'Η ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
'Η ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ

--- Forum ενάντια στα δήθεν ---
 
Αρχική ΣελίδαΑρχική Σελίδα  ΕικονοθήκηΕικονοθήκη  ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΑναζήτησηΑναζήτηση  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  

 

 Η ΔΙΑΦΘΟΡΑ ΦΕΥΓΕΙ Ο ΑΛΕΞΗΣ ΕΡΧΕΤΑΙ...

Πήγαινε κάτω 
+6
John Black
HELLen
ΘΗΣΕΑΣ
MaryInsider
johnniebegood
vasiliskos
10 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
vasiliskos
Σαμάνος
Σαμάνος
vasiliskos


Αριθμός μηνυμάτων : 146
Τόπος : ΕΛΛΑΔΑ
Registration date : 22/02/2008

Η ΔΙΑΦΘΟΡΑ ΦΕΥΓΕΙ Ο ΑΛΕΞΗΣ ΕΡΧΕΤΑΙ... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Η ΔΙΑΦΘΟΡΑ ΦΕΥΓΕΙ Ο ΑΛΕΞΗΣ ΕΡΧΕΤΑΙ...   Η ΔΙΑΦΘΟΡΑ ΦΕΥΓΕΙ Ο ΑΛΕΞΗΣ ΕΡΧΕΤΑΙ... Icon_minitimeΣαβ Φεβ 23, 2008 10:07 pm

Νέος, συμπαθής, με αστραφτερό χαμόγελο, άνεση κατέφθασε. Ο Αλέξης Τσίπρας είναι μια πραγματικότητα.
Δεν μοιάζει με το αγόρι της διπλανής πόρτας, αλλά φέρνει λίγο.
Δεν είναι εντελώς χλιδάτος, ούτε εντελώς λαϊκός είναι κι έτσι και γιουβέτσι.
Θα είχα περισσότερη υπομονή να δω τι θα συμβεί, αν δεν μου είχε τύχει ένα περιστατικό (έκτακτο!!) τις προάλλες στο σπίτι.
Φίλος των γονιών μου, παλιά καραβάνα, βαμμένος αριστερός , ψήφος δαγωτή ΚΚΕ από πάντα. Ο δεν ακούω δεν συζητώ τίποτα ένα ειν το κόμμα.
Κι εκεί που τον είχαμε συνηθίσει και ήμαστε ήσυχοι ότι καλύτερα να μιλαμε μαζί του για το καιρό, συνταγές μαγειρικής, κανα ανέκδοτο γιατί έτσι κι αλλοιώς δεν μπορούσαμε να τον πείσουμε για τίποτα, πετάει τη βόμβα.
"Πρώτη φορά παιδιά μου με βλέπω να ψηφίζω κάτι άλλο. Εκείνος ο Τσίπρας μ΄αρέσει... Μου θυμίζει επονίτη!!!!
Αν μας είχες πει ότι έπεσε ένας δορυφόρος στη διπλανή αυλή και σε λίγο θα βρεθούμε στα έγκατα της γης να ψηνόμαστε λιγώτερη εντύπωση θα μας είχε κάνει από αυτή την ανακοίνωση-βόμβα!!!
Είναι το αλζχάιμερ? Είναι η tv-πλύση εγκεφάλου? Είναι το απ΄το ολοτελα καλή κι η παναγιώτενα?....
Είναι γιατί ο Αλέξης ξέρει κι εμείς θα μάθουμε σιγά σιγά?
Θα σας γελάσω...
Κρύβεται πίσω από τις λέξεις κάτι από Αλέξη?
Τι παίζει?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://vasiliskos.blogspot.com
johnniebegood
Λοχαγός Μόρας
Λοχαγός Μόρας
johnniebegood


Αριθμός μηνυμάτων : 153
Ηλικία : 64
Τόπος : Γαία
Registration date : 21/02/2008

Η ΔΙΑΦΘΟΡΑ ΦΕΥΓΕΙ Ο ΑΛΕΞΗΣ ΕΡΧΕΤΑΙ... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ΔΙΑΦΘΟΡΑ ΦΕΥΓΕΙ Ο ΑΛΕΞΗΣ ΕΡΧΕΤΑΙ...   Η ΔΙΑΦΘΟΡΑ ΦΕΥΓΕΙ Ο ΑΛΕΞΗΣ ΕΡΧΕΤΑΙ... Icon_minitimeΣαβ Φεβ 23, 2008 10:56 pm

ειναι ο αραπης της Ελλαδας. afro

ο Αλεξης Ομπαμα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.johnniebegood.gr
MaryInsider
Οπλίτης (Όμοιος)
Οπλίτης (Όμοιος)
MaryInsider


Αριθμός μηνυμάτων : 8
Ηλικία : 51
Registration date : 23/02/2008

Η ΔΙΑΦΘΟΡΑ ΦΕΥΓΕΙ Ο ΑΛΕΞΗΣ ΕΡΧΕΤΑΙ... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ΔΙΑΦΘΟΡΑ ΦΕΥΓΕΙ Ο ΑΛΕΞΗΣ ΕΡΧΕΤΑΙ...   Η ΔΙΑΦΘΟΡΑ ΦΕΥΓΕΙ Ο ΑΛΕΞΗΣ ΕΡΧΕΤΑΙ... Icon_minitimeΣαβ Φεβ 23, 2008 11:31 pm

Ανεξαρτητα με το δημόσιο προφιλ που βγαζει ο Τσίπρας νομίζω οτι έχει κατι το αληθινο.
Ισως να κάνω και λάθος. Τα δύσκολα θα τον κρινουν στο μέλλον. Ακόμα ειναι νωρις. Question
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.dvdclubinside.blogspot.com
vasiliskos
Σαμάνος
Σαμάνος
vasiliskos


Αριθμός μηνυμάτων : 146
Τόπος : ΕΛΛΑΔΑ
Registration date : 22/02/2008

Η ΔΙΑΦΘΟΡΑ ΦΕΥΓΕΙ Ο ΑΛΕΞΗΣ ΕΡΧΕΤΑΙ... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ΔΙΑΦΘΟΡΑ ΦΕΥΓΕΙ Ο ΑΛΕΞΗΣ ΕΡΧΕΤΑΙ...   Η ΔΙΑΦΘΟΡΑ ΦΕΥΓΕΙ Ο ΑΛΕΞΗΣ ΕΡΧΕΤΑΙ... Icon_minitimeΚυρ Φεβ 24, 2008 1:20 pm

Αυτό που προσπαθώ να καταλάβω είναι, τι σημαίνει πλέον "αλλαγή". Ο Τσίπρας , ο κάθε Τσίπρας του κάθε Συνασπισμου ή κάθε κόμματος, τι ακριβώς προτείνει?
Η μάλλον προτείνει κάτι περισσότερο από επιδιορθώσεις ενος συστήματος που καταρρέει παρασέρνοντας μαζί τα παιδιά του?

Οι νέοι αυτό που τρέμουν σημερα, μέσα τους, (εκείνη η μερίδα των νέων που μπορούν ακόμα να σκέπτονται γιατί υπάρχουν και όλοι οι άλλοι που έχουν παραδώσει το πνεύμα ήδη) , δεν είναι αν θα βρουν ένα κόμμα, μια ιδεολογία , μια πολιτική να πιστεύψουν και να δουλέψουν γι΄αυτήν, ειναι που βλέπουν ότι δεν υπάρχει καμμιά πολιτική διατεθειμένη να προκαλέσει "σοκ στο σύστημα".

Κάθε πρόταση, κάθε νέο "όραμα" είναι πρόταση επιδιόρθωσης των ήδη υπαρχόντων.
Εναλλαγές ύποπτες ή μη, ωφέλιμες ή όχι στο συμάζεμα μιας καθημερινότητας πεθαμένης.
Και την ιδέα μιας επανάστασης να προσπαθήσεις να οραματιστείς σήμερα, μοιάζεις γελοίος.

Αυτός λοιπόν που γίνεται αγαπητός και κερδίζει τους νέους, είναι όποιος έχει πιάσει το νόημα..
Οτι δηλαδή μπορεί να δώσει μικρές ενέσεις ελπίδας, ώστε να δημιουργηθεί ένα ελάχιστο αντανακλαστικό στον ασθενή που έχει γίνει φυτό...
Η επιτυχία του Τσίπρα είναι ότι θα ποντάρει σε περιορισμένα και χειροπιαστά.

Κάτι σαν το Λαζόπουλο της πολιτικής.
Ο Λάκης δεν χτυπάει τα θεμέλια του συστήματος, χρησιμοποιεί τα τρωτά του σημεία, αυτά που ήδη έχει αντιληφθεί μια μερίδα κόσμου, τα βγάζει στο πιάτο και κερνάει στιγμιαία ακίνδυνη αντίδραση. Είναι η επανάσταση της Τρίτης "στα πλαία όμως του...."

Το ίδιο μπορεί να κάνει κι ένας πολιτικός σήμερα αν είναι έξυπνος. Ξεφεύγει από το ιματζ του παλαιολιθικού προστάτη ενός παγιωμένου συστήματος, και προχωράει στο "πάμε ολοι μαζί κι οπου μας βγάλει".
Τι θες ν΄ακούσεις στο λέω. Ποιόν θέλεις να βρίσεις? Ελα να τον βρίσουμε μαζί. Ποιόν θέλεις να ονομάσεις μαλάκα? Θα το φωνάξω μαζί σου.

Και μετά... Τι?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://vasiliskos.blogspot.com
johnniebegood
Λοχαγός Μόρας
Λοχαγός Μόρας
johnniebegood


Αριθμός μηνυμάτων : 153
Ηλικία : 64
Τόπος : Γαία
Registration date : 21/02/2008

Η ΔΙΑΦΘΟΡΑ ΦΕΥΓΕΙ Ο ΑΛΕΞΗΣ ΕΡΧΕΤΑΙ... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ΔΙΑΦΘΟΡΑ ΦΕΥΓΕΙ Ο ΑΛΕΞΗΣ ΕΡΧΕΤΑΙ...   Η ΔΙΑΦΘΟΡΑ ΦΕΥΓΕΙ Ο ΑΛΕΞΗΣ ΕΡΧΕΤΑΙ... Icon_minitimeΚυρ Φεβ 24, 2008 10:41 pm

vasiliskos έγραψε:
Το ίδιο μπορεί να κάνει κι ένας πολιτικός σήμερα αν είναι έξυπνος. Ξεφεύγει από το ιματζ του παλαιολιθικού προστάτη ενός παγιωμένου συστήματος, και προχωράει στο "πάμε ολοι μαζί κι οπου μας βγάλει".
Τι θες ν΄ακούσεις στο λέω. Ποιόν θέλεις να βρίσεις? Ελα να τον βρίσουμε μαζί. Ποιόν θέλεις να ονομάσεις μαλάκα? Θα το φωνάξω μαζί σου.
Και μετά... Τι?

το εκανε επιτυχημενα ο Καρατζαφερης σε αυτες τις εκλογες.
εδωσε συνεντευξη με την Παναγια δεξια του και τον Τσε αριστερα του.
κατεβασε καθε αναγνωρισιμη "τηλεπερσονα" και κατορθωσε να βαλει αρκετες στην βουλη, ωστε να επηρεαζει το κυβερνον κομμα.
κριτικαρει τα παντα, αλλά δεν κανει συγκεκριμενες προτασεις για τα προβληματα.

το θεμα ειναι οτι δεν γινεται καποιο δημιουργημα του Συστηματος, το οποιο ανερχεται μεσω του Συστηματος, να αλλάξει κατι ουσιαστικο στο Συστημα.

κι ας τον λενε Τσιπρα, κι ας ειναι νεος, κι ας ανηκει στην "προοδευτικη αριστερα".

και το Συστημα ειναι αγαπητοι μου το ιδιο απο τοτε που ανακαλυφθηκε η Εξουσια: τα πολλα στους λιγους και τα λιγα στους πολλους.

ο κομμουνισμος συγκεντρωνε εξουσια και χρημα στους εκλεκτους του κομματος, ο καπιταλισμος συγκεντρωνει εξουσια και χρημα στα χερια των λιγων εκλεκτων που κρυβονται πισω απο τα τραστ και τις κυβερνησεις.

τι σας διαχωριζει απο τους δουλοπαροικους ή τους κολιγους των περασμενων αιωνων?

πιστευετε οτι εχετε ο,τιδηποτε που να σας ανηκει?

αν δεν πληρωσετε τους φορους και τους λογαριασμους δεν θα εχετε ουτε νερο να πιειτε, που ειναι υποτιθεται κοινοχρηστο αγαθο.

ΓΙΑ ΟΛΑ ΠΛΗΡΩΝΕΤΕ ΕΝΟΙΚΙΟ!

ΞΥΠΝΗΣΤΕ - ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΙΣΘΩΤΟΙ ΔΟΥΛΟΙ.

εξαλλου η λεξη δουλειά βγαινει απο την λεξη δουλεία...
σοφη γλωσσα τα Ελληνικα.



ΥΓ. τα πηρα, και θα το ανεβασω και στο μπλογκακι μου. pirat
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.johnniebegood.gr
ΘΗΣΕΑΣ
Ενωμοτάρχης
Ενωμοτάρχης
ΘΗΣΕΑΣ


Αριθμός μηνυμάτων : 47
Registration date : 27/02/2008

Η ΔΙΑΦΘΟΡΑ ΦΕΥΓΕΙ Ο ΑΛΕΞΗΣ ΕΡΧΕΤΑΙ... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ΔΙΑΦΘΟΡΑ ΦΕΥΓΕΙ Ο ΑΛΕΞΗΣ ΕΡΧΕΤΑΙ...   Η ΔΙΑΦΘΟΡΑ ΦΕΥΓΕΙ Ο ΑΛΕΞΗΣ ΕΡΧΕΤΑΙ... Icon_minitimeΣαβ Μαρ 01, 2008 12:52 am

Πες τα ρε άνθρωπε Johnnie. Τα κόμματα είναι αυτά που είναι για να μοιράζεται η πίττα έτσι όπως ορίζει το λόμπι των πούστηδων που μας κυβερνάει. Λυπάμαι που το λέω αλλά είναι κρίμα να ασχολούμαστε με τον κάθε Τσίμπλα πάνω από δευτερόλεπτα, όσο δηλαδή χρειάζεται για να καταλάβουμε ότι άλλη μία μαριονέτα προστέθηκε στο κουκλοθέατρο του παραλόγου.
Για μένα οι πιο αυθεντικοί, τονίζω οι πιο αυθεντικοί και όχι απόλυτα, είναι το ΚΚΕ και η ένωση κεντρώων του Λεβέντη. Όσο για τον ΣΥΝ είναι τα πιο ξεπουλημένα τομάρια της πολιτικής. Πάντα συνεργάζονται με τα μεγάλα κόμματα και δεν καταψηφίζουν τα νομοσχέδια που καταπατούν δικαιώματα της ζωή μας. ο Τσίμπ δεν έχει πολιτικό λόγο το ξαναλέω. Ακούσατε καμμία σοβαρή άποψη για το πρόβλημα της γενιάς των 700 Ευρώ και πάνω από όλα για το περιβαλλοντολογικό; Μήπως το καλοκαίρι θα κλαίμε πάλι με μαύρο δάκρυ για τα δάση ή σταματήσαμε να κλαίμε καθόλου για τα μολυσμένα ποτάμια της Ελλάδας; Πρόσφατα πήγα στα Γιάννενα. Σε όλη τη διαδρομή όσα ποτάμια είδα ήταν ΟΛΑ μολυσμένα. Το νερό της λίμνης των Ιωαννίνων είναι γκρί. Η ουσία είναι μία ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΒΑΣΙΛΕΥΕΙ Η ΜΟΝΑΞΙΑ ΚΥΡΙΑΡΧΕΙ Η ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ. Είμαστε καταναλωτές και τίποτα περισσότερο.
Τέλος πρόσφατα είδα ένα ντοκιμαντέρ για τον Ηλία Πετρόπουλο. Έλληνας λαογράφος που έφυγε για το Παρίσι το 1975 και πέθανε το 2003 αν θυμάμαι καλά. Έκανε φυλακή και τα γνωστά. Έγραψε βιβλία για το ρεμπέτικο, τις πουτάνες, τους ομοφυλόφιλους, τα νεκροταφεία και ότι άλλο εμείς ονομάζουμε περιθώριο. Αυτό που κρατάω είναι ένα. Για τον Πετρόπουλο η λέξη περιθώριο είναι πούστικη. Στην ουσία το περιθώριο είναι το υπόγειο πάνω στο οποίο πατάει όχι μόνο η μπουρζουαζία αλλά ακόμα και οι δήθεν προλετάριοι. Και δεν το κρύβω και εγώ ότι πολλές φορές μετάνιωσα που δεν έδειξα αγάπη σε τέτοιους ανθρώπους. Υπάρχει πιο Χριστιανικό μήνυμα; Για μένα όχι. Και αν και δήλωνε αναρχικός ο Πετρόπουλος και έβρυζε στα ίσια την εκκλησία για την υποκρισία της εξουσίας της για μένα είναι βαθύτατα ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΣ. Αγάπησε αυτόν που είναι κλεισμένος στο υπόγειό του. Τότε θα έχεις νικήσει τους φόβους. Τα λέω για να τα ακούσω και να τα πιστέψω περισσότερο γιατί με συγκλόνισε το ντοκιμαντέρ. Johnnie είναι 2.1GB μπορώ να το σπάσω σε ενότητες και να το ανεβάσω;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
johnniebegood
Λοχαγός Μόρας
Λοχαγός Μόρας
johnniebegood


Αριθμός μηνυμάτων : 153
Ηλικία : 64
Τόπος : Γαία
Registration date : 21/02/2008

Η ΔΙΑΦΘΟΡΑ ΦΕΥΓΕΙ Ο ΑΛΕΞΗΣ ΕΡΧΕΤΑΙ... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ΔΙΑΦΘΟΡΑ ΦΕΥΓΕΙ Ο ΑΛΕΞΗΣ ΕΡΧΕΤΑΙ...   Η ΔΙΑΦΘΟΡΑ ΦΕΥΓΕΙ Ο ΑΛΕΞΗΣ ΕΡΧΕΤΑΙ... Icon_minitimeΣαβ Μαρ 01, 2008 10:48 am

ΘΗΣΕΑΣ έγραψε:
Johnnie είναι 2.1GB μπορώ να το σπάσω σε ενότητες και να το ανεβάσω;
μπορεις, αν το μηχανημα σου αντεχει την επεξεργασια.
αν ριξω εγω για επεξεργασια 2.1GB βιντεο στον υπολογιστη μου, κολλησε...
στο filleden ισως?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.johnniebegood.gr
HELLen
Ενωμοτάρχης
Ενωμοτάρχης
HELLen


Αριθμός μηνυμάτων : 37
Ηλικία : 44
Registration date : 22/02/2008

Η ΔΙΑΦΘΟΡΑ ΦΕΥΓΕΙ Ο ΑΛΕΞΗΣ ΕΡΧΕΤΑΙ... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ΔΙΑΦΘΟΡΑ ΦΕΥΓΕΙ Ο ΑΛΕΞΗΣ ΕΡΧΕΤΑΙ...   Η ΔΙΑΦΘΟΡΑ ΦΕΥΓΕΙ Ο ΑΛΕΞΗΣ ΕΡΧΕΤΑΙ... Icon_minitimeΚυρ Μαρ 02, 2008 7:20 pm

MaryInsider έγραψε:
Ανεξαρτητα με το δημόσιο προφιλ που βγαζει ο Τσίπρας νομίζω οτι έχει κατι το αληθινο.
Ισως να κάνω και λάθος. Τα δύσκολα θα τον κρινουν στο μέλλον. Ακόμα ειναι νωρις. Question

Τι αληθινο εχει ρε Μαρια μου ο Αλεξης; Το τσουτσεκι-ελευθερος επαγγελματιας που αποφασισε να το παιξει ξαφνικα αριστερος? Ελεος! Κανει μπαμ οτι ειναι τηλεκατευθυνομενος δε το βλεπεις?
Evil or Very Mad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
MaryInsider
Οπλίτης (Όμοιος)
Οπλίτης (Όμοιος)
MaryInsider


Αριθμός μηνυμάτων : 8
Ηλικία : 51
Registration date : 23/02/2008

Η ΔΙΑΦΘΟΡΑ ΦΕΥΓΕΙ Ο ΑΛΕΞΗΣ ΕΡΧΕΤΑΙ... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ΔΙΑΦΘΟΡΑ ΦΕΥΓΕΙ Ο ΑΛΕΞΗΣ ΕΡΧΕΤΑΙ...   Η ΔΙΑΦΘΟΡΑ ΦΕΥΓΕΙ Ο ΑΛΕΞΗΣ ΕΡΧΕΤΑΙ... Icon_minitimeΚυρ Μαρ 02, 2008 10:19 pm

HELLen έγραψε:
MaryInsider έγραψε:
Ανεξαρτητα με το δημόσιο προφιλ που βγαζει ο Τσίπρας νομίζω οτι έχει κατι το αληθινο.
Ισως να κάνω και λάθος. Τα δύσκολα θα τον κρινουν στο μέλλον. Ακόμα ειναι νωρις. Question

Τι αληθινο εχει ρε Μαρια μου ο Αλεξης; Το τσουτσεκι-ελευθερος επαγγελματιας που αποφασισε να το παιξει ξαφνικα αριστερος? Ελεος! Κανει μπαμ οτι ειναι τηλεκατευθυνομενος δε το βλεπεις?
Evil or Very Mad

Μπορεί και να ναι ετσι. Αλλά εγω εκφραζω μια εντελως προσωπική αποψη. Βρίσκω ενθαρρυντικο το ότι σε μια παλαιολιθική παράταξη ηγείται ενας νεος άνθρωπος. Και επαναλαμβάνω οτι ακο΄μα δεν μπορούμε να έχουμε πλήρη αποψη για το θέμα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.dvdclubinside.blogspot.com
HELLen
Ενωμοτάρχης
Ενωμοτάρχης
HELLen


Αριθμός μηνυμάτων : 37
Ηλικία : 44
Registration date : 22/02/2008

Η ΔΙΑΦΘΟΡΑ ΦΕΥΓΕΙ Ο ΑΛΕΞΗΣ ΕΡΧΕΤΑΙ... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ΔΙΑΦΘΟΡΑ ΦΕΥΓΕΙ Ο ΑΛΕΞΗΣ ΕΡΧΕΤΑΙ...   Η ΔΙΑΦΘΟΡΑ ΦΕΥΓΕΙ Ο ΑΛΕΞΗΣ ΕΡΧΕΤΑΙ... Icon_minitimeΔευ Μαρ 03, 2008 7:57 pm

ΟΚ. Δεν θα καθησω τωρα να τσακωθω για τον μπουλη!
Laughing Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
John Black
Πεντηκόνταρχος
Πεντηκόνταρχος
John Black


Αριθμός μηνυμάτων : 100
Ηλικία : 49
Registration date : 21/02/2008

Η ΔΙΑΦΘΟΡΑ ΦΕΥΓΕΙ Ο ΑΛΕΞΗΣ ΕΡΧΕΤΑΙ... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ΔΙΑΦΘΟΡΑ ΦΕΥΓΕΙ Ο ΑΛΕΞΗΣ ΕΡΧΕΤΑΙ...   Η ΔΙΑΦΘΟΡΑ ΦΕΥΓΕΙ Ο ΑΛΕΞΗΣ ΕΡΧΕΤΑΙ... Icon_minitimeΠαρ Μαρ 14, 2008 1:23 pm

Προσωπικά μου αρέσει που ένας άνθρωπος σε αυτή την ηλικία βρίσκεται σε μία τέτοια θέση. Από την άλλη η ηλικία από μόνη της δεν σημαίνει απαραίτητα και νεωτερισμό στη σκέψη. Έχω ακούσει νέους βουλευτές να μιλάνε σα το Μητσοτάκη και νόμιζα ότι έβλεπα «Ελληνοφρένεια». Δεν έβλεπα όμως «Ελληνοφρένεια». Ομιλία τους στη Βουλή έβλεπα απο ΝΕΤ. Όταν βλέπω όμως πράσινους κόκκινους και μπλε κόκκους να του τη λένε για τα χρόνια του και την εμπειρία του, φρικάρω. Εχθές άκουσα την Παπαρήγα να σχολιάζει την παρουσία του στο συνέδριο του ΠΑΣΟΚ : «Τα νέα προϊόντα πρέπει να μπαίνουν στη βιτρίνα» και αυθόρμητα σκέφτηκα ότι τα ελαττωματικά προϊόντα μάλλον τα πηγαίνουν στις αποθήκες του Περισσού.
Το’χουμε χάσει εντελώς έτσι?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://mementumvivere.blogspot.com/
johnniebegood
Λοχαγός Μόρας
Λοχαγός Μόρας
johnniebegood


Αριθμός μηνυμάτων : 153
Ηλικία : 64
Τόπος : Γαία
Registration date : 21/02/2008

Η ΔΙΑΦΘΟΡΑ ΦΕΥΓΕΙ Ο ΑΛΕΞΗΣ ΕΡΧΕΤΑΙ... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ΔΙΑΦΘΟΡΑ ΦΕΥΓΕΙ Ο ΑΛΕΞΗΣ ΕΡΧΕΤΑΙ...   Η ΔΙΑΦΘΟΡΑ ΦΕΥΓΕΙ Ο ΑΛΕΞΗΣ ΕΡΧΕΤΑΙ... Icon_minitimeΣαβ Μαρ 15, 2008 12:22 am

για να καταλαβετε τα χαλια μας, σκεφθειτε μονο οτι ενας Τσιπρας καταληγει να φαινεται Τσε στα ματια των ψηφοφορων.

δεν τον υποτιμω σαν ατομο, απλα γνωριζω οτι ειναι και αυτος γεννημα του συστηματος και θα υποκυψει αναγκαστικα για να ανελθει.


ε ρε και ναχε την κοκα κολα σπονσορα ο μακαριτης ο Τσε...
και ποπ σταρ θα ειχε γινει! afro
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.johnniebegood.gr
Darkoteque
Psychosomatic Addict, Insane
Psychosomatic Addict, Insane
Darkoteque


Αριθμός μηνυμάτων : 227
Ηλικία : 35
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 09/03/2008

Η ΔΙΑΦΘΟΡΑ ΦΕΥΓΕΙ Ο ΑΛΕΞΗΣ ΕΡΧΕΤΑΙ... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ΔΙΑΦΘΟΡΑ ΦΕΥΓΕΙ Ο ΑΛΕΞΗΣ ΕΡΧΕΤΑΙ...   Η ΔΙΑΦΘΟΡΑ ΦΕΥΓΕΙ Ο ΑΛΕΞΗΣ ΕΡΧΕΤΑΙ... Icon_minitimeΤρι Απρ 29, 2008 12:53 am

Πωπωωωωω, maaaan..
Πολύ "θάψιμο", σε λέωωω...!

Bloody Kisses
xXx
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://darkoteque.blogspot.com/
HELLen
Ενωμοτάρχης
Ενωμοτάρχης
HELLen


Αριθμός μηνυμάτων : 37
Ηλικία : 44
Registration date : 22/02/2008

Η ΔΙΑΦΘΟΡΑ ΦΕΥΓΕΙ Ο ΑΛΕΞΗΣ ΕΡΧΕΤΑΙ... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ΔΙΑΦΘΟΡΑ ΦΕΥΓΕΙ Ο ΑΛΕΞΗΣ ΕΡΧΕΤΑΙ...   Η ΔΙΑΦΘΟΡΑ ΦΕΥΓΕΙ Ο ΑΛΕΞΗΣ ΕΡΧΕΤΑΙ... Icon_minitimeΔευ Ιουν 30, 2008 9:24 am

Απο τα ψηλα στα χαμηλα!!! Απο κει που ηταν 19 επεσε στο 11,5 το ποσοστο του Αλεξη. Laughing Laughing Laughing Γρηγορα ξεφουσκωσε το πραμα η μου φαινεται??? Το κουλο ομως ειναι οτι υπαρχει ακομα ενα 35% που θελει συνεργασια ΠΑΣΟΚ με ΣΥΡΙΖΑ.
Αλλα μαλλον θα ξεφουσκωσει και αυτο με τον καιρο. bounce Basketball bounce
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Δεν_Ειμαι_Εγω
Ιππέας
Ιππέας
Δεν_Ειμαι_Εγω


Αριθμός μηνυμάτων : 29
Ηλικία : 47
Τόπος : Θεσσαλονικη
Registration date : 29/06/2008

Η ΔΙΑΦΘΟΡΑ ΦΕΥΓΕΙ Ο ΑΛΕΞΗΣ ΕΡΧΕΤΑΙ... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ΔΙΑΦΘΟΡΑ ΦΕΥΓΕΙ Ο ΑΛΕΞΗΣ ΕΡΧΕΤΑΙ...   Η ΔΙΑΦΘΟΡΑ ΦΕΥΓΕΙ Ο ΑΛΕΞΗΣ ΕΡΧΕΤΑΙ... Icon_minitimeΤρι Ιουλ 01, 2008 2:16 am

Δεν παύει να είναι ένα άκρως θετικό ποσοστό, μέσα στην δυσοσμία του δικοματισμού! Ας μη γελιόμαστε, το ποσοστό του 19% ήταν πλασματικό, αποτέλεσμα υπερέκθεσης στα Μηντια-χωρίς να παραγνωρίζω και τηυν ανάγκη του κόσμου να ελπίσει σε κάτι καινούριο: Το ποσοστό μπορεί να έπεσε, αλλά είναι στο χέρι του ΣΥ.ΡΙΖ.Α (δεν προσωποποιώ...)να το κρατήσει εκεί που είναι, και ίσως να το αυξήσει και πάλι-δείχνοντας πως έχει ξεπεράσει την εποχή της "ξύλινης γλώσσας" της αριστεράς δια παντώς, και είναι φορέας νέων ιδεών και αντιλήψεων...

Όπως και να το κάνουμε,δυστυχώς, με το φτωχό μου το μυαλό, δεν μπορώ να αντιληφθώ κάποια (ορατή) εναλλακτική... Embarassed
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Lady Bug
Ιππέας
Ιππέας
Lady Bug


Αριθμός μηνυμάτων : 16
Ηλικία : 44
Registration date : 30/06/2008

Η ΔΙΑΦΘΟΡΑ ΦΕΥΓΕΙ Ο ΑΛΕΞΗΣ ΕΡΧΕΤΑΙ... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ΔΙΑΦΘΟΡΑ ΦΕΥΓΕΙ Ο ΑΛΕΞΗΣ ΕΡΧΕΤΑΙ...   Η ΔΙΑΦΘΟΡΑ ΦΕΥΓΕΙ Ο ΑΛΕΞΗΣ ΕΡΧΕΤΑΙ... Icon_minitimeΤρι Ιουλ 01, 2008 9:12 am

Δεν_Ειμαι_Εγω έγραψε:
Δεν παύει να είναι ένα άκρως θετικό ποσοστό, μέσα στην δυσοσμία του δικοματισμού! Ας μη γελιόμαστε, το ποσοστό του 19% ήταν πλασματικό, αποτέλεσμα υπερέκθεσης στα Μηντια-χωρίς να παραγνωρίζω και τηυν ανάγκη του κόσμου να ελπίσει σε κάτι καινούριο: Το ποσοστό μπορεί να έπεσε, αλλά είναι στο χέρι του ΣΥ.ΡΙΖ.Α (δεν προσωποποιώ...)να το κρατήσει εκεί που είναι, και ίσως να το αυξήσει και πάλι-δείχνοντας πως έχει ξεπεράσει την εποχή της "ξύλινης γλώσσας" της αριστεράς δια παντώς, και είναι φορέας νέων ιδεών και αντιλήψεων...

Όπως και να το κάνουμε,δυστυχώς, με το φτωχό μου το μυαλό, δεν μπορώ να αντιληφθώ κάποια (ορατή) εναλλακτική... Embarassed

Τέτοια μετακίνηση ποσοστού σε τόσο λίγο χρόνο δείχνει φούσκα. Και τι να το κάνω το Τσιπράκι όταν απορρίπτει και καλά το ΠΑΣΟΚ και το φλερτάρει την ίδια στιγμή; Υποτίθεται ότι είναι αριστερός που καλεί τα κανάλια για να τον δουν να κάνει shoppng στο Κολωνάκι; Αυτή είναι η εναλλάκτική;
Χίλιες φορές δηλαδή ΚΚΕ ή ΛΑΟΣ. Κάτι ακραίο μπας και ταραχτούν τα πράγματα και ξυπνήσουμε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Darkoteque
Psychosomatic Addict, Insane
Psychosomatic Addict, Insane
Darkoteque


Αριθμός μηνυμάτων : 227
Ηλικία : 35
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 09/03/2008

Η ΔΙΑΦΘΟΡΑ ΦΕΥΓΕΙ Ο ΑΛΕΞΗΣ ΕΡΧΕΤΑΙ... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ΔΙΑΦΘΟΡΑ ΦΕΥΓΕΙ Ο ΑΛΕΞΗΣ ΕΡΧΕΤΑΙ...   Η ΔΙΑΦΘΟΡΑ ΦΕΥΓΕΙ Ο ΑΛΕΞΗΣ ΕΡΧΕΤΑΙ... Icon_minitimeΤρι Ιουλ 01, 2008 9:39 am

"Χίλιες φορές δηλαδή ΚΚΕ ή ΛΑΟΣ. Κάτι ακραίο μπας και ταραχτούν τα πράγματα και ξυπνήσουμε."

OXIIIIIIIIIIII..
kai ta 2 kommata anhksoun ston fasismo! lol!

A re knhtakiaaaa.. tha sas deirw kamia mera!

Bloody Kisses
xXx
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://darkoteque.blogspot.com/
johnniebegood
Λοχαγός Μόρας
Λοχαγός Μόρας
johnniebegood


Αριθμός μηνυμάτων : 153
Ηλικία : 64
Τόπος : Γαία
Registration date : 21/02/2008

Η ΔΙΑΦΘΟΡΑ ΦΕΥΓΕΙ Ο ΑΛΕΞΗΣ ΕΡΧΕΤΑΙ... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ΔΙΑΦΘΟΡΑ ΦΕΥΓΕΙ Ο ΑΛΕΞΗΣ ΕΡΧΕΤΑΙ...   Η ΔΙΑΦΘΟΡΑ ΦΕΥΓΕΙ Ο ΑΛΕΞΗΣ ΕΡΧΕΤΑΙ... Icon_minitimeΤρι Ιουλ 01, 2008 11:14 am

Lady Bug έγραψε:
Τέτοια μετακίνηση ποσοστού σε τόσο λίγο χρόνο δείχνει φούσκα. Και τι να το κάνω το Τσιπράκι όταν απορρίπτει και καλά το ΠΑΣΟΚ και το φλερτάρει την ίδια στιγμή; Υποτίθεται ότι είναι αριστερός που καλεί τα κανάλια για να τον δουν να κάνει shoppng στο Κολωνάκι; Αυτή είναι η εναλλάκτική;
Χίλιες φορές δηλαδή ΚΚΕ ή ΛΑΟΣ.

Κάτι ακραίο μπας και ταραχτούν τα πράγματα και ξυπνήσουμε.

τοσο ακραιο κανει? Rolling Eyes

Η ΔΙΑΦΘΟΡΑ ΦΕΥΓΕΙ Ο ΑΛΕΞΗΣ ΕΡΧΕΤΑΙ... Gse_multipart25246

ζητουνται υπουργοι και υφυπουργοι με οραμα. πληροφοριες κυριο Γιαννη. pirat

lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.johnniebegood.gr
Lady Bug
Ιππέας
Ιππέας
Lady Bug


Αριθμός μηνυμάτων : 16
Ηλικία : 44
Registration date : 30/06/2008

Η ΔΙΑΦΘΟΡΑ ΦΕΥΓΕΙ Ο ΑΛΕΞΗΣ ΕΡΧΕΤΑΙ... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ΔΙΑΦΘΟΡΑ ΦΕΥΓΕΙ Ο ΑΛΕΞΗΣ ΕΡΧΕΤΑΙ...   Η ΔΙΑΦΘΟΡΑ ΦΕΥΓΕΙ Ο ΑΛΕΞΗΣ ΕΡΧΕΤΑΙ... Icon_minitimeΤετ Ιουλ 02, 2008 8:54 am

JbG και Darkoteque δεν είμαι ΚΚΕ ή ΛΑΟΣ! Φασίστες και αφέντες δεν γουστάρω στην ζωή μου!!! pirat
Όμως η κοινωνία χρειάζεται ένα καλό ηλεκτροσόκ να συνέλθει και να εκτιμήσει αυτά που τώρα θεωρεί δεδομένα όπως η ελευθερία. Να γίνει ένα καλό reset δηλαδή. Idea Και μετά βλέπουμε.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
johnniebegood
Λοχαγός Μόρας
Λοχαγός Μόρας
johnniebegood


Αριθμός μηνυμάτων : 153
Ηλικία : 64
Τόπος : Γαία
Registration date : 21/02/2008

Η ΔΙΑΦΘΟΡΑ ΦΕΥΓΕΙ Ο ΑΛΕΞΗΣ ΕΡΧΕΤΑΙ... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ΔΙΑΦΘΟΡΑ ΦΕΥΓΕΙ Ο ΑΛΕΞΗΣ ΕΡΧΕΤΑΙ...   Η ΔΙΑΦΘΟΡΑ ΦΕΥΓΕΙ Ο ΑΛΕΞΗΣ ΕΡΧΕΤΑΙ... Icon_minitimeΤετ Ιουλ 02, 2008 11:33 am

Lady Bug έγραψε:
JbG και Darkoteque δεν είμαι ΚΚΕ ή ΛΑΟΣ!

για να γραφεις με κοκκινα γραμματα, ΛΑΟΣ δεν εισαι σιγουρα.
αλλά εγω δεν σε χαρακτηρισα, μια προταση σου εκανα αν δεν ηξερες τι να ψηφισεις.
(μη μας φαει την ψηφο η Σαρη ή ο ευμορφος Αδωνις... lol! )

Παράθεση :

Φασίστες και αφέντες δεν γουστάρω στην ζωή μου!!! pirat

και πολυ καλα κανεις!

Παράθεση :

Όμως η κοινωνία χρειάζεται ένα καλό ηλεκτροσόκ να συνέλθει και να εκτιμήσει αυτά που τώρα θεωρεί δεδομένα όπως η ελευθερία. Να γίνει ένα καλό reset δηλαδή. Idea Και μετά βλέπουμε.

ξερω ενα καλο ερεθισμα για σκεψεις, που περιεχει απ ολα τα δεδομενα.
το ριχνω με μουσικη υποκρουση:

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.johnniebegood.gr
V for Vasilis
Πολέμαρχος-Ιππαγρέτης
Πολέμαρχος-Ιππαγρέτης
V for Vasilis


Αριθμός μηνυμάτων : 147
Ηλικία : 48
Registration date : 20/02/2008

Η ΔΙΑΦΘΟΡΑ ΦΕΥΓΕΙ Ο ΑΛΕΞΗΣ ΕΡΧΕΤΑΙ... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ΔΙΑΦΘΟΡΑ ΦΕΥΓΕΙ Ο ΑΛΕΞΗΣ ΕΡΧΕΤΑΙ...   Η ΔΙΑΦΘΟΡΑ ΦΕΥΓΕΙ Ο ΑΛΕΞΗΣ ΕΡΧΕΤΑΙ... Icon_minitimeΤετ Ιουλ 02, 2008 11:52 am

Bug, αν δεν έχεις πολιτικό background -έστω οικογενειακό- με ξύλο, φυλακίσεις και εξορίες, καλύτερα να μην πετάς τέτοιους όλμους. Evil or Very Mad
Αν και τώρα που το σκέφτομαι...πλάκα θα είχε να εφαρμοστεί αύριο στρατιωτικός νόμος και να κάνουν οι μπάτσοι γιουρούσι σπίτι σου...! Τι λες;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://itaniepitas.blogspot.com
Darkoteque
Psychosomatic Addict, Insane
Psychosomatic Addict, Insane
Darkoteque


Αριθμός μηνυμάτων : 227
Ηλικία : 35
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 09/03/2008

Η ΔΙΑΦΘΟΡΑ ΦΕΥΓΕΙ Ο ΑΛΕΞΗΣ ΕΡΧΕΤΑΙ... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ΔΙΑΦΘΟΡΑ ΦΕΥΓΕΙ Ο ΑΛΕΞΗΣ ΕΡΧΕΤΑΙ...   Η ΔΙΑΦΘΟΡΑ ΦΕΥΓΕΙ Ο ΑΛΕΞΗΣ ΕΡΧΕΤΑΙ... Icon_minitimeΤετ Ιουλ 02, 2008 12:32 pm

den eipa pws eisai KKE i LAOS!
apla eipa pws kai ta 2 kommata einai fasistika.
oso k an den to theloume gia to KKE!

exw pollous gnwstous kai files KNHTISES, oi opoioi einai AKRIVWS opws oi fasistes!
se fash tou an pame gia krasia i retsines arxhzoun lene ta dika tous kai sou kanoun plhsh egkefalou na mpeis sthn organwsh ths KNE!

Den kryvw pws gia 1mhna hmoun mesa ekei!
alla meta katalava pws htan ekei mesa GIA TON POUTSO.
se fash anamashmenes protaseis/kollhmena myala/pepithiseis tou 1821 k malakies koinws..
Opote gyrizw k tous lew: Na pate na gamhthteite paliofasistakia kai parte k ta eishthria sas apo to festival ths KNE. Den poulhsa oute ena!"

Bloody Kisses
xXx

p.s.: Den mas xreiazetai KKE i LAOS. Mas xreiazetai ena gero xeri ksylo mpas kai niwsoume tpt, giati etsi opws pame pali h N.D. tha vgei sthn epikratia! [gamwwww.. Evil or Very Mad]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://darkoteque.blogspot.com/
 
Η ΔΙΑΦΘΟΡΑ ΦΕΥΓΕΙ Ο ΑΛΕΞΗΣ ΕΡΧΕΤΑΙ...
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
'Η ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ :: Πολιτική :: Ελλάδα-
Μετάβαση σε: