw apo sena tpt allo!
mono na mhn ksananafereis thn hlhkia ws diko mou, "meionekthma"!
epeidh mia fora dn proseksa poly kala ena sou keimeno, den paei na pei pws h hlhkia paizei rolo!
ayta

Bloody Kisses
xXx
[kai as einai sta moutra mou Wink]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://darkoteque.blogspot.com/
V for Vasilis
Πολέμαρχος-Ιππαγρέτης
Πολέμαρχος-Ιππαγρέτης
V for Vasilis


Αριθμός μηνυμάτων : 147
Ηλικία : 48
Registration date : 20/02/2008

Γάμος και δημιουργία οικογένειας από ομοφυλόφιλους Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γάμος και δημιουργία οικογένειας από ομοφυλόφιλους   Γάμος και δημιουργία οικογένειας από ομοφυλόφιλους Icon_minitimeΤετ Ιουν 11, 2008 8:18 am

Κανένα πρόβλημα, όσο είσαι ΟΚ, είμαι και γω ΟΚ.
Ελπίζω να διάβασες το σχετικό mail...
Cool Cool Cool
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://itaniepitas.blogspot.com
Darkoteque
Psychosomatic Addict, Insane
Psychosomatic Addict, Insane
Darkoteque


Αριθμός μηνυμάτων : 227
Ηλικία : 35
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 09/03/2008

Γάμος και δημιουργία οικογένειας από ομοφυλόφιλους Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γάμος και δημιουργία οικογένειας από ομοφυλόφιλους   Γάμος και δημιουργία οικογένειας από ομοφυλόφιλους Icon_minitimeΠαρ Ιουν 13, 2008 9:53 pm

to diavasa, dear.. Basketball

Bloody Kisses
xXx
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://darkoteque.blogspot.com/
John Black
Πεντηκόνταρχος
Πεντηκόνταρχος
John Black


Αριθμός μηνυμάτων : 100
Ηλικία : 49
Registration date : 21/02/2008

Γάμος και δημιουργία οικογένειας από ομοφυλόφιλους Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γάμος και δημιουργία οικογένειας από ομοφυλόφιλους   Γάμος και δημιουργία οικογένειας από ομοφυλόφιλους Icon_minitimeΤετ Ιουν 18, 2008 11:39 pm

Καλησπέρα και από μένα τον άσωτο.

Ενδιαφέρον το θέμα που έθεσες V. Προσωπικά είμαι υπέρ του γάμου μεταξύ ομόφυλων ζευγαριών για ένα απλό λόγο. Ο γάμος είναι μια τυπική κοινωνική διαδικασία που νομικά αναγνωρίζει τη συμβίωση δύο ατόμων στην κοινωνία μας εξασφαλίζοντας τους δικαιώματα που απορρέουν από αυτή τη συμβίωση. Μέχρι πρόσφατα αυτό ήταν δικαίωμα των ετερόφυλων ζευγαριών. Αυτό κατά την εκτίμηση μου ήταν άδικο. Τώρα διορθώθηκε αυτή η αδικία μερικώς.
Συμφωνώ με την άποψη σου για τα γκέτο και την εξουσία που απορρέει από εκεί. Αλλά τα γκέτο δημιουργούνται από ανθρώπους που με τον έναν ή άλλον τρόπο έχουν καταπιεστεί, εξοστρακιστεί ακόμα και απειληθεί από άλλα κοινωνικά σύνολα. Δεν δικαιολογώ την ύπαρξη τους αλλά μπορώ να κατανοήσω τους λόγους που τα δημιούργησαν.
Δεν νομίζω ότι είναι πλεονεξία και επεκτατισμός να έχουν όλοι οι πολίτες τα ίδια δικαιώματα σε μια σύγχρονη κοινωνία. Είτε ομοφυλόφιλοι είτε ετεροφυλόφιλοι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://mementumvivere.blogspot.com/
HELLen
Ενωμοτάρχης
Ενωμοτάρχης
HELLen


Αριθμός μηνυμάτων : 37
Ηλικία : 44
Registration date : 22/02/2008

Γάμος και δημιουργία οικογένειας από ομοφυλόφιλους Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γάμος και δημιουργία οικογένειας από ομοφυλόφιλους   Γάμος και δημιουργία οικογένειας από ομοφυλόφιλους Icon_minitimeΠεμ Ιουν 19, 2008 9:58 am

Κ γω θα συμφωνησω με τον JB. Εφοσον δεν ενοχλεις τον αλλο και δε του προσβαλλεις τα δικα του δικαιωματα, γιατι να μη διεκδικησεις κατι;
Σωστο αυτο για τα γκετο ρε συ Villy αλλα κατσε να εφαρμοστει το μετρο πρωτα να δεις ως παει και μετα το ριχνεις το συστημα!!!
lol! Razz lol! Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
johnniebegood
Λοχαγός Μόρας
Λοχαγός Μόρας
johnniebegood


Αριθμός μηνυμάτων : 153
Ηλικία : 64
Τόπος : Γαία
Registration date : 21/02/2008

Γάμος και δημιουργία οικογένειας από ομοφυλόφιλους Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γάμος και δημιουργία οικογένειας από ομοφυλόφιλους   Γάμος και δημιουργία οικογένειας από ομοφυλόφιλους Icon_minitimeΣαβ Ιουν 28, 2008 11:43 am

κατανοω την αποψη τους και φυσικα αποδεχομαι οτι εχουν τα ιδια δικαιωματα με τους ετεροφυλοφιλους, αλλά δεν μου αρεσει η αισθητικη τους.

οσο για την πρεμουρα να συντονιστουμε με τα ευρωπαϊκα προτυπα, συμφωνω με τον V.
ας συντονιστουμε πρωτα στους μισθους και στις συνταξεις ρε παιδια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.johnniebegood.gr
Δεν_Ειμαι_Εγω
Ιππέας
Ιππέας
Δεν_Ειμαι_Εγω


Αριθμός μηνυμάτων : 29
Ηλικία : 47
Τόπος : Θεσσαλονικη
Registration date : 29/06/2008

Γάμος και δημιουργία οικογένειας από ομοφυλόφιλους Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γάμος και δημιουργία οικογένειας από ομοφυλόφιλους   Γάμος και δημιουργία οικογένειας από ομοφυλόφιλους Icon_minitimeΚυρ Ιουν 29, 2008 4:02 pm

Λοιπόν, μιας και χώθηκα κι εγώ σε αυτό το φόρουμ,ας δώσω μια γνώμη (κι ας πέσει χάμω...)...

ΝΑΙ , πλέον δεν μπορούμενα μιλάμε για "γκέτο" και για "κατατρεγμένη μειοψηφία" όσον αφορά την ομοφυλοφιλική κοινότητα στην Ελλάδα (έστω κι αν αυτό το "πλέον" ισχύει λίγα μόλις χρόνια-το τοποθετώ αυθαίρετα στην δεκαετία του 90...). Πλέον, οι ακραίες αντιδράσεις ενάντια τους, περιορίζεται σε κολλημένα (από κάθε άποψη όμως...) άτομα, και φυσικά, είναι πλέον καταδικαστέες από οποιονδήποτε έχει τελειώσει το Γυμνάσιο (ας πούμε...). Άρα, το "gay pride" τους στην Κλαυθμώνος (επίτηδες διάλεξαν αυτή τη πλατεία? Rolling Eyes ) μεταφράζεται σε "Χα! Είμαστε εδώ, και πλέον δεν ντρεπόμαστε να το πούμε!! Δείτε μας καλέ!". Σας βλέπουμε. Και ξέρουμε ότι υπάρχετε.Και δεν έχουμε πρόβλημα με τις επιλογές σας.Αλλά τι προσπαθείτε να αποδείξετε τότε?Μηδεν εις το πηλίκον...

NAI ,απο απόψεως νομοθετικού πλαισίου, όσον αφορά τις "εναλλακτικές" του γάμου, βρισκόμαστε στον Μεσαίωνα-κυριολεκτικά (τα αίτια,γνωστά τοις πάσοι-call me "Eklissia desease"...). Όμως αυτό δεν ισχύει μόνο για τους gay. Ισχύει και για τους straight as well. Το ίδιο και για το πλαίσιο που αφορά τις υιοθεσίες:Είναι προβληματικό, αλλά όχι μόνο με τους ομοφυλλόφυλους... Άρα ύπάρχει γενικότερα πρόβλημα- κι εδώ...

Άρα? Νομίζω πως η gay κοινότητα πέτυχε τον σκοπό της (αν όντως τελικά ήταν σκηνικό στημένο-κάποιοι κακοί θα το ονόμαζαν "προβοκάτσια" Razz ): Ασχοληθήκαμε (μεσω των ΜΜΕ) με το θέμα του ομοφυλλοφυλικού γάμου, αλλά φοβάμαι πως είδανε στην περίπτωση αυτή το δέντρο και χάσανε το δάσος: Με το να αποστασιωποιηθούνε από την υπόλοιπη "ρατσιστική","ομοφοβική" κοινωνία μας, και να διεκδικήσουνε, βάλανε "απέναντί τους" ένα μεγάλο μέρος της κοινωνίας, ανοιχτόμυαλο εν πολλοίς, που,ενώ θα μπορούσε να διεκδικεί μαζί τους για αλλαγές τόσο σε θεσμούς, όσο και σε κοινωνικές προκαταλλήψεις, τώρα κοιτά αμήχανο τους gay να διεκδικούν γι'αυτούς και μόνο τις αλλαγές αυτές.Λυπηρό...

Και κάτι ακόμα: πιστεύω πως οι αλλαγές σε πεποιθήσεις και παγιωμένες αντιλήψεις, δεν γίνονται με τις δημοσιεύσεις στην εφημερίδα της Κυβερνήσεως. Γίνονται από φωτεινά (έστω, ανοιχτά) μυαλά στις οικογένειες και στα σχολεία. Και εκεί πρέπει να ελπίζουν όσοι επιθυμούν πραγματικές αλλαγές στην (κακούργα) κοινωνία μας... Sleep Sleep
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Darkoteque
Psychosomatic Addict, Insane
Psychosomatic Addict, Insane
Darkoteque


Αριθμός μηνυμάτων : 227
Ηλικία : 35
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 09/03/2008

Γάμος και δημιουργία οικογένειας από ομοφυλόφιλους Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γάμος και δημιουργία οικογένειας από ομοφυλόφιλους   Γάμος και δημιουργία οικογένειας από ομοφυλόφιλους Icon_minitimeΚυρ Ιουν 29, 2008 4:18 pm

den mporw na katalavw ti kako exei to "gay pride"?
ginete mia fora ton xrono. kai ti na leei?
pws den mporoune na to kanoune i pws einai kako?

oi alloi oi malakes sthn Mykono pou to gamane kathe kalokairi kanontas trisxeirotera, den exei na pei kati?
re paidia, ksekollate ligo! anthrwpoi einai ki'aytoi! exoun KATHE dikaiwma na kanoun ena festival gi'aytous kai gia thn "koinothta" tous!

kai to ksanalew.. o gay gamos pou egine tosos salos pia, einai ftiaxtos!
ta paidia pou "prwtagonisthsan" dn exoun kamia erwtikh sxesh metaksy tous!
apla aytos pou gyrhse kai eipe to theiko: "ante geia sou twra, pappoulh", exei trela kai goustare na to kanei ayto epeidh thelei na arxhsei na syzhtietai sthn Ellada o omofylofilikos gamos!

ayta!

Bloody Kisses
xXx
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://darkoteque.blogspot.com/
Δεν_Ειμαι_Εγω
Ιππέας
Ιππέας
Δεν_Ειμαι_Εγω


Αριθμός μηνυμάτων : 29
Ηλικία : 47
Τόπος : Θεσσαλονικη
Registration date : 29/06/2008

Γάμος και δημιουργία οικογένειας από ομοφυλόφιλους Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γάμος και δημιουργία οικογένειας από ομοφυλόφιλους   Γάμος και δημιουργία οικογένειας από ομοφυλόφιλους Icon_minitimeΚυρ Ιουν 29, 2008 4:31 pm

Darkoteque έγραψε:
den mporw na katalavw ti kako exei to "gay pride"?
ginete mia fora ton xrono. kai ti na leei?
pws den mporoune na to kanoune i pws einai kako?

Συγνώμη αν παρεξήγησες το ποστ μου, αν και μαλλον υπέρ των ομοφυλλόφυλων τάσσεται,παρα ενάντια! Δεν είπε κανεις ότι δεν μπορούνε να το κάνουνε ή ότι δεν είναι νόμιμο. Αλλά απλώς, δεν βλέπω τον λόγω να το κάνουν-πλέον! Είναι σαν να μαζευτούνε 10.000 νοματαίοι στο Σύνταγμα για να πανηγυρίσουνε το γεγονός πως είναι straight: πως θα το έβλεπες? Δεν θα θεωρούσες πως είναι άσκοπο??? Είμαι της άποψης πως, τέτοιες συμπεριφορές διχάζουνε παρά φέρνουν κοντά τους ανθρώπους. Και ειλικρινά, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί να θέλουν οι gay να τους βλέπουν οι υπόλοιποι σαν "διαφορετικούς":ο αγώνας τους, τόσα χρόνια, είχε σαν σκοπό την ισότητα και την αφομοίωσή τους από την κοινωνία έτσι όπως είναι-οι διαχωριστικές γραμμές δεν βοηθούνε, όπως και να το κάνεις...

Και, επειδή λογικό είναι να μην με ξέρεις, να σου πω ότι έχω φίλους και συνάδελφους gay,έχω τσακωθεί με κωλόβλαχους που κράζουν μόνο και μόνο γιατί δεν γουστάρω τον κοινωνικό ρατσισμό, και όραμά μου είναι να πάψουμε να συζητάμε τέτοια θέματα- γιατί απλά, δεν θα χρειάζεται, μιας και όλοι θα είμαστε ικανοποιημένοι και απο την κοινωνία που μας παρέχει τα εχέγγυα πως όλοι θα είμαστε ίσοι απέναντί της, αλλά και από τον συνάνθρωπό μας, που θα έχει πλέον την παιδεία να μην βλέπει το "διαφορετικό" σαν απειλή, αλλά σαν ευκαιρία-δυνατότητα να κάνει την ζωή του πιο ... πολύχρωμη I love you I love you I love you

Ευχαριστώ για την υπομονή στο παραλλήλημα afro
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Darkoteque
Psychosomatic Addict, Insane
Psychosomatic Addict, Insane
Darkoteque


Αριθμός μηνυμάτων : 227
Ηλικία : 35
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 09/03/2008

Γάμος και δημιουργία οικογένειας από ομοφυλόφιλους Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γάμος και δημιουργία οικογένειας από ομοφυλόφιλους   Γάμος και δημιουργία οικογένειας από ομοφυλόφιλους Icon_minitimeΚυρ Ιουν 29, 2008 4:41 pm

Δεν_Ειμαι_Εγω έγραψε:
Συγνώμη αν παρεξήγησες το ποστ μου, αν και μαλλον υπέρ των ομοφυλλόφυλων τάσσεται,παρα ενάντια! Δεν είπε κανεις ότι δεν μπορούνε να το κάνουνε ή ότι δεν είναι νόμιμο. Αλλά απλώς, δεν βλέπω τον λόγω να το κάνουν-πλέον! Είναι σαν να μαζευτούνε 10.000 νοματαίοι στο Σύνταγμα για να πανηγυρίσουνε το γεγονός πως είναι straight: πως θα το έβλεπες? Δεν θα θεωρούσες πως είναι άσκοπο??? Είμαι της άποψης πως, τέτοιες συμπεριφορές διχάζουνε παρά φέρνουν κοντά τους ανθρώπους. Και ειλικρινά, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί να θέλουν οι gay να τους βλέπουν οι υπόλοιποι σαν "διαφορετικούς":ο αγώνας τους, τόσα χρόνια, είχε σαν σκοπό την ισότητα και την αφομοίωσή τους από την κοινωνία έτσι όπως είναι-οι διαχωριστικές γραμμές δεν βοηθούνε, όπως και να το κάνεις...

Ayto akrivws pou les!
Oi gay to kanoun me apotelesma ayto pou eipes sto telos ths paragrafou!
Apla esy to vlepeis diaforetika, epeidh dn sou aresei!

Kai mena o kollhtos mou einai gay, kai akoma tosa paidia pou einai filoi kai gnwstoi, ti na leei?
den tous krazw epeidh exoun san festival to "gay pride"!
Giati festival, einai tpt parapanw!
den erxontai na sou poune gine gay opws emas!

o kollhtos m pou phge fetos m eipe pws htan polles oikogeneies me ta paidia tous, ktlp..
dn phgan ekei gia na xazomeriasoun, alla gia na yposthriksoun to gay kinhma!
na ginei apodekto pleon sthn koinwnia!
[s.s.: htan kai fasistakia ekei etoima na plakwsoun sto ksilo tous gay, ooooook! SKATA STON TAFO TOUS!]


Δεν_Ειμαι_Εγω έγραψε:
Ευχαριστώ για την υπομονή στο παραλλήλημα afro

Kanena paralirima! Wink

Bloody Kisses
xXx
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://darkoteque.blogspot.com/
Δεν_Ειμαι_Εγω
Ιππέας
Ιππέας
Δεν_Ειμαι_Εγω


Αριθμός μηνυμάτων : 29
Ηλικία : 47
Τόπος : Θεσσαλονικη
Registration date : 29/06/2008

Γάμος και δημιουργία οικογένειας από ομοφυλόφιλους Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γάμος και δημιουργία οικογένειας από ομοφυλόφιλους   Γάμος και δημιουργία οικογένειας από ομοφυλόφιλους Icon_minitimeΚυρ Ιουν 29, 2008 4:54 pm

Darkoteque έγραψε:


Ayto akrivws pou les!
Oi gay to kanoun me apotelesma ayto pou eipes sto telos ths paragrafou!
Apla esy to vlepeis diaforetika, epeidh dn sou aresei!

Kai mena o kollhtos mou einai gay, kai akoma tosa paidia pou einai filoi kai gnwstoi, ti na leei?
den tous krazw epeidh exoun san festival to "gay pride"!
Giati festival, einai tpt parapanw!
den erxontai na sou poune gine gay opws emas!

o kollhtos m pou phge fetos m eipe pws htan polles oikogeneies me ta paidia tous, ktlp..
dn phgan ekei gia na xazomeriasoun, alla gia na yposthriksoun to gay kinhma!
na ginei apodekto pleon sthn koinwnia!

[s.s.: htan kai fasistakia ekei etoima na plakwsoun sto ksilo tous gay, ooooook! SKATA STON TAFO TOUS!]


Bloody Kisses
xXx

Αχχχχ.....αισθάνομαι άσχημα που δεν μπορώ να δώσω στο ποστ μου την σαφήνεια που θέλω: ΔΕΝ είπα ότι δεν μου αρέσει! Είπα ότι το θεωρώ ΑΣΚΟΠΟ. Ενδεχωμένως και επιβλαβές στην προσπάθεια της γκει κοινότητας να αφομοιωθεί-μιας και η υπερβολική έκθεση στα μήντια δεν ξέρω κατά πόσο καλή είναι (ιδίως σε κανάλια σαν το STAR και το ALTER... Laughing Μαζί τους είμαι, γμτ!!! Shocked Sad Razz

Όσο για τα φασιστάκια... 'νταξ, μαγκιά,κλανιά και κώλο κατοστάρικο...τώρα θα τους μάθουμε? Ψόφος!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Darkoteque
Psychosomatic Addict, Insane
Psychosomatic Addict, Insane
Darkoteque


Αριθμός μηνυμάτων : 227
Ηλικία : 35
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 09/03/2008

Γάμος και δημιουργία οικογένειας από ομοφυλόφιλους Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γάμος και δημιουργία οικογένειας από ομοφυλόφιλους   Γάμος και δημιουργία οικογένειας από ομοφυλόφιλους Icon_minitimeΚυρ Ιουν 29, 2008 5:01 pm

Koita, dn einai oti den ta les katanohta...
Isws egw eimai sthn kosmara mou kai den katalavainw ti les..
[opws ginete tis perissoteres fores!]

alla ayto katalava.. ti na kanw? Smile

wow..
m'arese ayto to "υπερβολική έκθεση στα μήντια δεν ξέρω κατά πόσο καλή είναι.."!
pou nomiza pws htan "μήδια", gia kapoion hlhthio logo!.. lol!!

hthela na pw kati, twra, alla.. to ksexasa!
dn peirazei, allh fora!

Bloody Kisses
xXx
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://darkoteque.blogspot.com/
Δεν_Ειμαι_Εγω
Ιππέας
Ιππέας
Δεν_Ειμαι_Εγω


Αριθμός μηνυμάτων : 29
Ηλικία : 47
Τόπος : Θεσσαλονικη
Registration date : 29/06/2008

Γάμος και δημιουργία οικογένειας από ομοφυλόφιλους Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γάμος και δημιουργία οικογένειας από ομοφυλόφιλους   Γάμος και δημιουργία οικογένειας από ομοφυλόφιλους Icon_minitimeΚυρ Ιουν 29, 2008 5:37 pm

Darkoteque έγραψε:



pou nomiza pws htan "μήδια", gia kapoion hlhthio logo!.. lol!!



Bloody Kisses
xXx

Μωρέ...δεν είναι "μήδια"... αλλά "Μήδεια" μπορείς εύκολα να τα πείς!!

[Μήδεια:μυθολογικό πρόσωπο, μάγισσα, που για να εκδικηθεί τον Ιάσωνα που την άφησε πίσω στην Κολχίδα με τα 2(ή 3, θα σε γελάσω και δεν το θέλω...) παιδιά τους, τον πήρε στο κατόπι με το δικό της πλοίο, και εν μέσω μιας θεικής λύσσας...κατακρεούργησε τα παιδιά (τους) και τα πέταξε στη θάλασσα, κομμάτι κομμάτι.Έτσι και τα "Μήδεια",σε περίπτωση που δεν χτυπάς παλαμάκια με τα όσα λένε,δεν έχουν σε τίποτε να κατακρεουργήσουν τα δικά τους "παιδια" (λέγε με celebrity...) και να τα πετάξουν στον αγύριστο... Αυτό Ήταν παραλλήλημα Razz Razz]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Darkoteque
Psychosomatic Addict, Insane
Psychosomatic Addict, Insane
Darkoteque


Αριθμός μηνυμάτων : 227
Ηλικία : 35
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 09/03/2008

Γάμος και δημιουργία οικογένειας από ομοφυλόφιλους Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γάμος και δημιουργία οικογένειας από ομοφυλόφιλους   Γάμος και δημιουργία οικογένειας από ομοφυλόφιλους Icon_minitimeΚυρ Ιουν 29, 2008 5:44 pm

Δεν_Ειμαι_Εγω έγραψε:
Darkoteque έγραψε:

pou nomiza pws htan "μήδια", gia kapoion hlhthio logo!.. lol!!

Bloody Kisses
xXx

Μωρέ...δεν είναι "μήδια"... αλλά "Μήδεια" μπορείς εύκολα να τα πείς!!

[Μήδεια:μυθολογικό πρόσωπο, μάγισσα, που για να εκδικηθεί τον Ιάσωνα που την άφησε πίσω στην Κολχίδα με τα 2(ή 3, θα σε γελάσω και δεν το θέλω...) παιδιά τους, τον πήρε στο κατόπι με το δικό της πλοίο, και εν μέσω μιας θεικής λύσσας...κατακρεούργησε τα παιδιά (τους) και τα πέταξε στη θάλασσα, κομμάτι κομμάτι.Έτσι και τα "Μήδεια",σε περίπτωση που δεν χτυπάς παλαμάκια με τα όσα λένε,δεν έχουν σε τίποτε να κατακρεουργήσουν τα δικά τους "παιδια" (λέγε με celebrity...) και να τα πετάξουν στον αγύριστο... Αυτό Ήταν παραλλήλημα Razz Razz]

Nai vre.. kserw pws einai "Μήδεια".
Apla "Μήδια", to eida egw.. Smile

"(λέγε με celebrity...)".. lol! lol! lol!
THEOS!


Bloody Kisses
xXx
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://darkoteque.blogspot.com/
Δεν_Ειμαι_Εγω
Ιππέας
Ιππέας
Δεν_Ειμαι_Εγω


Αριθμός μηνυμάτων : 29
Ηλικία : 47
Τόπος : Θεσσαλονικη
Registration date : 29/06/2008

Γάμος και δημιουργία οικογένειας από ομοφυλόφιλους Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γάμος και δημιουργία οικογένειας από ομοφυλόφιλους   Γάμος και δημιουργία οικογένειας από ομοφυλόφιλους Icon_minitimeΚυρ Ιουν 29, 2008 5:55 pm

Έλεος είμαι- νόμιζα πως εννοούσες τα "ΜΗΔΙΑ" (ξέρεις...σαγανάκι...τηγανητά...μυδοπίλαφο... Very Happy Very Happy Razz )


Όσο για τα celebrities (ξέρεις...αυτούς που η μαμά τους νομίζουν ότι ακόμα σπουδάζουν στο ΤΕΙ Πειραιά, αλλά αυτά είπαν μια ατάκα στη Μαρία την Ασχημη,έκαναν ένα εξώφυλλο στη Σούπερ Κατερίνα και νόμιζαν ότι είναι ώρα να ράψουν τουαλέτα για την απονομή των OSCARS... Rolling Eyes Rolling Eyes )...θα τα περιποιηθώ άλλη φορα...τώρα ζεσταίνομαι Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Darkoteque
Psychosomatic Addict, Insane
Psychosomatic Addict, Insane
Darkoteque


Αριθμός μηνυμάτων : 227
Ηλικία : 35
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 09/03/2008

Γάμος και δημιουργία οικογένειας από ομοφυλόφιλους Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γάμος και δημιουργία οικογένειας από ομοφυλόφιλους   Γάμος και δημιουργία οικογένειας από ομοφυλόφιλους Icon_minitimeΚυρ Ιουν 29, 2008 6:12 pm

axaxaxaxaxxa.. mia pou eipes Mhdopilafo..... Embarassed Embarassed Embarassed!!!
latreyw.agapaw Mhdopilafo.

o pateras m to kaneis, THEIKO!Smile

celebrities: LOL k ksana ... lol! lol! lol!

Bloody Kisses
xXx
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://darkoteque.blogspot.com/
Δεν_Ειμαι_Εγω
Ιππέας
Ιππέας
Δεν_Ειμαι_Εγω


Αριθμός μηνυμάτων : 29
Ηλικία : 47
Τόπος : Θεσσαλονικη
Registration date : 29/06/2008

Γάμος και δημιουργία οικογένειας από ομοφυλόφιλους Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γάμος και δημιουργία οικογένειας από ομοφυλόφιλους   Γάμος και δημιουργία οικογένειας από ομοφυλόφιλους Icon_minitimeΚυρ Ιουν 29, 2008 6:35 pm

Darkoteque έγραψε:
axaxaxaxaxxa.. mia pou eipes Mhdopilafo..... Embarassed Embarassed Embarassed!!!
latreyw.agapaw Mhdopilafo.

o pateras m to kaneis, THEIKO!Smile

celebrities: LOL k ksana ... lol! lol! lol!

Bloody Kisses
xXx

Πω πω ...αν είχα τώρα μια κατσαρόλα, αμάσητο θα το κατάπινα!!!! Ειμαι μιδοπιλαφο-addict, όποτε βγαίνω έξω σε ταβέρνα-ουζερί, πάντα παραγγέλνω (και προσπαθώ να το φάω όλο μόνος μου!!! pig )

Αλλά, πρέπει να ομολογήσω ότι το topic το κάναμε...άντε, σαν τα μούτρα μας θα πω, αν και μου ήρθε εντελώς άλλη έκφραση στο νου Rolling Eyes Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Darkoteque
Psychosomatic Addict, Insane
Psychosomatic Addict, Insane
Darkoteque


Αριθμός μηνυμάτων : 227
Ηλικία : 35
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 09/03/2008

Γάμος και δημιουργία οικογένειας από ομοφυλόφιλους Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γάμος και δημιουργία οικογένειας από ομοφυλόφιλους   Γάμος και δημιουργία οικογένειας από ομοφυλόφιλους Icon_minitimeΚυρ Ιουν 29, 2008 6:38 pm

vasika ontws xalia to kaname..
gi'ayto perimene apo ton V, na pane ston kado anakyklwshs oi axrhstes kouventes se sxesh me to post! Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://darkoteque.blogspot.com/
Δεν_Ειμαι_Εγω
Ιππέας
Ιππέας
Δεν_Ειμαι_Εγω


Αριθμός μηνυμάτων : 29
Ηλικία : 47
Τόπος : Θεσσαλονικη
Registration date : 29/06/2008

Γάμος και δημιουργία οικογένειας από ομοφυλόφιλους Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γάμος και δημιουργία οικογένειας από ομοφυλόφιλους   Γάμος και δημιουργία οικογένειας από ομοφυλόφιλους Icon_minitimeΚυρ Ιουν 29, 2008 6:49 pm

Darkoteque έγραψε:
vasika ontws xalia to kaname..
gi'ayto perimene apo ton V, na pane ston kado anakyklwshs oi axrhstes kouventes se sxesh me to post! Wink


Ναι, νομίζω ότι το αξίζουμε!!!

(Δεν φταίω εγώ κύριε admin... η δεσποινίς από εδώ με έριξε στον βούρκο του spamming- τραβάτε με κι ας κλαίω Rolling Eyes )
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Darkoteque
Psychosomatic Addict, Insane
Psychosomatic Addict, Insane
Darkoteque


Αριθμός μηνυμάτων : 227
Ηλικία : 35
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 09/03/2008

Γάμος και δημιουργία οικογένειας από ομοφυλόφιλους Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γάμος και δημιουργία οικογένειας από ομοφυλόφιλους   Γάμος και δημιουργία οικογένειας από ομοφυλόφιλους Icon_minitimeΚυρ Ιουν 29, 2008 6:54 pm

nai egw ftaiw..!
kounhsa oura kai o kyrios apo panw dn eipe "oxi" gia ligo spamming.. lol! lol! lol!

Bloody Kisses
xXx
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://darkoteque.blogspot.com/
Lady Bug
Ιππέας
Ιππέας
Lady Bug


Αριθμός μηνυμάτων : 16
Ηλικία : 44
Registration date : 30/06/2008

Γάμος και δημιουργία οικογένειας από ομοφυλόφιλους Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γάμος και δημιουργία οικογένειας από ομοφυλόφιλους   Γάμος και δημιουργία οικογένειας από ομοφυλόφιλους Icon_minitimeΔευ Ιουν 30, 2008 11:04 am

V for Vasilis έγραψε:
Εξ ορισμού ύποπτη η διεκδίκηση του δικαιώματος του γάμου μεταξύ ομοφυλοφίλων. Η ελληνική gay κοινότητα ταλαντεύεται μεταξύ ενοχικών νευρώσεων και τάσης επεκτατισμού σε βαθμό αποικιοκρατίας.
(...)Μου μυρίζει πλεονεξία και επεκτατισμός. Και ο πλεονέκτης ως γνωστόν, αν δεν αποκτήσει τα πάντα, νομίζει ότι δεν έχει τίποτα…

Apla diafwnw kai...kalws sas brika! Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
johnniebegood
Λοχαγός Μόρας
Λοχαγός Μόρας
johnniebegood


Αριθμός μηνυμάτων : 153
Ηλικία : 64
Τόπος : Γαία
Registration date : 21/02/2008

Γάμος και δημιουργία οικογένειας από ομοφυλόφιλους Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γάμος και δημιουργία οικογένειας από ομοφυλόφιλους   Γάμος και δημιουργία οικογένειας από ομοφυλόφιλους Icon_minitimeΤρι Ιουλ 01, 2008 11:29 am

Lady Bug έγραψε:
Apla diafwnw kai...kalws sas brika! Very Happy

ΔΙΑΦΩΝΕΙΣ??? Suspect

ΣΤΟΝ ΚΑΙΑΔΑ! Twisted Evil


καλως ηρθες στο φορουμ, ή μαλλον στον βιοτοπο! lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.johnniebegood.gr
 
Γάμος και δημιουργία οικογένειας από ομοφυλόφιλους
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
'Η ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ :: Κοινωνία :: Ελλάδα-
Μετάβαση σε: