'Η ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
'Η ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ

--- Forum ενάντια στα δήθεν ---
 
Αρχική ΣελίδαΑρχική Σελίδα  ΕικονοθήκηΕικονοθήκη  ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΑναζήτησηΑναζήτηση  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  

 

 DVD-ο-Προτάσεις (Νέες κυκλοφορίες)

Πήγαινε κάτω 
+5
Δεν_Ειμαι_Εγω
John Black
vasiliskos
V for Vasilis
Stratos
9 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Darkoteque
Psychosomatic Addict, Insane
Psychosomatic Addict, Insane
Darkoteque


Αριθμός μηνυμάτων : 227
Ηλικία : 35
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 09/03/2008

DVD-ο-Προτάσεις (Νέες κυκλοφορίες) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: DVD-ο-Προτάσεις (Νέες κυκλοφορίες)   DVD-ο-Προτάσεις (Νέες κυκλοφορίες) - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Ιουλ 01, 2008 12:50 pm

to'xw dei vreee.. Very Happy
tainiara, alla k pali skiaxtika!
kses.. h foveia mou!

pw pw pw pw pw... ti prama ki'ayto me mena?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://darkoteque.blogspot.com/
Δεν_Ειμαι_Εγω
Ιππέας
Ιππέας
Δεν_Ειμαι_Εγω


Αριθμός μηνυμάτων : 29
Ηλικία : 47
Τόπος : Θεσσαλονικη
Registration date : 29/06/2008

DVD-ο-Προτάσεις (Νέες κυκλοφορίες) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: DVD-ο-Προτάσεις (Νέες κυκλοφορίες)   DVD-ο-Προτάσεις (Νέες κυκλοφορίες) - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Ιουλ 01, 2008 3:40 pm

AMERICAN GANGSTER


DVD-ο-Προτάσεις (Νέες κυκλοφορίες) - Σελίδα 2 Americ12

Ο Φράνκ Λούκας, ένας μαύρος νεαρός στην Νέα Υόρκη της δεκαετίας του 80, ξεφεύγει από το γκέτο και καταφέρνει, με όπλο την αποφασιστικότητά του,την τυφλή πειθαρχία των δικών του και ένα παράτολμο σχέδιο, να γίνει ένα από τα μεγάλα κεφάλια του αμερικανικού υποκόσμου-πράγμα αδιανόητο, εκτοπίζοντας την ιταλική μαφία. Παράλληλα, ένας νεαρός και απόλυτα αδιάφθορος αστυνομικός, αφού αντιμετωπίζει και αυτός τις δικές του συμπληγάδες εξαιτίας του χαρακτήρα του και της διαφθοράς που σαρώνει την αστυνομία, προάγεται σε αρχηγό του τμήματος δίωξηςναρκωτικών, με στόχο να ανακαλύψουν ποιός είναι ο μεγάλος άγνωστος "Χ" που 'εχει κατακλύσει την αγορά με την καθαρότερη ηρωίνη που είχε ποτέ κυκλοφορήσει στη πιάτσα...

Ταινία που, παρά το μέγεθός της (κοντά στις 3 ώρες!) δεν κάνει πουθενά κοιλιά και κρατάει αμοίωτο το ενδιαφέρον. Σενάριο βασισμένο σε αληθινή ιστορία, που είναι όμως εξεχόντως "αβανταδόρικο" ως προς τον Ντανζέλ Ουόσιγκτον, αφήνοντας τον Ράσσελ Κρόου σε έναν πιο "δεύτερο ρόλο: Πάρα μα πάρα πολύ καλά κάνανε, αν μου επιτρέπεται! Πρόκειται για έναν από τους κορυφαίους ηθοποιούς της γενιάς του, που "στραγγίζει" κάθε ρόλο που παίρνει στα χέρια του-και το ίδιο έκανε και τώρα! Ο Κρόου, είναι απλώς επαρκής-τουλάχιστον δεν πήρε την ταινία στο λαιμό του ο άμπαλος!

Αν σας αρέσει η θεματολογία, ο Ντανζέλ ή απλά θέλετε να δείτε μια ταινία που σέβεται τον θεατή, τότε μην διστάσετε: δεν θα σας απογοητεύσει... Wink


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
magicat
Ενωμοτάρχης
Ενωμοτάρχης
magicat


Αριθμός μηνυμάτων : 60
Ηλικία : 46
Registration date : 30/04/2008

DVD-ο-Προτάσεις (Νέες κυκλοφορίες) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: DVD-ο-Προτάσεις (Νέες κυκλοφορίες)   DVD-ο-Προτάσεις (Νέες κυκλοφορίες) - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Ιουλ 02, 2008 11:18 am

Hedwig and the Angry Inch (2001) Σκηνοθετεί και παίζει ο John Cameron Mitchell. Η ιστορία είναι βασισμένη στο βιβλίο του ιδίου και έχει γίνει μιούζικαλ σε όλο τον κόσμο αλλά και στην χώρα μας βρε που τον-την Hedwig την υποδύθηκε η Εβελίνα Παπούλια (μη χέσω)
DVD-ο-Προτάσεις (Νέες κυκλοφορίες) - Σελίδα 2 Hedwig_f
DVD-ο-Προτάσεις (Νέες κυκλοφορίες) - Σελίδα 2 Hedwig-and-the-angry-inch-5
Ναι ξέρω ...τα αγόρια του Forum δεν θα θέλουν να το δουν. Ρε ξεκολλάτε...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Darkoteque
Psychosomatic Addict, Insane
Psychosomatic Addict, Insane
Darkoteque


Αριθμός μηνυμάτων : 227
Ηλικία : 35
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 09/03/2008

DVD-ο-Προτάσεις (Νέες κυκλοφορίες) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: DVD-ο-Προτάσεις (Νέες κυκλοφορίες)   DVD-ο-Προτάσεις (Νέες κυκλοφορίες) - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 03, 2008 6:10 pm

Poios protine to Juno?

TO EIDA kai htan teleio! Wink
exei parei Oscar prwtotypou senariou!
Para poly kalo.. Smile

Bloody Kisses
xXx

p.s.: htan kai h THEA kopelitsa apo to "Hard Candy"!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://darkoteque.blogspot.com/
Darkoteque
Psychosomatic Addict, Insane
Psychosomatic Addict, Insane
Darkoteque


Αριθμός μηνυμάτων : 227
Ηλικία : 35
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 09/03/2008

DVD-ο-Προτάσεις (Νέες κυκλοφορίες) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: DVD-ο-Προτάσεις (Νέες κυκλοφορίες)   DVD-ο-Προτάσεις (Νέες κυκλοφορίες) - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Ιουλ 06, 2008 1:49 am

DVD-ο-Προτάσεις (Νέες κυκλοφορίες) - Σελίδα 2 Anamericancrime

Amerikh to 1965!
oxi poly palia alla oxi kai poly prosfata!
h tainia vasizetai se pragmatika gegonota.
eimai idiaitera eysaisthith se tetoiou eidous eikones..
an exete ypomonh, deite thn!
AKSIZEI!

Kai vevaiws-vevaiws paizei kai h THEA... Ellen Page [Hard Candy, Juno]

DVD-ο-Προτάσεις (Νέες κυκλοφορίες) - Σελίδα 2 Ellenpage

DVD-ο-Προτάσεις (Νέες κυκλοφορίες) - Σελίδα 2 Ellen_page_12

apla.. THN LATREYW THN MIKRH!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://darkoteque.blogspot.com/
Stratos
Πεντηκόνταρχος
Πεντηκόνταρχος
Stratos


Αριθμός μηνυμάτων : 95
Ηλικία : 50
Τόπος : Εδώ
Registration date : 22/02/2008

DVD-ο-Προτάσεις (Νέες κυκλοφορίες) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: DVD-ο-Προτάσεις (Νέες κυκλοφορίες)   DVD-ο-Προτάσεις (Νέες κυκλοφορίες) - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Ιουλ 21, 2008 7:30 pm

DVD-ο-Προτάσεις (Νέες κυκλοφορίες) - Σελίδα 2 There_13

Ο άνθρωπος δίνει ρέστα...
Αν και βασικά περίμενα κάτι διαφορετικό από την ταινία, με αποζημίωσε και με το παραπάνω ο "μάστορας".




Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://alladalla.blogspot.com/
John Black
Πεντηκόνταρχος
Πεντηκόνταρχος
John Black


Αριθμός μηνυμάτων : 100
Ηλικία : 49
Registration date : 21/02/2008

DVD-ο-Προτάσεις (Νέες κυκλοφορίες) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: DVD-ο-Προτάσεις (Νέες κυκλοφορίες)   DVD-ο-Προτάσεις (Νέες κυκλοφορίες) - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Ιουλ 28, 2008 1:14 am

Δεν_Ειμαι_Εγω έγραψε:
Και μια ακόμη, πριν πέσω για ύπνο: EL ORFANATO (Το ορφανοτροφείο)


DVD-ο-Προτάσεις (Νέες κυκλοφορίες) - Σελίδα 2 Elorfa10

Δασκάλα για "δύσκολα παιδιά" που μεγάλωσε ορφανή, αγοράζει το παλιό κτιριο του ορφανοτροφείου στο οποίο πέρασε τα χρόνια της παιδκής της αθωότητας, αποφασίζοντας να το μετατρέψει με τη σειρά της σε πρότυπο ορφανοτροφείο για παιδιά με ειδικές ανάγκες. Έχοντας ήδη υιοθετήσει ένα παιδάκι με σοβαρή ασθένεια, θέλει να δώσει όση αγάπη έλαβε η ίδια και στα παιδιά που θα αναλάβει. Όμως η τραγική-και κυρίως μυστηριώδης- εξαφάνιση του γιού της, θα την "στοιχειώσει" (και κυριολεκτικά?) και θα την φέρει κοντά στην παράνοια.Όσπου... (χε χε, καπου εδώ αρχίζουν τα -πολύ- ωραία... Twisted Evil Twisted Evil Wink )

Γκιγιέρμο Ντελ Τορο, όπου μετά τον "Λαβύρινθο του Πάνα" (σπεύσατε όσοι δεν το έχουν δει,ταινία που αξίζει να την δεις,και όχι μόνο μία φορα!...) μας δίνει ένα θρίλερ που...είναι τόσο καλογυρισμένο,που σε κάνει να ξεχνάς πως είναι θρίλερ!!! Καταπληκτική φωτογραφία, ρυθμός που δεν πέφτει στιγμή, και ένα τέλος που θα θυμίσει παλιότερα πολύ καλά ψυχολογικά θρίλερ... Ο σκηνοθέτης δεν επιστρατεύεται "φτηνά" κόλπα για να σε τρομάξει, προτιμά να χτίσει ατμόσφαιρα και επιβραβεύεται στο τέλος,καθώς "χάνεσαι" τελείως στο story του...

Είναι ισπανόφωνη (ελπίζω να μην αποτελέσει αυτό εμπόδιο για κάποιον, γιατί θα'ναι κρίμα...), όπως ισπανόφωνο είναι και το τρέιλερ που ακολουθεί... Δείτε το.
Νύχτα!


Τη ταινία την είδα χτές. Μου άρεσε παρα πολύ. Είχα πολύ καιρό να δώ κάτι τόσο ατμοσφαιρικό. Σωστές δόσεις απο το story αποκαλύπτονται σιγα-σιγα. Η ταινια δεν είναι καθόλου μπερδεμένη.
Το σπίτι που γιρίστηκε η ταινία είναι απλά υπέροχο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://mementumvivere.blogspot.com/
HELLen
Ενωμοτάρχης
Ενωμοτάρχης
HELLen


Αριθμός μηνυμάτων : 37
Ηλικία : 44
Registration date : 22/02/2008

DVD-ο-Προτάσεις (Νέες κυκλοφορίες) - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: DVD-ο-Προτάσεις (Νέες κυκλοφορίες)   DVD-ο-Προτάσεις (Νέες κυκλοφορίες) - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Ιουλ 28, 2008 10:40 pm

Η σκηνη που καλει τα φαντασματα των παιδιων ειναι γνησια τρομακτικη θα λεγα... Shocked
Αν και για καποιο λογο γενικα η ταινια μου θυμισε το The others...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
DVD-ο-Προτάσεις (Νέες κυκλοφορίες)
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
'Η ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ :: Γράμματα & Τέχνες :: Κινηματογράφος-
Μετάβαση σε: